Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az NKE-RTK-ról kaphatnék egy...

Az NKE-RTK-ról kaphatnék egy kicsit bővebb információt? Például milyenek ott a mindennapok, mennyire jó a képzés stb.

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 10:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
83%

Ez hülyeség, pont hogy elsősként könnyű bekerülni. Persze elsősként se kerülsz be feltétlen, nekem sok csoporttársam volt, aki nem kapott kolit. Az elsősök nagyrésze bekerül, de készülj arra, hogy nem kaphatsz, vagy hogy másodévesként nem biztos, hogy kapsz.

Ez persze csak akkor van, ha civil szakra mész, hivatátosként mindenképp kolis leszel.

2021. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy megkönnyebülés! Köszönöm szépen!
2021. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
68%

Sziasztok!


Társasági élet első év alatt (barátnő pontosabban) mennyire korlátozott? Illetve, ha valaki párkapcsolat alatt ment be koliba (RTK-sokra gondolok), mennyire volt nehéz az első évet átvészelni?

2021. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem korlátozott egyáltalán, annyi, hogy este 10-re be kell érned a koliba, de senki nem nézi azt sem. Ez igazából kettőtökön múlik, hogy mennyi időt tudtok egymásra szánni..
2021. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim válasza:
100%

Ha tevékenykedsz itt még akkor tudnál válaszolni nekem légyszi?

Külföldi diákok sokan voltak ? Vagy csak alig alig..nehéz bekerülni külföldi emberként?

2022. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy feltétel a magyar állampolgárság. Civil szakon vannak külföldiek szép számban, a rendészeti szakokon egyáltalán nem voltak külföldiek. Úgy értve, hogy mindenki beszélt magyarul. Voltak kettős állampolgárságúak is, erdélyiek, de megvolt nekik a magyar is és beszélték is a nyelvet.
2022. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim válasza:
100%
Igen azt tudom. Megtudom szerezni a magyar állampolgárságot és lemondani a mostanit a szlovákot. Akkor elvileg megvan a feltétel ? És tudom folytatni a sulit ?
2022. ápr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A rendészeti képzések nappali munkarendjére azok a 18. életévüket betöltött, viszont a felvétel évében a 25. életévüket be nem töltött magyar állampolgárok jelentkezhetnek, akik rendelkeznek magyarországi állandó lakóhellyel és az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga bizonyítvánnyal vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal vagy okirattal.

2022. ápr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim válasza:
100%

RTK-n hétfőtől péntekig vannak órák? Pénteken is késő délutánig?

Lehet hülye kérdésnek tűnik, most csak abból indulok ki, hogy nekem Szegeden progtervezőn pénteken nincs már órám. Vagy RTK-n nem ennyire szabad a tárgyfelvétel?

2022. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hétfőtől péntekig vannak órák, de pénteken nem késő délutánig többnyire, persze bármilyen baromságot kitalálhatnak, amivel ott tartanak. Itt pénteken mindig vannak órák, max negyedévben fordult elő pár alkalommal, hogy nem voltak.


A tárgyfelvétel..itt meg vannak szabva, hogy melyik félévben mit KELL felvenned, nem te döntöd el. Ez valahol jó is, mert nincs a "verseny" a helyekért, mint a többi egyetemen, mert annyi helyet hirdetnek meg egy adott tárgyra, amennyien vagytok. Ez szerintem kivételesen pozitívum volt az NKE-n. A szabváloknál dönthetsz majd te, hogy mit veszel fel, össze lehet kombinálni valahogy, hogy egy félévben kettőt vegyél fel, de ez azt hiszem negyedikben lesz csak vagy harmadévtől. Összesen 12 kredit kell a szabválokból. Nekem hálistennek sikerült úgy, hogy egy félévben feltudtam venni kettőt, mert nem ütközött az órarendben, meg a kötelező órákkal sem, és így az utolsó félévem szabadabb volt.

2022. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!