Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri megcsinálni a PhD...

Megéri megcsinálni a PhD képzést általános orvosi diploma után?

Figyelt kérdés
Jelenleg ötödéves általános orvostanhallgató vagyok. A tudományos diákkör kerein belül negyedéven TDK-ztam, voltam OTDK-n, stb. Most készült el a pályamunkám is. Azon intézet vezetője, ahol a pályamunkát írtam meghívott PhD-zni. Nem szerepelt terveim között, viszont mindig is érdekelt a kutatás, magam fejlesztése. Olyan kórházban szeretnék majd dolgozni, ahol nem folyik egyetemi oktatás, ezáltal nem tudom milyen előnyei lennének a PhD-nak. Mellette szólhat az, hogy hamarabb lehet az emberből főorvos, osztályvezető, stb. Viszont az várhatóan 1 évvel meghosszabbítaná a rezidensképzésemet, mert úgy csinálnám, hogy félállásban rezidenskednék, teljes állásban PhD hallgató lennék nappali tagozaton( ez menne 2 évig, majd komplex vizsga után kimennék levelező PhD-ra, teljes munkaidős rezidenssel. Mielőtt valaki olyat kommentelne, hogy ilyet nem lehet, akkor jelzem, hogy ne tegye meg, mert már lehet.) Ezenfelül ha jól tudom, magasabb fizetési bértáblába lennék sorolva. Ellene szól, hogy elég sok munka, elég sok energia, meghosszabbodik egy évvel a képzés, nem fogok tudni annyit keresni, ráadásul borul az eddigi összes tervem, mert akkor az Egyetem városában kell, hogy 2 évig rezidenskedjek, lakjak, stb. Ezzel annyi a gond, hogy a párommal már tervezgettük a közös jövőnket, hogy hol fogok dolgozni, mennyit fogunk félrerakni, hol fogunk lakni. Ő abban is támogat, ha a PhD-t megcsinálnám, követ engem oda, azt mondta, hogy megoldjuk azt is. Szívesen megcsinálnám, félek, hogy később bánni fogom, ha nem csinálom meg. Másrészről pedig nagyon félek, hogy mit vállalok, elpazarlok két évet és nem fog haladni az életem. Mit gondoltok? Milyen előnyökkel, hátrányokkal járhat még ez? Megéri megcsinálni? Előrébb leszek annyival egy kórházban?

2020. febr. 8. 09:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Gondold át a következő szituációkat, talán segít a döntésben:


A) 35 éves vagy, és egy főorvosi állásra pályázol. Van gyakorlatod, elismert orvos vagy – akárcsak a másik jelölt, akinek még ezen felül PhD-ja is van.


B) 35 éves vagy, és úgy döntesz, kimész Németországba orvosnak. Ott jössz rá, hogy az összes orvosnak PhD-je van a kórházban, egyedül neked nincs. Meg arra is, hogy a németek nagyon felnéznek a PhD-sekre (például ha két doktorált találkozik, a protokoll szerint automatikusan keresztnéven szólíthatják egymást).


C) Megnősülsz/férjhez mész, és gyerekeitek lesznek. Egy napon a gyereked megkérdezi: "apa/anya te miből doktoráltál?"


D) 40 éves vagy és lehetőség adódna egy jónevű egyetemen tanítani. Egy dolgot kötnek ki: kell, hogy legyen tudományos fokozatod.

2020. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
23/F vagyok. Szerintem ha már az orvoslást össze tudom egyeztetni a családdal, akkor egy +2-3 év PhD nem fogja radikálisan megváltoztatni. Ha meg alapból nem tudom, akkor alapból nem. De szerintem nem lesz ezzel baj, főleg, hogy a párom/barátnőm nem ennyire "a tudománynak él".
2020. febr. 8. 12:40
 13/31 anonim ***** válasza:
22%
Ő folyamatosan otthon lesz egyedül, mert neked ügyelned kell, kutatnod tanítani. Aki ilyen karrierre vágyik annak a család kimarad. Még sima orvosként is nehéz ez.
2020. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
53%
Én azon a vélemènyen vagyok hogy csináld meg, de csak hogy tisztán láss: egy phd nem 2-3 év, inkább úgy 5. Bár az orvosi phd rendszert nem annyira ismerem, de biológusként vagyok az orvosbiológiai kutatásokban, és ahol komolyan veszik, ott inkább 5 év az átlag. Ez nem azt jelenti hogy közben nem csinàlhatsz mást ahogy írtad is, de lehet hogy tovább leszel odakötve mint gondolod.
2020. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
68%
Az se tiszta nekem hogy oké hogy átmész levelezőre, de akkor hogy lesznek meg a cikkeid? Vagy orvosi körökben ennyire “kisegítik egymást”? Vagy nem kutatásból írnád?
2020. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem tudom, hogy tudja össze egyezteteni a rezidens képzéssel, mert az nem 4 óra! Ha mondjuk sebésznek mész és részt veszel egy 12 órás műtétben akkor nem mondhatod, hogy bocs de megyek. A rezidenskepzés már teljes munkaidős állás.


Vagy ez vagy az, de a kettő egyszerre nem összeegyeztethető orvosként. Phdzni amúgy is rezidensi után érdemes, mert már megvan a szakirányod. Ha pl neurológusnak mész akkor nem a bélrendszerrel fogsz foglalkozni phd alatt. Érted amit írok? Tehát egy AOK után még nincs meg az a tudás.


Először is tudnod kell hová tovább. Ha például neurológia érdemes olyanhoz menni, aki tényleg nagyon profi benne és ott tanulni tőle. Még segíthet is a phdba. De ahhoz kell a tudás is neked.


Szóval én előbb szakorvossá válnék és utána phd.

2020. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
36%
Laikusként kérdezem, Utolsó, hogy amiket filmsorozatokban (Grey's Anatomy, ER stb.) láttam: a kezdő rezidensek már PhD-vel érkeznek a kórházba. Ez csak Amerikában van így (vagy csak a filmekben)?
2020. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem utolsó vagyok, de miért lenne nekik phd-juk? Ezt honnan veszed?
2020. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Mert több sorozatban is jönnek a pályakezdő rezidensek, és sorban derül ki róluk, hogy itt- meg ott phd-ztak. Nem tennének bele ilyet filmsorozatba, ha teljesen életszerűtlen lenne.
2020. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Az összes sorozat és film életszerűtlen. Az Amerikai életet sem olyan, mint a filmekben. Elég baj, ha ezt elhiszed.
2020. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!