Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik ősszel itt kapálóztak,...

Akik ősszel itt kapálóztak, hogy nem lesz online oktatás! Hogyan viseltétek, hogy mégis bekövetkezett?

Figyelt kérdés
Szabályos háború zajlott itt a gyk-n a távoktatáspárti és azok ellenzői között. Hát előbbiek nyerték meg, az fix.

#tanulás #távoktatás #ellenjavaslat #boomerkedés
2020. dec. 1. 12:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10

Ezeket is korlátozva kinyitják majd, de ne gondold azt, hogy december 11-én már minden korlátozás meg fog szűnni, csak azért, mert szerinted kell a lóvé. Azért a politika és a járványkezelés szerencsére nem fekete és fehér.

2020. dec. 1. 15:58
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
Csak elkönyveltem magamban, hogy mégiscsak csoda történt, és távoktatás lett.
2020. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"és távoktatás lett.+"


nem lett. nincs és soha nem is volt távoktatás. online oktatás van, nem ugyanaz.

2020. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kapálóztam, hogy nem lesz, mert biztos voltam benne, hogy előbb-utóbb bekövetkezik, csak semmiképpen nem akartam, hogy megtörténjen. És nem véletlenül: a tanárok elvárják, hogy mi ugyanúgy teljesítsünk, mintha hagyományos oktatás lenne, vagy akár még jobban is, miközben ők (tisztelet a kivételnek) fele annyit tesznek értünk. Gondolok itt arra, hogy másfél hét múlva vizsgaidőszak, és van olyan tárgy, amiből az anyagok fele van fent (és szóbeli lesz, szóval még azt sem mondhatom, hogy nem baj, kipuskázom), van olyan gyakorlat, ahol beadandót kell írni, és a tanár két hete nyögte be, hogy amúgy csak az egyetemi könyvtárban található meg a szükséges könyv. És ez csak néhány példa.
2020. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kapálóztam, középiskolába járok, hulladék az egész, de kényszerhelyzet miatt el tudom fogadni.


Infós szakgimi, a Google szolgáltatásait használjuk (Classroom, Meet stb.), kivétel 1-2 70 éves tanár, aki örül ha a Krétába be tud lépni.


Angol meg van tartva rendesen, ahogyan a töri is, matekból eddig nem volt online óra de a tanár magyarázattal küldte a feladokat (mondjuk épp eleget..), a magyar tanáromat nem érdekli úgy tűnik, hogy érettségi tantárgyról van szó, és nem csak heti 4 feladatot kéne küldeni, ami tavasszal és most is azt jelenti, hogy dolgozz ki a 0-ról egy témát, vagyis rendes beadandó, ebből heti 3-4..


Szakmai tantárgyakról nem is beszélek, egyikből nem volt online óra, az egyikből nem is értettük egyszer, hogy mégis mi a feladat, úgy fogalmazta meg a tanár. Itt is van az egyik hátulütő, élőben tudsz kérdezni ha valami nem világos, nem utolsó sorban pedig órán a tanárral megcsináljuk a feladatot, ha ott valaki elakadt, akkor is van megoldás, de online nem lehet a tanár szerepét helyettesíteni, főleg ha csak a feladat kiadásából és a köszönésből állnak a dolgok..


Magyar miatt amúgy is aggódtam, sajnos sikerült az iskola legrosszabb magyar tanárát kifognunk, akinek a pedagógusi pályán való léte a fél osztály számára kérdéses, a fél iskola őt akarja érettséginél, hogy legyen bent, ez eléggé sokat elmond róla szerintem.


Hulladék ez a rendszer, és erről legalább ugyanannyira tehetnek azok a tanárok, akik nulla tudást adtak át az online térben, mint az egyéb tényezők. A bizalmatlanságról és a többiről nem is beszélek, ha a szünet előtti utolsó hétre kinyitnak a középiskolák, akkor merem fogadni, hogy naponta 2 témazáró biztos lesz.. már most rossz belegondolni.

2020. dec. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15

Marhaság lenne arra az egy hétre kinyitni, annyira a kormány se hülye. Nem tökéletes a rendszer, de sajnos a covid miatt meg kellett lépni.

2020. dec. 3. 12:54
 17/21 anonim ***** válasza:

Jól van már, ne pattogj, nem lesz kinyitva..

De január 11-én biztos legyél benne, hogy ki lesz.

2020. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyos szempontból a karácsony még jót is tenne a járványnak, otthon maradnak az általános iskolások és óvodások is, sokan vesznek ki ilyen szabit is. Én se nyitnám ki a sulikat egy hétre, megvárnám mit hoz az ünnepi időszak és az alapján dönteném el a többit.
2020. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A téli szünet fog jót tenni, amit a karácsony az eddigi eredményekkel együtt le fog rombolni.
2020. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"A téli szünet fog jót tenni, amit a karácsony az eddigi eredményekkel együtt le fog rombolni."


Hát ez csöppet érdekes kijelentés (ok-okozati viszony...) lévén a téli szünet a karácsony UTÁN jön kvázi (java része)

2020. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!