Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/155 A kérdező kommentje:
A 48-assal inkább nem kommunikálok, szerintem felesleges. 45-ös és tudod mi a legszebb. Számtalanszor hallani az RTL-n meg más portálokon, hogy a tanárok milyen keveset keresnek, milyen szomorú helyzetben vannak. Nincs arra kifogás, hogy nem végzi a munkáját! Nincs. Végeznie kell, vagy ha nem akkor a fizetését se kapja meg!!! Gondolom a magánórákra mindig van infrastruktúra meg idő.
2021. ápr. 2. 21:23
 52/155 anonim ***** válasza:
11%

44-es vagyok. Így igaz Kérdező! Téged biztosan számon kérnek a munkádért...őket miért nem? Durva azért amit csinálnak. Azért lesznek lassan a társadalom legalja mert így viselkednek még ebben a helyzetben is. Sírnak hogy nem dolgoznak csak ha védettek, oltásra meg elfelejtettek regisztrálni IDŐBEN!

Most lett oltás, most meg a dátum nem tetszik. Menjenek akkor a gyárba dolgozni. Ott majd meg lesznek becsülve.

2021. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/155 anonim ***** válasza:
73%

Jaja. Soha nem volt még ilyen jó dolguk, csak éppenséggel a pedagógusok többsége ebben a helyzetben még a normál tanítási időnél is jóval többet dolgozik, készül, összeállítja a jegyzeteket, a prezentációkat, óratervet, amik online mind-mind több időbe telnek,

miközben az ilyen idióták, mint te, ilyeneket pofáznak.

A pedagógusok többsége rengeteg energiát beletesz, és úgy tanít ebben a helyzetben is. Undorodom tőled. Ezt nem tudom szebben leírni, ez van, egyszerűen gyűlöletet keltesz bennem, miközben tudom, hogy a tanáraim, és az ismerőseim szinte összes tanárja mi mindent csinál, miközben a matektanárom szinte minden nap éjszakába nyúlóan foglalkozik a nekünk elküldött feladatok prezentálásával, stb. Nemes egyszerűséggel undorító vagy. Semmi nem jogos amit írt, mindent megcáfoltunk már, ahogy téged is. A tanároknak meg respekt, sajnos az ilyen ostoba, arrogáns emberek miatt is a megbecsültségük és fizetésük alacsony, pedig a többségüknek marha sokat és jól kell dolgoznia, most, ezekben az időkben még inkább. Kitartás, ha ezt olvassátok:)

2021. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/155 anonim ***** válasza:
80%

Azt vágod, te kretén, hogy a regisztrálás idejének nincs köze ahhoz, hogy mikor kapod meg az oltást?:)) Ja, és ha már ilyen okos vagy, biztos van statisztikád arról, hogy a tanárok közül arányaiban kevesebben regisztráltak oltásra, mint az átlagnépesség, nemde?

Kérdező:

A túlnyomó többségük nemhogy elvégzi a munkáját, hanem messze TÚLTELJESÍT. Mint már ezerszer leírtuk. FOGD FEL.

Számon kérik őket, többek között a teljesen értelmetlen portfolióval is.

Tudod, "kedves" tanárgyűlölő 52-es, a társadalom legalja te vagy.

Ostoba, arrogáns. Még soha nem idegesítettek fel így az interneten.

2021. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/155 anonim ***** válasza:
12%
A tanár legyen erre is felkészült mert a digitális oktatás a kapuban van. Egyetemeken gördülékenyen megy az online prezentáció mit ugatsz itt akkor? Sőt be is járnak online órát tartani. Itt már minden gond a pedagógusoknak. Ha nem alkalmas levezetni egy online órát normálisan 2021ben akkor köszönjük a munkáját.
2021. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/155 anonim ***** válasza:
12%
Biztos valamelyik családtagotok vagy ti magatok vagytok pedagógusok akik képtelenek leadni egy normális online órát. Azért vagytok így felháborodva. Na nem baj, akkor inkább tanítónak megyek én is és eltanítgatom majd otthon a gyerekeimet szakszerűen, ahogy kell. Itt a megoldás kedves szülők, úgyis rengeteg a pedagógus hiány, boldog boldogtalant felvesznek amúgy.
2021. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/155 anonim ***** válasza:
12%

"hogy a regisztrálás idejének nincs köze ahhoz, hogy mikor kapod meg az oltást?:))"


Persze hogy nincs. Csak most kibukott hogy egy egész kar nincs is regisztrálva.:D Akkor így hogy akartak visszamenni tanítani? Jaaa sehogysem mert akkor nincs sumákolás. Dolgozni kell ami már nem tetszik nekik. Otthonról kényelmesebb

2021. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/155 anonim ***** válasza:
82%

Közép- és általános iskolában is megy hasonlóan gördülékenyen, képzeld. Csak te vagy olyan ostoba, hogy az egyéni tapasztalataid alapján extrapolálsz.

Valóban van 2 pedagógus rokonom, és látom, hogy mennyit kell dolgozniuk ebben a helyzetben. Marha sokat.

Na meg tudod, iskolába járok, és tapasztalom, hogy mennyi mindent megtesznek.

Hoppá, egy egész kar az országban?:O Vagy a megyében? Vagy a faluban? Miről beszélsz?

Mindegy, én befejeztem.

Gratulálok, elmentem ezt a kérdést, mostantól te vagy a legundorítóbb ember, akivel találkoztam a gyk-n. Szorosan mögötted egy orvosgyűlölő van, amögött pedig pár konteós, oltásellenes.

Továbbra is csak ismételni tudom magam: kitartást a tanárok rengeteg mindent beleadó többségének, szerencsére nincs olyan sok troll a valóságban, mint itt 57-es.

2021. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/155 anonim ***** válasza:
19%

"Gratulálok, elmentem ezt a kérdést, mostantól te vagy a legundorítóbb ember, akivel találkoztam a gyk-n. "


Teszek rá, méghozzá nagy ívben. :D


Az egyéni tapasztalat az több szülő tapasztalata, amit sajnos nem mernek elmondani mert utána a gyerekük isszák majd meg a levét. Mert hogy is lehetne szembeszállni a társadalom megbecsült tagjaival? Röhejes vagy!

Álomvilágban élsz, és sajnos nem látod hogy ez az online oktatás milyen is a valóságban. Csak a 2 tanár ismerősödet látod, a szülői oldalt pedig nem. Mint írtam vannak kivételek de a legtöbb pedagógus sajnos sz@r munkát végez most a vírus alatt. Lehet egyszer oda is eljutunk majd így hogy iskolába sem kell járni mert a szülők otthon megtanítanak mindent a gyereküknek. Olvastad az itteni hozzászólásokat? Sőt ha lenne egy kérdês hogy ki mit tapasztalt milyen a gyerekênek az online oktatása....kíváncsi lennék ki dícsérnê a pedagógusok munkáját. Teszek fel egy kérdést mindenesetre.

2021. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/155 anonim ***** válasza:
62%

Nem a 2 tanár ismerősöm oldalát látom csak, drága gyermekem, hanem

az iskola több tucat tanárjának oldalát, és gyakorlatilag az összes ismerősöm oldalát, akiknek szintén alig vannak negatív élményeik.

Hazudhatsz, hazudhatsz, hazudhatsz, mindig csak azt csinálod, a pedagógusok többsége a járvány alatt IS rengeteg munkát fektet bele a tanításba. De persze hogy mik a tanítottak érzései, az egy dolog, a tanítás mögött lévő munkát ők a legtöbb esetben nem látják át, de még így messze a tanárok túlnyomó többsége jól csinálja a dolgokat.

Hogy a gyk-t akarod használni reprezentatív felmérésre, az ismét csak a nem létező intelligenciádat bizonyítja.

De tessék, valódi, használható felmérések:

[link]

2021. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!