Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy nem értem...

Normális, hogy nem értem egyáltalán a matekot egyetemen? Illetve szerintetek "jó" helyen vagyok-e?

Figyelt kérdés
Bekerültem gazdálkodás és menedzsmentre(Miskolci Egyetem), és már volt egy elmélet illetve gyakorlatom gazdasági matematikából. Őszintén megvallva félek. Amit tudni szeretnék, hogy normális-e, hogy esélyem sincs egyelőre megoldani egy bemutatott feladatot. A lényeget felfogtam, először a sorozatok monotonitásáról, korlátjáról meg valami Lim tart a végtelen felé-ről vagy miről ... volt szó. De a feladat megoldásához közöm nem volt és be kell valljam semmi motivációm sincs, hogy legyen. Igazából azért vagyok itt, mert a papír elvileg jól mutat az önéletrajzon, amit én igaznak is tartok. Viszont eléggé elveszettnek érzem magamat, mintha nem itt lenne a helyem; azonban ha nem is itt akkor sem tudom hol.

2020. szept. 11. 22:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
A kettes a szegény ember ötöse. ;)
2020. szept. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

BME. Első analízis órára beültem. Kb 20 perc után fel adatam a jegyzetelést.


Körbe néztem. Mindenki úgy nézett a tanárra minta értené amit mond és elgondolkoztam, hogy "Csak én vagyok ilyen hü-ye hogy semmit nem fogok fel? Hogy fogom végig csinálni a szakot ha ez a legegyszerűbb matek tantárgy?".


Majd óra után másokkal beszélve kb mindenki ugyan ezen esett át és kb senkivel sem találkoztam aki érett volna akármit is az előadáson.


Majd csak akkor vált könnyűvé a tananyag amikor leültem a jegyzet elé és elkezdtem sorról sorra áltolvasni, néhol többször átmentem. Majd jött a gyakorlat és ott barátibb volt a hangulat, de azt sem értettem elsőre.


Ahoz is a jegyzet kellett és egyébb segédanyagok.


Végül nagyon egyszerűnek éreztem a tantárgyat...

2020. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Tom Benko ***** válasza:
67%

"Igazából azért vagyok itt, mert a papír elvileg jól mutat az önéletrajzon,"

Így igen.

2020. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg éppen ezért nem.
2020. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ugyanazon az órán ültünk :D

Egyébként én is hasonlóan éreztem magam, mint ahogy te leírtad, szinte az egész kínainak hangzott. Viszont itthon leültem, videókat néztem és az órai példákat is megoldottam, mostmár nagyjából megy, szerintem neked is használna, ha szánnál rá egy kis időt.

2020. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!