Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fasori Gimnáziummal kapcsolatb...

Fasori Gimnáziummal kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tanárok?


Oda szeretnék felvételizni, de hallottam pár furcsaságot...



2020. aug. 12. 17:28
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Milyen furcsaságok? :)
2020. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
73%

Én oda jártam két nagyon hosszú évig...


Én is hallotam furcsa dolgokat az iskolával kapcsolatban de nem igazán hittem nekik.

Majd én magam is megtapasztaltam az igazságot.

Az első két hónapban csak a barátságtalan hideg környezettel találkoztam ez kicsit rosszul esett mert próbáltam pozítivan hozzá állni a dolgokhoz.Azzal nyugtatam,hogy ez nem az álltalános amit egyébként nagyon szerettem és ez természetes ,hogy ennyivel hidegebb a hangulat.


Talán novemberben már telyesen belefáradtam abba hogy senki nem szól hozzám tanárok is kezeltek mintha nem odavaló lennék.Ezért meg próbáltam aktívabb lenni az órákon.(Olaj volt a tűzre.)


Az osztály nagy rész egyáltalán nem figyelt az órákra.Én gondoltam akkor jelentkezek és válaszolok az általában költői kérdésekre.

Erre az osztályfőnök aki épp tanított nagyon furán nézett rám mert meg mertem szólalni,jelentkezni és kérdezni is.De nem tette szó, érezhető volt hogy nem tetszik neki hogy próbálok aktív lenni.

Ezek után csak passzív agresszív stílusban beszélt/viselkedett velem.


Ezt még mindig jóhiszeműen annak itéltem talán én voltam túl sok neki mert ha többieket nézzük velük csak űvöltözött és neki nem kell tanítani hiszen úgysem érdekli őket az anyag .

Maximum csak a ,,kedvenc taniványához,, akit konkrétan így nevezett viselkedett vele rendesen.

Gondolom valami köze lehetet hogy az anya szinte az iskola egyik dolgozója,anyit járt be és intézkedett az iskolában.


A tanárok nagy részének is volt egy két kedvence álltalában ugyan az a kisebb csoport akik az osztály krémjének tartották magukat és a tanárok is bíztaták ebben.


Teltek múltak a hónapok barátaim egyáltalán nem voltak az iskolában de ,,rosszakarom,, annál inkább.Szinte napi szinten piszkáltak az osztály társaim mert én nem álltam be semmilyen kilikkbe...Normálisabb osztálytársakkal akartam beszélgetni de telyesen kizártak .

Pl odamentem beszélgetni hozzájuk akkor csak egyszavas válaszokat adtak és forgatták a szemüket majd félfülel elcsíptem hogy miket mondanak rólam.

A fiúk és a lányok egy formán bunkók voltak.A lányok mind hercegnőnek és a fiúk meg valami nőcsábásznak hitték magukat.

Gyakran megesett hogy a lányok a tök átlagos ruháimat leszólták meg,hogy kövér vagyok,zsíros a hajam stb.


A fiúk pedig nem is mondom inkább mert nagyon megalázó bantak velem úgy kezeltek mintha én nem lány lennék .

Pl:A többi lányt be engedték és engem fellöktek az ajtóban és utána még ki is röhögtek.

Vagy tesi órán nekem rúgták erősen a labdát


Telyesen átlagos vagyok nincs rajtam semmi olyan ami miatt ennyire gorombán kellet volna bániuk velem...



De én próbáltam kivonni magamat az egészből egyszerűen üresnek éreztem magam nem ettem szinte semmit.Folyton fekete ruhákat hordtam hogy még kevésbé látszódjak és egyszerűen el akartam tűnni

és még a általános iskolai barátaim és a szüleim is mondták ,hogy rossz rám nézni.


Jó tanulónak számítottam mindig is de itt minden megváltozott.

Nem tudtam az órákra rendesn oda figyelni mert csak merengtem.

A jegyeim elkezdtek romlani és az a legrosszabb hogy engem már ez sem érdekelt.Bármi történt tiszta ideg voltam.

Az iskoláig pecsétesre izzadtam a felsőmet.A hasam pedig rettenetesen csikart.


Tanárok retenetesek voltak.Dirigáltak,kiabáltak vagy épp egy hangszínen lassan beszéltek alig lehet eétérteni valamit.Csak úgy sűtött belöllük az unalom és a rosszindulatúság.


Dolgozatokról ne is beszéljünk...Hiábba készültem késő estig akkor sem sikerült elég jó,mert nem az volt a dolgozatban amit megbeszéltünk vagy nagyon nehezek voltak vagy csak azt kérdezte ami modna hogy nem fogaj és még az idővel, csopotokkal ,pontokkal is játszottak.Egyszerüen összefoglalva IGAZSÁTALAN volt az egész.


Az évvégére már tiszta elmebeteg lettem pedig olyan rövid idő és még is nagyon hosszúnak éltem meg.


A nyár hatalmas enyhülést hozott de még a sebek bennem voltak a nyilvános megaláztatoságtól elkezve a lenézetségig minden.


A szüleimet meg kérdeztem nem mehetnék szeptembertől új iskolába és nyáron meséltem nekik úgy mélyebben a dolgokról a iskolában volt.Nagyon meg lepődtek.Szóval megbeszéltük a dolgokat és a végén az lett ,hogy maradjak még 1 évet...


A következő év maga volt a pokol nekem...

Ezt már nem részletezném anyira.

Összefoglalva az év végére túl voltam egy kórházi látogatáson és több Pschilógusi látogatáson is...Plusz meg fűszerezve egy kisebb szexuális zaklatáson.

Ez a két év felért nekem egy nagyon hosszú börtönbűntetésel.


Amit a mai napig nem dolgoztam fel azóta teljesen.

A megbeszéltek szerint költöztünk és ott beíratoztunk egy új iskolába.

Mintha valami csoda történt vola.Itt szinte mindeki kedves volt és barátságos hirtelen nem is tudtam hova tenni miért ilyen rendesek velem.

Itt nem éreztem egyből az mindet átható hideg érzést.

Itt sokkal inákább normálisak voltak mind a tanárok és diákok is.

Itt már a az első napon 3 lány kisérgetet minden hova még elhívtak a moziba is.

A maradék két évet ide járta és itt születtek az eddigi legjobb élményeim és barátim és még a fiúmat is itt ismertem meg.


Én személyes véleményem szerint kerüld el az iskolát amilyen messze csak teheted!

Tanulj a hibából és az infók amiket hallotál biztosan igaz !

Mérhetlenül gyenge az iskola és a közösség is botrányos az iskola épülete esztétikailag botrányos színvonalú...


Nem tudom leírni és szavakba önteni mennyire megszvenvedtem azt a 2 évet...


Ezt a kisebb regényt már rég ki akartam írni magból.Nem vagyok egy panaszkodó típus de ez iskola ezt a negatív tulajdonságot is csak felébresztette bennem...


Még egyszer írom NE menny oda semmi pénzért ha jót akarsz!


(Elnézést kérek ha valahol nem voltam teljesen érthető vagy világos ,felszabadultak bellőlem a negatív érzések megint)

2020. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
76%

Furcsaságok ?!

Aranyos, hogy így írtad! :D

Az nem furcsaság ami ott folyik, hanem métely, embertelenség, a proliság legfelsőbb foka, a szívás szótári definíciója, a kamaszkor temetője, az álmok megrontása, a lelkesedés derékba törése, az emberek megfolytása/cslcskitása/ellehetetlenítése (de most abba is hagyom a jelzőket, mert még nem írtam semmi kézzelfogható dolgot, csak megrágalmazhatatlan tényeket jelzökben!).


Arról, hogy milyen pszichés károkat szenvedtem, hogy megtörtek, folyamatosan, a lelkemet, hogy rá szoktam a Lexatinra, a Rivotrilre, hogy ezeknek milyen kockázatai voltna, hatásai, mellékhatásai, plusz a leszokás, a rendbe jövés...


Nem elég az, hogy ott kellett lennem, minden egyes napot túlélni, nem évekkel, hónapokkal számolva, napokkal.

Hogy mennyire vártam a hétvégéket...nem...még ezek után szó szerint "lejönni" a nyugtatókról, teákat inni minden nap, kezelésekre járni még akkor, majd még utána is.

A "fasori rémálom" befejezése után, még mindig rosszul érezzem magam, az... leírhatatlan.

Mindezt megélni.


Hogy lehet ilyeneket csinálni egy iskolában, több ezerszer kérdeztem már magamtól, mástól, szüleimtől, tanártól, rendőrtől, orvostól...


Ha benne élni nem lenne elég, még lehet hallani bent mindenféle bennfentes regéket, amiről tudni/sejteni lehet, hogy igaz, vagy sem.

Hogy a régi tanárok molesztálták a tanulókat, hogy a mostani tanárok között is van olyan, hogy megerőszakoltak egy takarítónőt a szertárban, hogy lenyulják a kirándulásra berendelt pénzeket, mert nem úgy van az, hogy te nem akarsz jönni, keményen megszivatnak érte, ha mégis így döntenél, vagy belekerhetnek akkor is ha nem akarod, nem érdekli, ha épp nincs rá pénzed, fizessél mert azt mondták, és te egy utolsó szemét vagy, ha nem teszed meg.


Folyamatosak voltak a megaláztatások!

Mind a tanárok mind a diákok részéről.

A tanárok azon vannak/voltak/lesznek rajta, hogy bomlasszák az amúgy sem létező gyenge közösségi szellemet.

Adják a lovat azok alá, akik kötekednek, megszégyenítenek, bántanak, szórakoznak/kics.sznek veled.

Direkt összeugrasztanak, hogy majd utána bíráskodhassanak, és atyáskodhassanak feletted.

Bíztatják a tanulókat, uszítják a rendetlenségre, a mocsokra, az aljasságra!


Egy nagy kamu ez az egyházi álarc, ami mögé bújnak!

Csak a nevében evangélikus!

És vissza is élnek vele, mert direkt meg akarják mutatni, hogy ők bizony vannak olyan jók mint az állami, vagy egyéb iskolák!

Vannak olyan jók, tanítanak olyan jól, az elvárás sem kevesebb, mint a menő iskolákban!

Nem maradnak le semmiben!


Ami azt illeti, itt rengeteg olyan tanuló van, aki politikusok gyerekei, politikusok barátainak gyerekei, "nagy emberek" gyerekei, valakinek a valakijének a gyerekei.

Én nekem beletelett egy kis időbe, mire ezekre rájöttem.


Az nem elég, hogy simán egy sggnyaló, á nem!

Az is van persze, de vannak a kék vérűek, akik a sggnyalók felett állnak.

Tippelhet az olvasó, hogy akkor neki hanyas járhat, ha úgy vág az esze mint Szent-Györgyi Albertnek, ha az első kettő hely foglalt (a 5-ös és 4-es)... De mi van olyankor, ha nem tervezi az illető tovább az útját az egyetemek irányába...?


Egyházi iskolákba szintén nem ajánlott menni, biztos lehetnek kivételek, de ez... Ez marhára nem az!

Hiába akarnak még téged is meggyőzni itt, hogy ez márpedig akkor is egyházi iskola, ők sem hiszik azt, tudják, hogy egy ordas nagy kamu az egész, a titulussal élnek vissza, és állandóan megy a cs.szegetés!


Biztosan előfordul más (nem ilyen "jó hírű") iskolákban is, hogy kimennek cigizni a diákok óra közben-után, még talán az is, hogy a tanáraikkal, itt is megvan ez a jelenség!

De még itt is megy a kivételezés, hogy csak az jöhet ki cigizni, aki haver!

Mert ha nem az, akkor megint szívás van!

Már már "feljelentenek" (tök mindegy, hogy az igazgatónál, ofőnél, szaktanárnál) hogy te ki akartál menni cigizni, te cigiztél, vagy hasonló, ezeknek a keveréke, látták a kezedben/szádban a cigit, stb...

Még az a tanár is, aki kiviszi őket dohányozni.


Időnként találnak ki egyéni marhaságokat, telefonokat elveszik, "kivéve a Gyevi bíró"-ét nem, csak a szülőknek adják vissza, a szülő meg oldja meg, hogy be tudjon jönni átvenni, vagy 2 hétig nem adja vissza, ilyen sincs! De itt mégis van!

Megszabják, hogy milyen ruhába jöhet az ember, pl volt idő amikor a haspólót betiltották, ami már magában vicces dolog volt, de a tanárnő lánykái, vagy más VIP tanonc megtehette, hogy szakattabban járt be mint Lady Gaga, vagy Nicki Minaj...

"Fel kell kötni a hajat, sport cipő nem jó, csak torna cipő (tök mindegy, hogy váltó cipő az, nem utcai), ilyen pólóba gyere" de ezek mind kis apróságok. "Kösd be a füzetedet, csak kék toll jó, ha mással írsz akkor benézhet egy elégtelen, vagy egy beírás" stb...

Ez a pár gyöngyszem csak kellemesebbé tették a napokat.

Volt nálunk fekete pont felelős, aki bármi miatt írhatott, és a tanár hetente 2 hetente összegyűjtötte és 1est fabrikált nekünk belőle.


Imádták a spicliket a tanárok, az ofőnknek is volt egy saját kis kirendelt osztályos Dök-je, akiket szíves örömest kihallgatott olykor, érdekelte az osztály belső viszályai, kit közösítenek ki, melyik tanárra fújnak, kik fújnak a legtöbbet...

Feleléskor is szerettek a tanárok megalázni, még akkor is amikot ilyen "ellenőrző" orák is voltak, hogy a diákok mennyire h.lyék.

A többi tanulót kérdezte meg a tanár, hogy hanyast érdemel a felelő.

Törinél mindig megkaptuk, hogy igazából nem tanultunk, és csak kitalálunk dolgokat, és mesélünk, pedig ő tényeket várna el, ez így meg kamu szagú, erőltetett, ezért nem jár jó jegy...


A fizika órák is imádnivalóak, állandóan unalmas h.lyeségek, tanterven kívüli felesleges adatok, amiket dolgozatban nem kérdeztek, becsapós, aljas dolgozatok, sok nehéz anyag számonkérése tanítás nélkül...

palágyi,nováky,teleki csak, hogy pár nevet is mondjak, akik bezárták a szívembe magukat.

Akiknek köszönhetem a gyötrelmes éveket.


De a szivatások, az aljasságok, a kémkedések, árulások, kihallgatások, csúfolódások, fizikai bántalmazások (ezek leginkább diákok részéről), cigizésről, temérdek mennyiségű tananyagok bemagolásán kívűl, még mindig akadnak szaftos történetek.


Az, hogy ha bármilyen nemű segítséget szeretnél kérni, az felejtős erre felé.

Egyszer amikor wc-re mentem ki (elnézést, hogy ezt felhozom, de a történet hűségéért nem szeretnék elhalgatni, vagy átírni semmit, még akkor sem, ha számomra kényelmetlen) akkor éppen "nagy dolgom" volt.

Ezért időbe tellett természetesen.

Nagyjából 2-3 perce lehettem ott, mire hallottam, hogy bejöttek sugdolózva páran a mellékhelyiségbe.

Én bent voltam a fülkében, ők kint az előtérben.

Igen rosszul éreztem magam, ez lehetett amiatt, hogy elrontottam valamivel a gyomromat, vagy csak simán a stressz, vagy ennek egyvelege, de amk biztos az az, hogy nagyon fájt a hasam.

(És most jön a kellemetlenebbnél kellemetlenebb rész)

Ezért elég kellemetlen szagot árasztottam.

Ezt gondolom megérezték (ez mind óra közben volt, ezért nem volt más a wc-n, csak mi) és elkezdték felnyitni az ajtókat, mikor is odaértek hozzám.

Próbáltam befogni, de nem ment, ülve voltam, lány vagyok, ők, mint később kiderült 3 végzős(2 fiú 1 lány) és 2 harmadikos(1 fiú 1 lány) voltak.


Amit ott hallottam, ezért sem mertem kiszólni.

Ugyanis valami drogot használtak...

Onnan tudom, hogy hallottam a beszélgetéseiket, meg hogy valami anyagról beszéltek, hogy "hoztad a cuccot, nálad van a tű" stb...


És amikor kijöttem, mert gyorsan elkészültem ezek után, elkezdtek velem veszekedni, fenyegetni, hogy így meg úgy kicsinálnak ha elmondom.

Neki szorítottak a falnak, és pofonvágtak, többször is, de nem erősen, hogy ott maradjon a nyoma.


Mondták, hogyha köpök, akkor elveszik valamelyiket a szüleitől, és ne merészeljek tenni semmit.

Menjek vissza, és "kssoljak".


Én így is tettem, mert nem akartam beleavatkozni a dolgaikba.

Tegyenek magukba kárt, annyit amennyit akarnak!

Ha megmondtam volna őket (és talán ez lett volna egy olyan dolog, ami nem spiclis, ugyanis kárt tehetnek magukban, és vagy másokban, de nem tettem) akkor elővettek volna engem is, és többszörösen is megszívtam volna a dolgot.


Így az lett a vége, hogy csak 2 fiút szedtek elő, az egyiket elvitte a mentő.

Nemsokkal rá, hogy kijöttem összeesett, úgy hallottam.


A fiúkat nem láttam egy ideig, de majd visszajöttek, egy darabig, aztán itt hagyták az iskolát.

Erről semmi tájékoztatás nem történt, se felénk, se a szülők irányába.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Itt egy 2 évvel ezelőtti kérdés, itt is írnak az iskoláról, és még szépen visszafogottan, lehet, hogy kevesebb ideig voltak ott, hamarabb otthagyták, mint én!


Én óva intek mindenkit ettől az iskolától!

Szégyen ami ott folyik, az a manipulálás, hamisítás, eltusolás, lenézés, kihasználás, lejáratás...senkinek nem kívánok, hogy a gyermekkorát/fiatal felnőttkorát gajra vágja ezzel!

Ha meg feljelentést tesz egy diák a tanárja ellen, akkor aztán kiadják a kilövési engedélyt!


Kényszerítéseknek van kitéve minden diák, aki nem áll be a sorba, de ez nem feltétel!

A fiúk is annyiszor jöhettek be a lány öltözőbe büntetlenül, ahányszor akartak.

A válasz annyi volt erre, hogy 'ugyan maradjatok már, ki kíváncsi a fonyadt csecseitekre?!'

(Ja és felvételek is készültek bentről, ahogy öltözködünk)

Ilyenek, hogy térdeljél le, kérjél bocsánatot (mindegy, hogy miért), alázkodj meg, csókold meg a cipőjét a másiknak miközben folytogatnak!


Mint az állatok!

És nincs retorzió! Nincs jele megbánásnak! Ha eljár az ember szája, duplán-triplán fog szívni miatta! Nincs barátság, csak érdek barátság! Egyszer lesz.rod, másszor lenyalod! Ennyi!

Ez folyik ott, semmi más!

Szégyen!


Nekem "játékból" eltörték a bal karomat, felrepesztették a szemöldökömet, megaláztak, nyugtatókon függtem, felgyújtották a hajamat!

Rémálmaim voltak, remegtek a végtagjaim.


Életem legnagyobb hibája volt, életem legszebb évei elvesztek, megromlott a lelkem, antiszociális lettem, bizalmatlan, kapcsolataim is nagyon nehezen tudnak kibontakozni!


Megpróbálok nem rá gondolni, ez még csak a jéghegy csúcsa, egy lidérces utazás volt mindezekre visszagondolni, erősnek kell lennem, és feldolgozni, vagy mindent elfelejteni, amit biztosan nem lehet, de ha nem akarom, hogy ők győzzenek, akkor így kell tennem!

Remélem utoljára kellett feltépnem a sebeimet, de hogy ezzel megvédjem az utánam érkező áldozatokat, akkor megteszem!

Legyetek körültekintőek, és minél előbb szabaduljatok meg a rossz közegtől, amint tudtok!

Tanuljatok a hibáimból!


"Ha újrakezdhetném, újrakezdeném!"

2020. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
80%
Én is odajártam. De mivel micsak általános tagozat voltunk, semmit nem tanítottak, így kitünő létemre érettségi után ki kellett hagynom 1 évet, hogy rendesen felkészüljek 0ról 2 emeltre. Engem nagyon bántott az is, mint az előző hozzászóló is említette, hogy ide elit fiúk, lányok járnak, és csak azokat fogadták be rendesen, azokkalbarátkoztak, akik szintén megfeleltek az elit körbe: jó ruha, smink... Sokszor beszólogattak, akiket gyengébbnek találtak. Ballagási próbán szószerint mikor próbáltuk a táncokat, kihagytak a körből... Nagyon fájt, de talán ez a sok mérhetetlen fájdalom kellett ahhoz, hogy elszántságot adjon az egyetemi felkészüléshez, talán ezt köszönöm nekik. Szerintem Teleky rendes volt, sokszor Ő mondta, hogy miért nem mentem át a Deák téri gimibe, hát lehet igaza volt. Nyelvoktatás németből sajnos szerintem színvonal aluli, míg általános iskolából B1-B2 szinten kerültem ki, A1(!) - es könyvvel kezdte mindenki, hogy mindenki egyszínvonalra kerüljön, később megtudtam ez azért volt, mert náluk rossz volt az általános iskolában a német tanítás. Nagyon sokat stresszeltem itt, főleg az érettségi évében is. Kitűnő létemre úgy éreztem megaláztak, hogy nem tudoktovábbtanulni miattuk. De mint írtam a sok fájdakom enyhült, hiszen negyedéves gyógyszerészhallgató leszek, s lehet ez Isten terve volt, hogy mind így alakult, már nem tudom.
2020. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálattal látom sokan vagyunk ebben a cipőben...
2020. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat...igen..volt tudomásom ilyenekről...furcsaságok alatt a tanárok közeledését értettem diákokhoz...


Volt, aki említett egy ilyet itt, meg az indexes fasoris fórumon..valami festős?rajzos sztori...remélem, csak kamu


De az általatok leírtak alapján simán elhiszem, hogy igaz...


Szerintem, a Deák térit vagy a Teleki Blankát választom...gondoltam, hogy a fasorban megy a klikkesedés meg hogy milliomosok sulija, csak megerősítést vártam


Köszi még egyszer!

2020. aug. 27. 09:01
 7/52 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a Deák térit válaszd, én beszéltem egy lánnyal, aki oda ment át a Fasoriből, nagyon rendesek ott a diákok és a tanárok, csak ajánlani tudom:))
2020. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
95%

Ezek nagyon durva dolgok, amiket itt olvasok. Szexuális zaklatás, drog egy egyházi gimnáziumban? Biztos igaz ez? (Persze nem gondolom hogy itt bárki hazudna, de azért mégis fura nekem ez.)


Igazából én még régebben, 2007-2012 között jártam ebbe az iskolába. (Azért öt évig, mert nyelvi előkészítőbe jártam.) Én többé-kevésbé meg voltam elégedve az iskolával, persze volt néhány nem odavaló, vélhetően protekcióval felvett gyerek, egyik osztálytársam engem is piszkált, örültünk amikor végre megszabadultunk tőle, cigizett, de ő se hiszem hogy drogozott volna. Illetve a jó tanulók közül is volt egy-két nyalós, de ezt betudtam annak, hogy aki mindenből ötös, az nehogy már hármas-négyes legyen mondjuk matek, kémia, fizikából.


Tanárok is többnnyire rendben voltak, bár volt egy-két gyengébb is közöttük.


Igazából az iskola megfelelő alapokat adott az egyetemre, persze azért nem számított egy Fazekasnak vagy Apáczainak.

2020. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
19%
#2 Ilyen helyesírással nem csodálom hogy nem voltak barátaid, amiről mellesleg nem az iskola tehet.
2020. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
90%

9/9


Igazad van, sajnálom a sok hibát.

Egy kicsit elragadtak a rossz emlékek és elfelejtettem átnézni.

Gondolom, te sok barátot szereztél a helyesírásoddal ...

2020. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!