Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan juthatnék az orvosira?...

Hogyan juthatnék az orvosira? Szülésznek

Figyelt kérdés

Nem most érettségiztem és akkoriban nem tudtam annyira a jegyeimre és tanulmányaimra koncentrálni, mivel egyedül kellett fenntartanom magam (16 éves korom óta muszáj voltam dolgozni) de már kicsiként tudtam hogy nőgyógyász szeretnék lenni.

Átestem pár cysta műtéten, és egyéb nőgyógyászati betegséggel kezeltek emiatt döntöttem már el hogy az akkori lekezelő bánásmód miatt olyan orvos szeretnék lenni akihez szeretnek járni és megtudom gyógyítani a betegeimet s majd a babákat világra segíteni.


Mivel a középsuli vége fele sokat kellett dolgoznom volt hogy munkából mentem a padba, alig tudtam koncentrálni. (Sikerült év végére a nagyjából 4-5 de valamelyikből pl matek 3 jegyeket megszereznem, viszont érettségin nem teljesítettem olyan jól szinte mindenem 3 lett)

Most jutottam el odáig hogy jövőre ha megadatik, szeretnék jelentkezni!

22 éves leszek már akkor.


Köszönöm ha elolvastad és válaszolsz.

Legyen szép napod! :)



2020. okt. 18. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Kell hozzá egy emelt biológia érettségi meg egy emelt kémia vagy fizika,illetve valószínűleg egy B2-es nyelvvizsga is. Ha eléred a ponthatárt, akkor bent vagy.
2020. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy újra érettségizzek bármelyik iskolába jelezhetem, illetve most hogy már elindult egy új félév ilyenkor is lehet jelentkezni?
2020. okt. 18. 09:29
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
tudtommal abba a középiskolába jelentkezel érettségire ahova akarsz. a másik kérdést (?) nem értem.
2020. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mármint hogy már október van. Meddig lehet beadni a jelentkezést a pótérettségire?
2020. okt. 18. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
ja azt nem tudom. google?
2020. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar csak tavasszal erettsegizhetsz, erre februarig lehet jelentkezni.
2020. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen 2 emeltszintű érettségi, és egy nyelvvizsga. Így sikerülhet.
2020. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kell két emelt (biológia és kémia/fizika) érettségi. Tél végéig tudsz rájuk jelentkezni. A felvételire is. Szerintem mindent ügyfélkapun keresztül tudsz intézni.
2020. okt. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is orvosira készülök, 2021 tavaszán fogok érettségizni. Ahhoz, hogy bekerülj orvosira, követelmény egy emelt biológia és kémia érettségi, illetve egy B2-es, komplex nyelvvizsga. Van több érettségire felkészítő tanfolyam, akár online, akár bejárós (pl. Magister, Trefort, ELTE) érdemes őket megnézni. Az áruk nem kevés (én kémiára járok a Magisterhez, 58 ezer FT) viszont szerintem megéri, felkészít az emelt érettségire. Bioszból a PTE-ETK-nak indul ingyenes online felkészítő az emelt érettségire, nézd meg azt is, szerintem érdemes rá jelentkezni. (Beírod Google-be akármelyiket, ki fogja dobni.) Facebookon vannak tanulócsoportok, ahol sok hasznos anyagot, tételeket töltenek fel, esetleg még lesd meg azokat is.


Az egyetem maga 6 év, az első 2 év a legnehezebb, azt mondják, mivel ott nagyon sokat kell seggelni, sok múlik az ember időbeosztásán és azon, hogy mennyit tud magolni.


Maga az érettségire való jelentkezés a következőképp zajlik: az őszi (október-november) érettségi vizsgaidőszakról már lecsúsztál, viszont a tavaszi (május-júniusira) februárban kell majd jelentkezni a felvi.hu-n. Orvosin nincs keresztfélév, úgyhogy ha esetleg úgy döntesz hogy nem 2021 tavasszal, hanem ősszel érettségizel, akkor is csak a 2022-23-as tanévre tudsz csak jelentkezni. Érdemes szerintem az Eduline.hu-t illetve (főleg) a felvi.hu-t nézegetni, ott megtalálsz minden fontos információt az egyetemekkel, karokkal, szakokkal, jelentkezésekkel kapcsolatosan.


Egyébként minden tiszteletem a tiéd, hogy a középiskolát így befejezted, büszke lehetsz magadra! Elég elhivatottnak tűnsz, ha esetleg valaki majd azt mondja, hogy nem tudod megcsinálni így, hogy nem gimi után mész, ne foglalkozz majd velük, nincs így!


Remélem, hogy tudtam segíteni neked! Sok-sok sikert kívánok, remélem, hogy sikerül a célod, és szülész-nőgyógyász lesz egyszer belőled!


Ha esetleg bármiben tudok még segíteni, nyugodtan írj privát üzenetet, igyekszem linkeket küldeni.


Sok sikert mégegyszer!:)

2020. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár csak az első két év lenne a legnehezebb.:(

Harmadév még nagyobb szívás.

2020. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!