Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az NKE-RTK-ról kaphatnék egy...

Az NKE-RTK-ról kaphatnék egy kicsit bővebb információt? Például milyenek ott a mindennapok, mennyire jó a képzés stb.

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 10:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi szerintem semmi extra. Én előtte is sportoltam, de felkészülésként elkezdtem futni, fekvenyomni, kicsit felüléseztem, illetve a helyből távolugrást is gyakorolgattam. Nekem nagyon jól sikerült a fizikai felvételim, bár sokan félnek tőle. 4 számból lett 72 pontom, és a futás meg elmaradt, amivel még ment volna rá mondjuk 25. Nem vészes!


A pszichológiaihoz azt tudom javasolni, hogy ne hazudj! Van az a sok kérdéses feleletválasztós teszt. Azzal pl én lettem kész a leghamarabb, gondolkodás nélkül x-eltem, hogy igen/nem. De ha ilyenekre, hogy "székeket dobálok, amikor ideges vagyok" nem húzod be az "igent", akkor nem szórnak ki. A Raven teszt volt kicsit nehezebb, személy szerint nem szeretem az ilyen melyik ábra következik a sorban jellegű dolgokat, de az is meg lett. Meg van még egy pieron, figyelem teszt. Ezt tudod gyakorolni, rákeresel és dob ki több félét.


Az elbeszélgetésen meg végképp nem szórnak ki senkit, max az olyanokat, aki azt mondja, hogy a pénz miatt jött ide, vagy ilyesmi.

2020. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Rendben, utána is nézek, hogy milyen lehet. Köszönöm szépen a sok segítséget!!
2020. dec. 18. 11:47
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, ha valami még eszedbe jut, akkor nyugodtan írj rám, vagy akár itt is kérdezhetsz! Remélem tudtam segíteni.
2020. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Rendben, úgy lesz. Nagyon sokat segítettél, szóval tényleg nagyon köszönöm. 🙏
2020. dec. 19. 02:57
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ide írom a kérdésimet ezzel kapcsolatban. Azért csinálom, mert egyrészt így szinte biztosan kapok választ, másrészt másnak is jól jöhet, ha az információk egy helyen vannak összegyűjtve.

Milyen a kollégium? Jól felszerelt? Hány ember van egy szobában? Mennyire nehéz bekerülni oda a második évtől?

Mennyire sokat kell tanulni?

Van amiből folyamatosan számonkérik a dolgokat, vagy mindenből csak egy vizsga van félév végén?

Írtad, hogy szoktak küzdősportok lenni. Milyenek? Az baj, hogy még egyikkel sincs tapasztalatom?

Ha nő vagyok, akkor érhet az miatt bármiféle hátrányos megkülönböztetés? Le fognak érte nézni?

Mindenkit megtanítanak lőni, vagy ez a szakirányoktól függ?

Mennyire van lehetőség idegen nyelv tanulására?

Első évben milyen gyakran lehet hazajárni, illetve kimenni például a városba?

Ez lehet kicsit sok lett így egyszerre. Lehet nagyon idegesítő vagyok, de mentségemre mondom, hogy nagyon-nagyon érdekel az RTK, és minél több információt szeretnék megtudni róla, hogy biztosan jól döntsek.

Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, szívesen segítek!


A kollégium 2017-ben lett átadva, jól fel van szerelve. Bár én ezer éve kollégista vagyok, amúgy sincsenek nagy igényeim. 2x2-es blokkok vannak, ennek van egy kis közös előtere hűtővel és mikróval, közös vizesblokkal és egy mosdóval. De biztos vannak fent a koliról videók/képek az egyetem oldalán, onnan is tudsz erről tájékozódni. Így 4-en vagyunk egy szobában, de a szélső szobák 2-esek, olyat is lehet kérni...de hát ez gyorsaság függvénye, meg ki milyen közel van a tűzhöz.


Kollégiumot kap mindig, mindenki. Idén volt egy kis macera vele, mert elkezdték a civileket benyomni hozzánk, de végül volt hely mindenkinek..


Hogy mennyit kell tanulni? Ez ember függő és tárgy függő, attól függ, mire vagy fogékony. Olyan, mint bármelyik másik egyetem, van, amit teljesen ki lehet puskázni, de elég sok értelmetlen hülyeséget tanulunk, szóval az full puska. Tanár függő is, hogy engedi-e, vagy szigorúan veszi-e az értelmetlen tantárgyát. Ez nagyon szubjektív....vannak olyan tárgyak, amit be kell nyalni, pl a gazdaságvédelem, ha utána nézel Liszkayné-nak, akkor sok érdekességet találhatsz róla. Nem a legjobb tanár, minden héten írtunk nála, szószerint kérte az 1 kredites baromságát, aminek semmi köze a való életben a rendőri gazdaságvédelmi alosztályhoz. De ez mindenhol így van.


Zh-k vannak, valamiből 1, valamiből 2, valamiből 3, megint tárgy és tanár függő. Ezek az aláírás feltételei, aztán mehetsz majd vizsgára. Ez általában így működik. Gazdaságvédelemből volt az, hogy ezeknek a heti dolgozataidnak mindnek meg kellett lennie, és úgy kaptál aláírást, de pl 2 alkalmat biztosított a dolgozataira. Ezért nevezte röpdolgozatnak és nem zárthelyi dolgozatnak, hogy ne kelljen 3 kört. Szóval vannak még ilyen tanárok, mint akárhol, máshol, akiknek az a lényeg, hogy megkeserítse a diákok életét!


Küzdősport? Elenyésző. 1-2 óra megy rá, 1-2 rúgás és ütés, semmi képzettség nem kell hozzá. Annyit gyakoroltatja, hogy tudsz egy olyat rúgni, amilyet kell, de nincs komolyan véve. Judo, box, meg nem is tudom mi volt még...de alig-alig van...nem kell ezen izgulni. Én személy szerint nem szeretem, de csak azért, mert nem köt le és hasznosabban is tudnám tölteni az időmet.


Nőként, hát...egyenrangú mindenki a férfiakkal, ugyanúgy rád sózzák az ugyanolyan feladatot, veled is ugyanúgy beszélnek majd ,mint a kutyával, szóval ez nem számít.


Lőni...mindenkinek van lövészet. Az túlzás, hogy megtanítanak, mert állandóan cseszegetnek lövészeten is. Most valakiknek úgy volt vizsga lövészet az új fegyverrel, hogy előtte nem volt gyakorló lövészet, és egyből jegyre lőttek vele. Amiket oktatnak, kicsit eltér a valóságtól...pl ez a túlzott bedőlés, úgy nem is tudsz célozni, meg semmi. Azt túlzásnak tartom, hogy megtanítanak...neked kell utána járni, hogy hogy tudod magad fejleszteni. Szárazolni sem szárazoltunk éles előtt, csak egy 15-20 percet. Nem hagyták, hogy tanulmányozzuk az új fegyvert. Meg elég valóságtól elrugaszkodott feladatok vannak vizsga lövészeten, amik időre is mennek, ott van rajtad a vizsga drukk, meg stb. Meg ott is úgy beszélnek veled, mint a kutyával, de a 2-es a cél. Szerencse függő is, meg hogy mennyire tudod kezelni a stresszt, amit rád raknak.


Idegen nyelvet tanulni fogsz 4 félévig, ilyen rendészeti szaknyelvet. Majd kérnek ilyen papírt, hogy mit szeretnél, vagy ők osztják be, erre már nem emlékszem hogy volt, de nyelvvizsga alapján csinálták. Van angol, német, orosz, kínai. De igazából én agyilag visszafejlődtem a mi óránkon, semmi értelme nem volt heti 4 órában...nem lettem okosabb, sőt...szabadidődben meg tudsz tanulni nyelvet, vagy amit csak akarsz.


Első évben bármikor hazamehetsz. Kiképzés elején van olyan, hogy 2 hétig nem, de szerintem már ezt is eltörölték. Annyi, hogy vasárnap este 10-ig vissza kell érned,egyébként ezt sem igazán nézik, de nem vagy korlátozva.

2020. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy ilyen szépen vápaszoltál nekem. Most már sokkal világosabban látom a dolgokat.

Esetleg valamikor el tudod mondani, hogy hogyan tellik egy átlagos nap?

2020. dec. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ugyanennél a kérdésnél már leírtam egy korábbi válaszban. 7:30 sorakozó, 8-tól késő délutánig egyhuzamban óráid vannak kb 5-6-ig. Aztán meg szabad a gazda. Másnap ugyanez... Egész héten.
2020. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Most értesültem róla, hogy a fizikai az változik nálunk. Érdemes ezeket megnéznetek a suli oldalán:


[link]


[link]


Egyébként ezek a felvételi feladatok....kabaré...na erre nem tudok tippet adni, hogy hogy készüljetek. Ezt velünk is megcsináltatták, mint tesztalanyok, de semmi értelme, nem megerőltető.

2020. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Köszönjük a segítséget. Nagyon rendes vagy, hogy belinkelted. Erre szerintem csak úgy lehet készülni, ha ugyanezeket a feladatokat gyakoroljuk itthon, illetve eljárunk futni.
2020. dec. 24. 22:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!