Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitenetek hogy a 3 lehetsege...

Segitenetek hogy a 3 lehetseges valasz kozul melyik a helyes?

Figyelt kérdés

1. Mibol all az ózon?

a)egy oxigenatom

b)ket oxigenatom

c)harom oxigenatom


2. Honnan kapta a nevet az ózon?

a)"magasan a fellegekben" b)"rossz szagot áraszt"

c)"védi az elővilagot"


3. Milyen szinu nagy mennyisegben az ózon?

a)feher

b)sötetkek

c)halvanykek


4. Milyen hatasa van az ózonnak a mikroorgazmusokra?

a)megsemmisoti őket

b)taplalja oket

c)semmilyen


5.Hol veszelyes az ózon?

a)a legalsobb retegekben

b)a magasabb retegekben

c)mindket helyen


6.Hogyan keletkezett ózon a magasabb retegekben?

a)alacsony hő hatasara

b)villámlás hatasara

c)vízgőz segitsegevel


7.Mi termel jelentos ózont a kornyezetunkben?

a)számitogep, vasalo

b)gázkazan, mikrohullamu sütő

c)szolarium, fenymasolo


8.Mert van szuksegunk ózonra?

a)mert megved a karos UV sugaraktol

b)mert a legkoron egy vekony zaro reteget alkot

c)nincs ra szuksegunk


9.Az alabbiak kozul melyik nem tartozik az ózon tulajdonsagai közé?

a)fertőtlenit, tisztit

b)csak gázallapotban letezik

c)konnyen bomlik


10.Milyen kapcsolat van a szmog es az ózon tulajdonsagai kozott?

a)az ózon semlegesíti a szmogot

b)a szmog egyik karos alkotoja az ózon

c)az ózondús legkör alatt nem tud szmog kialakulni


11.Mikor van az ózon vilagnapja?

a)szeptember 16

b)szeptember 26

c)oktober 16



2018. máj. 26. 22:19
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Latom idezgetni azt tudtok es ledegradalnk a generaciomat. De lehet egy kerdesem en mert cseszem el a te idodet a gyakori kerdeseken nem kell megnezni a kerdest vagy ha baromsagnak tartod tovabb kell rajta lepni. Amugy ha erdekel 4-es 5-ös tanulo vagyok es sem a szuleim sem senki nem nagyon segitett nekem ebben. Es ha ugy gondolod hogy en cseszem el az idodet akkor ezt agyon rosszul gondolod, mert te cseszed el a sajatodat.
2018. máj. 27. 00:29
 12/32 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy egyszer az eletemben kertem segitseget. Es latom nagyon megy a generaciom ledegradalasa. Szoval ha erdekel 4-es 5-os tanulo vagyok de foleg 5-os es ebben nem nagyon segitettek sem a szuleim sem senki gondoltam itt lesz par ertelmes ember aki segiteni fog de ugy latszik ez nem jött be. De azert koszi az ertelmes es lenyegre toro valaszokat. :)
2018. máj. 27. 00:33
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ennyit ér az iskolarendszer.

Agyhalott zombikat nevelnek.


4-5-ös tanulóként egy dolgot nem tudsz, egyedül használni az internetet baromi egyszerű kérdések megválaszolására.


Nem a te hibád, hanem a iskoláé, hogy magolni tanítanak, nem gondolkodni.

2018. máj. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
A választ egyébként megkaptad, beírod Google-be és első találat. Ezt még 2-es tanulóként is tudni kell.
2018. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Mert ha te annyira tudod hasznalni az internetet mert nem valaszolod meg ezeket a BAROMI EGYSZERU kerdeseket, mert ez az iskola rendszer olyan rossz es az en generaciom egy igazi hulye mi? De ha mar engem es hulyenek es butanak tarotok akkor ti sem vagytok sokkal okosabbak gondoljatok mar bele a gyakorin osszatok az eszt hat eltudom kepzelni hogy ti is mennyire de nagyon okosak lehetek ;)
2018. máj. 27. 00:42
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen tartok órát doktoranduszként, és ott sem tűröm ha valaki nem érti amit csinálunk. Szívesen segítek, de megoldást soha nem mondok el, csak rávezetem a diákot ha nem ért valamit.


Hidd el többet érsz vele, ha megtanulsz keresni az interneten... mert nem fogsz függeni senkitől legközelebb.

Ha esetleg tovább akarsz tanulni a jövőben, akkor az egész életed erről fog szólni... az információk önálló felkutatása a lényeg.

2018. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Segítek, itt van a link:


[link]

2018. máj. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget! Csak ennyit szerettem volna. Csak egyes emberek inkabb veszekszenek es ledegradaljak a generaciomat amit nem turok mert egyik generacio sem tokeletes. Megegyszer koszonom. :)
2018. máj. 27. 00:59
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

A különbség a google és ez az oldal között mindössze annyi, hogy a google keresést számítógépek bonyolítják le, míg ezen az oldalon emberek válaszolnak, akik nem szeretnek ingyen dolgozni. Fél perc alatt megkereshetné neked bárki a válaszokat, de nem fogja, mert nem szeretünk a másik helyett dolgozni. Természetesen segítek neked, ha nyújtasz cserébe ellenszolgáltatást, ez a keresőszoftvereken is így van, csak ott közvetetten nyújtod az ellenszolgáltatást azzal, hogy a hirdetésekért pénzt kap a cég. Ellenszolgáltatásként fizethetsz pénzt, nyírhatsz füvet a kertben, megoldhatod az én házi feladataimat, stb... Szerintem még mindig jobban jársz, ha bepötyögöd a keresőszoftverbe a kérdésedet. De hogy lásd, milyen nagylelkű vagyok, adok egy kis segítséget, hogy ne kelljen annyit koptatnod az újad a billentyűzeten: [link]

Nem mellesleg kb. 5 évvel lehetek idősebb nálad, úgyhogy nem a generációt szidom, hanem azokat, akik azt hiszik, hogy mindenki körülöttük ugrál az online oldalakon ingyen.

2018. máj. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nem hiszem azt hogy korulottem ugralnak. Es senkinek sem kotelezo megvalaszolni a kerdest! Ez amugy egy hazidolgozat es meg van ezen kivul 6 oldal es gondoltam hogy egy kicsit megkonyitem a dolgom es ezt az egy feladatot ideirom es hogy ezt en ide kiirtam szeribtem senki eletebe nem szolt bele. Koszonom a linket es a faradozasodat nagyon nagylelku ember vagy es remelem hogy most ide kommenteltel most jobb lett az eleted, de amugy a linket tenyleg koszi :)
2018. máj. 27. 01:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!