Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan büntetnétek a...

Ti hogyan büntetnétek a gyereket a félévi bukásért?

Figyelt kérdés
16 éves, 10. osztályos. Soha nem voltak a reál tárgyak az erősségei, de idén matematikából bukik félévkor.

2020. jan. 22. 15:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, elég büntetés neki az, hogy ilyen szülei vannak.
2020. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szerinted milyennek kéne a szülőknek lenni ilyen helyzetben? Veregessük meg a vállát amellett, hogy szinte mindenki a családban foglalkozik vele, hogy ne legyen gondja a matematikával? Szerinted mit lehetne csinálni azon kívül, hogy tanulunk vele, átnézzük a háziját, és még plusz feladatokat csinálunk gyakorlásképp?
2020. jan. 22. 17:05
 13/23 anonim ***** válasza:
53%
Valahogy csak eljutott eddig a gyerek... ha rendszeresen foglalkoztok vele, akkor nem normális, hogy megbukik.. már régen magántanárnál vagy nevelési tanácsadónál kellene lennie. Nem diszkalkuliás?
2020. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk menj be a matek tanarhoz es beszélgess vele.
2020. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó szülő, ha kell, ott ül vele hétfő-kedd-szerda-csütörtök-péntek-szombat és vasárnap délután és este és addig tanul vele, amíg nem megy. Nálunk sem a kitűnőre hajtott senki, de nem is a kettes volt az elérendő cél. Megfelelő hozzállás kell és az első hármasnál leülni megnézni, mi nem ment és addig kalapálni a tananyagot, amíg legalább négyes nem lesz. Ez az én hozzáállásom, gyerekként is ez volt, és most szülőként is ez. Mivel büntetném? Semmivel. Leülnék vele és kitalálnánk együtt, hogyan lesz ebből jobb eredmény, mielőbb. És nem spórolom le a saját felelősségem és munkám azzal, hogy "ez a gyerek felelőssége nem az enyém". Nem! Én vállaltam gyereket és azt is vállaltam ezzel, hogy a lehető legjobban segítem abban, hogy elinduljon az életben. Ennek ez is része! Szerves része! N36
2020. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem spórolom le, hogy ez csak a gyerek felelőssége, viszont csaldilag megteszünk mindent, hogy ne legyenek gondjai a matematikával. A hét minden napján tanul és gyakorol vele valaki, de úgy néz ki ez más kevés. Az viszont már az ő felelősége, hogy nem is próbál tenni az iskolában azért, hogy jobb legyen. Ha javítási lehetőség van, akkor nem él vele, ha felelni hívja ki a tanár, akkor visszabeszél, és folyamatosan azzal a kifogással érvel, hogy pikkel rá a tanár. Magántanárt sajnos nem tudunk megfizetni, de már mi sem tudunk többet tenni. Helyette nem mehet be egyik rokon sem felelni.
2020. jan. 22. 23:27
 17/23 anonim ***** válasza:

"A hét minden napján tanul és gyakorol vele valaki, de úgy néz ki ez más kevés."


Ha ez igaz, akkor tudjátok, hogy mi megy neki, mi nem megy neki. Írj erről részletesebben. Mert a valódi kérdés nemn az, hogy milyen szupi kis büntetést találj ki neki, hanem az, hogy hogyan tudod megoldani, hogy legalább az érettségiig eljusson. Anélkül közmunkára ítéled egy életre.

2020. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Ha nem "matekzseni", akkor nem a büntetés a helyénvaló megnyilvánulás, azt kell megnézni, milyen képességek és milyen érdeklődése van. Az oktatás legalább 50 évvel visszaesett és nem a kor követelményei szerint működik. A mai gyerekek pl. nem tudnak kézzel írni, nem tudnak számológép nélkül alapműveleteket elvégezni; nincs magyar nyelvtan oktatás! Ez az oktatási rendszer hibája.
2020. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Sem az algebra, sem a geometria nem megy neki. Most a másodfokú egyenleteket tanulják, és hiába gyakorolunk minden nap, nem megy neki. A büntetés már csak a legutolsó dolog, amit be tudunk vetni. Kicsit mindannyian azt érezzük, hogy ő mástól várja a csodát, és az iskolában nem hajlandó megtenni semmit a javítás érdekében. Tegnap felhívtam a matematikatanárt, érdeklődtem nála, és elkeserítő volt, amit elmesélt. A dolgozatoknak nem hajlandó nekiállni, amikor kihívná felelni, akkor nem hajlandó kimenni, az órákon pedig nem figyel.
2020. jan. 24. 12:35
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak ebből a tárgyból ilyen fura, vagy amúgy is mentálisan sérült a gyerek?
2020. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!