Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitenetek hogy a 3 lehetsege...

Segitenetek hogy a 3 lehetseges valasz kozul melyik a helyes?

Figyelt kérdés

1. Mibol all az ózon?

a)egy oxigenatom

b)ket oxigenatom

c)harom oxigenatom


2. Honnan kapta a nevet az ózon?

a)"magasan a fellegekben" b)"rossz szagot áraszt"

c)"védi az elővilagot"


3. Milyen szinu nagy mennyisegben az ózon?

a)feher

b)sötetkek

c)halvanykek


4. Milyen hatasa van az ózonnak a mikroorgazmusokra?

a)megsemmisoti őket

b)taplalja oket

c)semmilyen


5.Hol veszelyes az ózon?

a)a legalsobb retegekben

b)a magasabb retegekben

c)mindket helyen


6.Hogyan keletkezett ózon a magasabb retegekben?

a)alacsony hő hatasara

b)villámlás hatasara

c)vízgőz segitsegevel


7.Mi termel jelentos ózont a kornyezetunkben?

a)számitogep, vasalo

b)gázkazan, mikrohullamu sütő

c)szolarium, fenymasolo


8.Mert van szuksegunk ózonra?

a)mert megved a karos UV sugaraktol

b)mert a legkoron egy vekony zaro reteget alkot

c)nincs ra szuksegunk


9.Az alabbiak kozul melyik nem tartozik az ózon tulajdonsagai közé?

a)fertőtlenit, tisztit

b)csak gázallapotban letezik

c)konnyen bomlik


10.Milyen kapcsolat van a szmog es az ózon tulajdonsagai kozott?

a)az ózon semlegesíti a szmogot

b)a szmog egyik karos alkotoja az ózon

c)az ózondús legkör alatt nem tud szmog kialakulni


11.Mikor van az ózon vilagnapja?

a)szeptember 16

b)szeptember 26

c)oktober 16



2018. máj. 26. 22:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
A 13 éves unokahúgom készség szinten használja a Google-t. Mert valaki megmutatta neki, hogyan kell beírni egy egyszerű kérdést... aztán magától gyakorolgatta és rájött.
2018. máj. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Tök jo egy igazi tehetseg a hugod. :)
2018. máj. 27. 01:39
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mint én nem azért vannak fenn a gyík-on hogy gagyi kérdéssorozatokra gépeljenek negyed órát a válaszokért. Olyan kérdésekre vadásznak ami kihívást jelent. Amikor én 10 éves voltam az "átkos" rendszerben nem volt internet, tudásban az elérhető könyvek 20-50 év lemaradásban voltak a korszerű tudástól, ismerősöm nem volt akitől kérdezhettem.

Ettől eltérően ma, minden tudást az ember szájába adnak csak ki kell nyújtani az ujjacskáidat és beírni a kérdést. Ha speckó a kérdés akkor annyival nehezebb hogy angolul kell beírni a szavakat és olvasni az információt. A fiatal generáció el van kényeztetve ebből a szempontból de ez semmilyen pozitív hatással nincs. Egyszerűen képtelenek használni a netet csak a facebook , twitter, youtube stb megy.

Ott van előtted a legnagyobb gyorsan elérhető legnagyobb információtár az egész világ által összegyűjtött legnagyobb tudásanyaggal.

Te meg gépelsz a gyíkra hogy hátha valaki válaszol olyan kérdésekre amiket a kettesért szoktak kérdezni.

Elszomorító...

2018. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Jo es akkor mondjuk milyen kerdest rakjak ki legkozelebb ami kihivast jelent? Mert ami nem jelent kihivast vagy nem erdekel azon tovabb lehet lepni de latom mindenki raer es a logikusabb cselekedet helyett inkabb leragad ennel a kerdesnel es ugyan ugy itt gepel 15 percet. Es lehet hogy akkor nem volt internet de nekunk sincs konnyebb dolgunk. Sokkal tobb oraszam es sokkal tobb anyag stb.
2018. máj. 27. 10:18
 25/32 anonim ***** válasza:
Amúgy megtaláltad a válaszokat?
2018. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj, eleget beszéltünk bíráltuk egymást stb.

Olvads el a Wikipédia szócikkét az ózonról, minden egyes kérdésre választ ad. A kérdéssor abból van kitalálva.

Még ennyit segítek, itt: [link]


Olyan tölcsérem amivel a fejedbe lehet tölteni a tudást nincsen.

2018. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy látom, te itt mindenkiről rosszindulatot feltételezel, aki azt mondja, guglizz, és a sértés határán mozgó feltételezéseket teszel róluk (nem mondom, volt itt olyan, aki téged is a sértés határán kezel). Megpróbálom elmondani, hogy működik a dolog, itt is, a Programozás kategróiában sokkal inkább, és sok esetben az életben is (mármint, az iskolarendszeren kívül). Nem a kiírt kérdésedre fogok válaszolni, de azért kérlek, olvasd végig, talán olyasmiket tanulsz belőle, amik messze hasznosabbak (mert lássuk be: Ki a franc tudja fejből az ózon világnapjának dátumát, és főleg miért?).


Nagyon sokszor felhoztad, hogy "Dehát a válaszadók is itt vesztegetik a negyedórányi idejüket". Lehet nem pont így fogalmaztál, de ez a lényeg. Nos, gondolj bele itt két verzióba:


1. Fél perc alatt legépeli neked a megoldást. Te lemásolod, és később megint kiírsz egy, a mostanihoz hasonló kérdést, és megint, és megint, és így tovább.

2. 15 perc alatt legépeli neked, hogy miért guglizz inkább, és te többet nem írsz ki ilyen kérdéseket.


Osztás után belátható, hogy ha 30-nál több kérdést írsz ki, a második stratégia hosszútávon kisebb időveszteség. Tehát igenis, logikus. Meg aztán, lehet nem tűnik így, de jópáran itt segítőkész emberkék vagyunk (szeretem magamat is annak tartani). Lehet most nem úgy tűnik, de az, hogy guglizásra sarkallunk, hosszútávon jól jön. Neked most mondjuk 15 percedbe került kiírni a kérdést, majd vársz akár 3-4 órát a válaszra. Mi megtanítunk, hogy guglizással hogy csökkentsd le ezt az időt a kérdés feltevésétől a válasz megérkezéséig kevesebb, mint 5 percre. Ez neked is jó, mert több időd marad arra, amit inkább csinálnál.


"De amugy neked nem full de mindegy hogy en ide irom le vagy a googleba?"


Nem mindegy, egy cseppet sem. Mert látom, hogy vesztegeted az idődet. Nem akarom, hogy ezt tedd, lehetőségem van, hogy megállítsalak ebben, és igen, én hajlandó vagyok a saját időmből valamennyit feláldozni, hogy megmutassam neked, hogy ne fecséreld a sajátodat (ennek a nagy prózai önfeláldozásnak természetesen semmi köze nincs ahhoz, hogy várom, hogy letöltődjön filmem, és nincs semmi dolgom addig :D ).


"Es ha ugy gondolod hogy en cseszem el az idodet akkor ezt agyon rosszul gondolod, mert te cseszed el a sajatodat."


Lsd. a fenti bekezdést.


"Es lehet hogy akkor nem volt internet de nekunk sincs konnyebb dolgunk. Sokkal tobb oraszam es sokkal tobb anyag stb."


Na látod, ezzel a mondattal sikerült rátapintanod arra, hogy mi itt miért sarkallunk téged a guglizásra. Nálam idősebbek biztos azt mondanák, hogy nem is nehezebb most az anyag, csak a generáció lett gyengébb, de én most nem erről akarok papolni. Azt mondtad, neked is ugyanolyan nehéz, annak ellenére, hogy vannak könnyítések. Ez egy nagyon jó pont, de akkor mondd meg, miért nem élsz ezekkel a könnyítésekkel? Mert az, hogy itt vársz válaszra, gyakorlatilag ugyanolyan, mintha futkároznál körbe, hogy valaki megmondja - inkább nevezném régi módszernek, mint modernnek, annak ellenére, hogy az interneten keresztül történik. Ott a lehetőség, hogy megkönnyítsd a saját dolgodat, de te nem élsz vele. E' nincs jól.


"Jo es akkor mondjuk milyen kerdest rakjak ki legkozelebb ami kihivast jelent? "


Ez kicsit úgy jött ki, mintha kötelességednek éreznéd, hogy kérdést írj ki - nincs így.

Na de egye fene, válaszolok. A kihívás kb. azt jelenti, hogy a kérdést nem tudná neked megválaszolni egy két lábon járó lexikon, vagy egy tankönyv. Nagyképű leszek, és bemásolok ide pár olyan kérdést, amit én írtam ki, és elmondom, miért tartom őket viszonylag jó kérdésnek (persze, én is írtam ki rossz kérdéseket, de aztán jöttek nekem is papolni, és tanultam belőle).


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


A kérdést általában nem taglalják az iskolai könyvek, mert az általános szintnél kicsit mélyebben bele kell menni a fizikába, nevezetesen az anyagok felépítésébe, és el kell gondolkodni azon, hogy mi történik egy rugó összenyomásakor annak belső szerkezetével. A kulcsszó, hogy "el kell gondolkodni".


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Erre a kérdésre kicsit büszke vagyok, annak ellenére, hogy idegesítő stréberként tüntet fel. Ez azért kihívás talán, mert a kérdés lényege az, hogy "meg tudom oldani a feladatot, de tud valaki kucifántosabb megoldást?".

2018. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Koszi hogy irtal 16:10-es! :D Igazabol most eloszor irtam ide ki kerdest mert gondoltam megkonnyitem egy kicsit a dolgomat mert vegul is amig varok a valaszra addig sok mas dolgot is tudok csinalni. En csak azt nem ertem hogy mert kell rogton kotekedni meg stb. Te legalabb rendesen leirtad amit koszi! :)
2018. máj. 27. 18:19
 29/32 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez.

Az Internet egy óriási nagy tudás tára. Az ilyen egyszerű kérdésekre pedig egyszerű helyen - a wikipédián - könnyen választ találhatsz.


Attól nem leszel okosabb, ha megmondjuk hogy melyik bötüt karikázd be. De ha már rákeresel wiki-n, és az alapján megoldod, talán valami megragad.

2018. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

1 C

2 B

3 C

4 C~

5 A (bar ez nem teljesen egyertelmu mivel az emberre mindenhol veszelyes a lagasabb legkorben ettol fuggetlenul hasznos)

6 B~

7 C~

8 A

9 B (megfelelo korulmenyek kozott minden halmazallapotban elo kell tudnia fordulni attol fuggetlenul hogy konnyen bomlik es termeszetes korulmenyek kozott csak gazkent latjuk (abbol hogy konnyen bomlik egybol kovetkeztethetunk a fertotlenito hatasara mivel igen instabil->reakciokepes anyagrol van szo))

10 B

11 otletem sincs

(~=ezt tartom a legvaloszinuvbnek de konkret ismereteim nincsenek rola)

2018. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!