Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri megcsinálni a PhD...

Megéri megcsinálni a PhD képzést általános orvosi diploma után?

Figyelt kérdés
Jelenleg ötödéves általános orvostanhallgató vagyok. A tudományos diákkör kerein belül negyedéven TDK-ztam, voltam OTDK-n, stb. Most készült el a pályamunkám is. Azon intézet vezetője, ahol a pályamunkát írtam meghívott PhD-zni. Nem szerepelt terveim között, viszont mindig is érdekelt a kutatás, magam fejlesztése. Olyan kórházban szeretnék majd dolgozni, ahol nem folyik egyetemi oktatás, ezáltal nem tudom milyen előnyei lennének a PhD-nak. Mellette szólhat az, hogy hamarabb lehet az emberből főorvos, osztályvezető, stb. Viszont az várhatóan 1 évvel meghosszabbítaná a rezidensképzésemet, mert úgy csinálnám, hogy félállásban rezidenskednék, teljes állásban PhD hallgató lennék nappali tagozaton( ez menne 2 évig, majd komplex vizsga után kimennék levelező PhD-ra, teljes munkaidős rezidenssel. Mielőtt valaki olyat kommentelne, hogy ilyet nem lehet, akkor jelzem, hogy ne tegye meg, mert már lehet.) Ezenfelül ha jól tudom, magasabb fizetési bértáblába lennék sorolva. Ellene szól, hogy elég sok munka, elég sok energia, meghosszabbodik egy évvel a képzés, nem fogok tudni annyit keresni, ráadásul borul az eddigi összes tervem, mert akkor az Egyetem városában kell, hogy 2 évig rezidenskedjek, lakjak, stb. Ezzel annyi a gond, hogy a párommal már tervezgettük a közös jövőnket, hogy hol fogok dolgozni, mennyit fogunk félrerakni, hol fogunk lakni. Ő abban is támogat, ha a PhD-t megcsinálnám, követ engem oda, azt mondta, hogy megoldjuk azt is. Szívesen megcsinálnám, félek, hogy később bánni fogom, ha nem csinálom meg. Másrészről pedig nagyon félek, hogy mit vállalok, elpazarlok két évet és nem fog haladni az életem. Mit gondoltok? Milyen előnyökkel, hátrányokkal járhat még ez? Megéri megcsinálni? Előrébb leszek annyival egy kórházban?

2020. febr. 8. 09:54
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Aki csak 40 ezerrel többet akar keresni, és nem a kutatás/oktatás az életcélja, az felejtse el.
2023. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!