Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi gimnáziumokról?

Figyelt kérdés

Fazekas Mihály Gimnázium

Radnóti Miklós Gimnázium

Eötvös József Gimnázium

Karinthy Frigyes Gimnázium

Madách Imre Gimnázium

Toldy Ferenc Gimnázium



Minden érdekel!

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2020. ápr. 27. 08:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
És a Karinthyról mi a véleményetek? Mit tudtok róla? Most azt néztem meg, és első benyomásra tetszett gimnázium. Tanulmányokban mennyire erős az iskola a fent említettek mellett? Milyen az oktatás színvonala szintén a többi mellett? Ez lenne nekem most a legfőbb szempont.
2020. ápr. 28. 16:43
 12/19 A kérdező kommentje:
* tetszett a gimnázium.
2020. ápr. 28. 16:44
 13/19 anonim ***** válasza:
Ez mind jó gimi, a Fazekasban inkább a jó matekosok, fizikusok tanulnak,a Radnóti is nagyon jó, az Eötvös is, de ott van a Piaristák is, ez is nagyon erős gimi, talán a legerősebb, és a legjobb tanárokkal, a legrendesebb gyerekekkel - remélhetőleg.
2020. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Én a Toldyba járok, de mivel hasonló sulikat néztünk mi is, talan tudok segíteni.

A fazekas a legerősebb nyilván, rosszul tudja, aki mást mond. Viszont ott kötelező versenyezni, az az egyetlen suli, amit tenyleg versenyistallónak mondanék. A többi suliban is van sok verseny, de nem lesz semmi, ha nem mész.


A Toldyban meg annyi, hogy azért ide is normalis gyerekek vannak és itt se figyel a legtöbb gyerek minden órán, csak amelyik érdekli. Sokféle program van es már kezdéskor fel lehet venni emelt matekot. Az igaz, hogy van (néhány...) sznob gyerek, szóval beilleszkedés szempontjából azért nem árt, ha ti se vagyoktok szegények, mert sajnos sokak nem értik meg, hogy néha olcsó programokat is lehetne szervezni... persze ez gondolom az összes ilyen elit sulira igaz. Meg a tanároknak is alap, hogy van elég technikai kütyüd a tanuláshoz es hatranyban van, akinek nincs)


De a lényeg, hogy egyik iskola sem tökeletes! Ha rám hallgatsz, akkor abba mész amelyik a legközelebb van. Vannak osztalytársaim akik napi 3 orát utaznak, hogy ide járhassanak. Nem éri meg, akkor már inkabb egy közepesen erős suli... mert ha ilyen helyre mész, akkor nem marad majd semmi időd a tanulás miatt semmire, mert mind elmegy a ki-be utazásra. Mindegyik iskolában ki lehet fogni jó és rossz osztályt, tanárt. Faktok mindenhol vannak, szóval amit akarsz azt úgyis megtanítják ezek közül bármelyik suliban eléggé. Aztán az online oktatásról most ne beszéljünk, mert az pl nalunk sztem elég sz@r. De suliba járni viszont szeretek, ha a tanárok tenyleg csak annyit adnak fel, amit meg lehet csinalni egy tanóra alatt és nem 5x annyit (najó, bocs ez neked nem fontos, csak elegem van abból, ami most megy😅). Őszintén én ha most lennék hatodikos (akkor mentem át, es a Toldyba csak akkor lehet), valószínű máshogy döntenék, mert nagyon kihajtják az embert így is. Minden tantárggyal sokat kell szenvedni akkor is, ha nem kell neked később. És nekem a sok tanulás miatt kellett abbahagynom a versenysportot, amit imádtam és az osztályban vannak még így (kb mimdenki...), meg nyilván sok a stressz, ami mindenkin máshogy jön ki. Vannak akik jól bírják de azért sokan nem (sajnos én is az utóbbiak közé tartozom). Es meg csak jövőre lesz a legnehezebb évünk (10.). Talan az a legfontosabb, hogy ne legyél maximalista, mert különben nem fogod tudni elengedni, hogy annyit kéne tanulni, ami nagyon nehéz és el tudd fogadni, hogy nem kell mindemből az ötös.


Szóval a lényeg: minden suliban lehet jó közösseget kifogni, fontos mennyit kell utazni egy nap és ezek erős sulik, szóval nem árt ha van fogalmad arról, mivel szeretnel foglalkozni, mert akkor eleg lesz csak azokat a tantárgyakat nagyon megtanulni.

2020. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14, köszönöm a válaszod!

Igazából ha ezek közül bármelyikbe is mennék, sokat utaznék, mert nem budapesti vagyok. De remélem, megéri.😊

2020. ápr. 30. 10:24
 16/19 A kérdező kommentje:

Amúgy ha egy kéttannyelvűbe mennék, az többet adna mint egy rendes, (bármilyen) emelt tagozatos osztály? És ha igen, akkor mennyivel?

És nemzetközi érettségi ezek közül melyik iskolában van?

2020. ápr. 30. 10:26
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
Madachot senkinek sem ajánlom. Borzasztó a közösség; klikkes, a diákok nem éppen intwlligensek finoman szólva . A tanárok(Többsége) nem adják le az anyagot viszont kb naponta számon kérik. Szar a hangulat csúnya Lepukkant az épület, kommunista szellemiségű a suli. A környék koszos, veszelyes.
2020. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Envagyok Bozsi002 válasza:
0%

A madachrol a véleményünk az hogy gyere ide mert rendelhetsz Miges maszkot

És itt van Krasznai Gáspár művész ur

Nagyon csábos úr

2020. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az Eötvös egyáltalán nem versenyistálló, ne hallgass azokra, akik csak irigyek, mert nem járhatnak oda! És mi az, hogy 90 pontos központi alatt rád sem néznek? Baromság. Tavaly 81-től hívták be a hatodikosokat szóbelire, volt egy valaki, aki 79 pontosat írt, ő is bejutott.

Nem vagyunk stréberek. Épp ellenkezőleg. Mindenki elég sokoldalú, zenél, sportol, könyveket ír, szakkörökre jár, sok minden. Rengeteg közösségi programunk van, például a Kórház Suli, amikor segítünk olyan gyerekeknek tanulni, akik valamiért nem járhatnak iskolába. Vigyázunk a környezetünkre, öko-k vagyunk, és nagyon jó az Eötvös-közösség. Haverkodunk összevissza osztályokon, évfolyamokon keresztül, a táborok nagyon izgalmasak. Az iskola épülete pedig szép, világos, új ablakokkal. A lépcsőházak gyönyörűek, kár, hogy nem lógnak zöldnövények benne. A versenyekre nem kényszerítenek, semmire sem. Elárulják a tanárok, hogy vannak versenyek, aki szeretne, jelentkezzen nyugodtan. A tanárok nagyon jók. Tudják, hogy milyen diáknak lenni, sokan közülük szintén az Eötvösbe járt. Tanulni kell, mert nem hiába vagyunk a másodikak az országban. De nem vészesek a dolgozatok, ha ügyesen beosztod az idődet, akkor bőven van időd felkészülni, heti 5 különórára járni és könyveket olvasni.

Hogy mi a véleményem az Eötvösről?

Hogy ez egy csodálatos álom, ami megvalósult, mert sosem hittem volna, hogy bekerülök ide. De mégis sikerült a 86 pontos írásbelimmel. Egyáltalán nem bántam meg, sőt, napról napra egyre jobban beleszerettem. Lehetetlen nem szeretni.

Remélem, hogy még időben írtam, nehogy bedőljön valaki a "hírnek". Olyanoknak kéne hinni, akik ténylegesen a budapesti Eötvös József Gimnáziumba járnak, és nem csak hallanak róla dolgokat. De én érdekes képpen csak jókat hallottam róla, mielőtt bekerültem volna ide...

2020. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!