Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ált. orvosi vagy szülésznői?

Ált. orvosi vagy szülésznői?

Figyelt kérdés

Orvosira készültem viszont volt probléma az emelt érettségit tekintve így közel maradva az orvosihoz szülésznőnek jelentkeztem.


Megérné halasztani az orvosihoz 1-2 évet, az emelt érettségik végett (esetleg) a szülésznői egyetem mellett újraérettségizni majd átjelentkezni?

Vagy szülésznőivel doktori fokozatig tanulni?


/Végzős egészségügyi szakgimnáziumi diák/



2021. márc. 11. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Csak szülésznőivel nem lehet doktori fokozatot elérni, kell egy mesterszak is és utána jelentkezni Phd. képzésre. Ezt nem tartom reálisnak. Szülésznő képzésről nem lehet átjelentkezni orvosira, oda újra kell felvételizni.Úgy látom egy doktori címe elérése a cél, ha elég szorgalmad és persze eszed van hozzá, akkor az orvosi jobb opció lenne.
2021. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Azt vedd figyelembe melyik szeretnél lenni, szülésznő, vagy pedig orvos. Ha orvos szeretnél lenni, felesleges szülésznőnek menned, mert csak újrajelentkezéssel vesznek fel orvosira és feleslegesen elfogynak az államilag támogatott féléveid. Ha megteheted inkább hagyj ki egy évet és tanulj, érettségizz újra. Nem mindenkit vesznek fel elsőre, megéri újra megpróbálni.
2021. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1, persze tudom első körben alap és mesterképzés majd doktori. Mindennek utána olvastam már tehát van út egészségtudományi kar szülésznő szak irányból általános orvostudományi karra, mint phd. avagy doktori fokozaton végezni.


#2 Mindenféleképpen újra kellene érettségiznem és jelentkezem viszont minimum 2 év halasztás mert biosz illetve biokémiából jól is állok de kémiát utoljára általános iskolában tanultam, sajnos.

Ha már felvetetted ebből adódóan akad egy kérdésem, hogy államilag hány félév támogatott? Szülésznő diploma elvégzése után, érettségizni majd ÁOK-ra jelentkezni nem lehetséges állami támogatással?

Azt tudom vagyis gondolom, hogy több kar/szak "engedélyezi" államin a második diplomát mert a nővérem szociálpszichológia diplomával állami támogatással tanul gyógypedagógia szakon, az orvosin nem tudom mi a helyzet!?

2021. márc. 11. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapképzésen (mint a szülésznő) 12, osztatlan képzésen (mint az orvosi) 14 félév támogatottod van. Vagyis ha a szülésznő alapszakkal elmegy 8 féléved, azt jelenti, hogy a 12 féléves orvosi egyetemre már csak 14-8 azaz 6 államilag támogatott féléved marad. Vagyis a felét ki kéne fizetned ami félévente 1.5 millió forint...

Szerintem ha kémiára találsz egy tanárt és már most elkezdesz jövő májusra készülni 1 év alatt is teljesíthető, hisz nem kell mellette a magyar matek töri stbre koncentrálnod. Viszont ha elmész szülésznőnek utána milliókat fizethetsz az orvosiért. Én így tudom. A nővérednek valószínűleg azért támogatott 2 diplomát az állam, mert az benne volt a meghatározott államilag támogatható félévekben.

2021. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Te nagyon kevered itt a dolgokat.

"Mindennek utána olvastam már tehát van út egészségtudományi kar szülésznő szak irányból általános orvostudományi karra, mint phd. avagy doktori fokozaton végezni."

Nem, nincs út. Újra kell jelentkezni. A PhD az teljesen más.

Sőt, úgy emlékszem, hogy szülésznő Bsc után Msc sincs, PhD meg aztán végképp nincs. Érdekes is lenne, hogy szülésznőként mit kutat az ember...

2021. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


#5 Nem keverem😀 Szülésznő alapképzés, eü menedzser mesterképzés, majd ÁOK egészségtudományok, mint phd. :) és természetesen alapképzés után jelentkezem mesterre, mesterről phd-ra; ezen felül érdekeltek a dolgok.

Átjelentkezést a karok/szakok lehetősége érdekelt, az előtted lévők értették de köszönöm szépen neked is! :)

2021. márc. 11. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon ajánlom, hogy inkább probáld meg mégegyszer azt a kémiát, az orvosival egy jóval szélesebb perspektíva nyílik meg, én is gondolkodtam mindenfélén, de aztán csak az orvosi lett belőle, és nagyon boldog vagyok, hogy nem pazaroltam másra az államilag támogatott féléveimet....
2021. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!