Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan probléma az, hogy...

Miért olyan probléma az, hogy legalább az általános iskolák ki szeretné nyitni a kormány? A tanárok, a PDSZ, megint miért van felháborodva, a tanároknak miért nem jó semmi?

Figyelt kérdés

Itt írok, ugyanis nincs kedvem többet kommentháborúzni Facebook-on. 2 gyermekes anyuka vagyok, megjegyzem egészségügyben dolgozó asszisztens. Nem panaszkodom, nem is akarok, hogy mennyit dolgozok egy héten, viszont a nagyobbik gyermekem tanárainak magatartásán, hozzáállásán egyszerűen fel vagyok háborodva. Tudja gondolom mindenki, hogy a járvány ellenére az általános iskolák sokáig működtek. Anyuka vagyok lehet, vannak kötelességeim, viszont azt nem érzem kötelességemnek, hogy az ötödikes gyerekemnek én magyarázzam a matematikát, az írásban jelölt teljes hasonulást, meg a történelmet. Felőlem maga az angol királynő is mondhatja, hogy itt jól működik a távoktatás, nem, a gyerekek 90%-ban küldött anyagokból dolgoznak, ugyanis az általában megtartott órák is sokszor elmaradnak. Tavaly ugyanez volt, tán még rosszabb. Szoktam foglalkozni a gyerekemmel, hétvégente együtt tanulunk, kikérdezem az anyagot, de nem bírom egyszerűen azt, hogy napi rendszerességgel csináljam mindezt, csak amiatt mert a tanárok nem hajlandók online órát tartani. Nem középiskolás, hanem ötödikes a fiam, iyenkor nyilván szükségük van még a tanár magyarázására. Én éppen emiatt örülnék, ha végre kinyitnának az általános iskolák, a családunkon már korábban átment a covid, sokan az oltást is megkapták, s a tanárok is meg fogják kapni. Isten bocsátson meg, de nem tudom félteni a tanárokat, így hogy az oltást is meg fogják kapni. Az egyik legjobb barátnőm vezetése alá tartoztak a megyénkben azok az orvostanhallgatók, akik a tanárok novemberi-decemberi tesztelését végezték, ami ingyenes volt. Elmondása szerint a legtöbb oktatási intézményből a tanárok több, mint 70%-a el se ment a tesztelésre, sok iskolából még az igazgatóhelyettes sem volt hajlandó megjelenni. Könyörgöm, a PDSZ, miért lázongott egyfolytában? Hidegen hagyná a kormányt mi lesz a tanárokkal? Egy átlagpolgárnak ezért több ezret ki kell fizetnie. Az oltásban is előre vették most őket.

Nem vagyok tanár ellenes, se gyűlölködő,de míg a gyermekem iskolába járt egyfolytában, szülőiken is azt hallgattuk, hogy ők az állam szemében semmit nem érnek, nem fognak bértámogatást kapni, nem fogják őket tesztelni, meg majd ha lesz vakcina, akkor is ők majd a sor végén lesznek. Mindent megkaptak, cserébe emelje már meg a popóját és legalább 2-3 órát legyen már hajlandó megtartani a heti 5-ből, ha már ugyanazt a fizetést megkapja. Én ezt egyszerűen felháborítónak tartom, s a legfontosabb tantárgyakat én magyarázom a gyerekemnek, legalább a tanár leírja, hogy a matekkönyv hanyadik oldalán található a feladat, tananyag.😅😅

Meg lehet engem cáfolni, el lehet ítélni, de továbbra is támogatom az általános iskolák kinyitását, mert nemcsak én vagyok ezen a véleményen, hanem a legtöbb szülő az osztályban. Tisztelettel bocsánatot kérek minden pedagógustól, aki becsülettel végzi a munkáját, biztos ilyenből is van, viszont nekünk sajnos másak a tapasztalataink.



2021. ápr. 2. 14:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/155 anonim ***** válasza:
87%
Milyen fizetés emelésért hisztiznek? Kapjon már a fejéhez.
2021. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/155 anonim ***** válasza:
14%

Szomszédom általános iskolai tanító.

Korábban reggel 7 körül indult, 2 körül hazajött, kertészkedett egy kicsit, s panaszkodott, hogy mennyi dolga van itthon -dolgozatjavítás, következő napra készülés, stb.

Annyit látok, hogy mostanában jóval többet kertészkedik -valahányszor kimegyek a kertbe, ő kint van.


Egy rokonom megkért, hogy foglalkozzak a gyerekkel, mert nem érti a matekot. Egy órába telt amíg átismételtem a sok évvel ezelőtt tanultakat (márix-műveletek). Tíz perc alatt érthetően elmagyaráztam neki.

Talán fel kellett volna vennem vidióra, s odaadni a tanárának.

2021. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/155 anonim ***** válasza:
74%

40-es csak egy ostoba troll, nem kell foglalkozni vele.

Jó lenne, ha ezek után örök életre ki lehetne tiltani innen, de sajnos ez egy hiú ábránd.

Kérdező, amennyit tudnak, annyit foglalkoznak a gyerekekkel a tanárok. A legtöbben mindent megtesznek a helyzet optimalizálásáért.

Nem, sokan nem tudnak annyi órát real time megtartani, mert nincs rá kapacitásuk. Ez van, nem tudnak többet tenni. Ezen mit nem értesz?

2021. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/155 anonim ***** válasza:
26%

Nem olvastam el a kommenteket, de teljesen egyetértek veled Kérdező!

Ha a tanárok szerettek volna oltakozni már régen regisztráltak volna. Nálunk a tanári kar most regisztrált az oltásra ahogy "kötelező" lett. Úgy pedig mindenki képes tanítani hogy kiadja az anyagot és ezt meg azt tanuljátok meg a következő órára. A szülő természetesen foglalkozik és tanul a gyermekével de nem tanítói, tanári módon. Így egyetértek azzal hogy a pedagógus fizetések egy része mehetne a szülők számlájára! Férjem gyári dolgozó, több száz emberrel találkozik nap mint nap. Mégsem mondhatja hogy majd csak ekkor meg akkor dolgozok. Ráadásul az oltásban sem veszik előre. Testvérem bolti eladó, szintén nagyon sok emberrel találkozik, őt sem oltják még, és dolgoznia is mennie kell. Sőt az egészségügyi dolgozók oltás nélkül is dolgoztak, közvetlen közelében a Covidosoknak majd az 1.oltás után is mentek ha jól tudom. Úgyhogy ez a pedagógus hozzáállás szánalmas. Egyértelmű, hogy magukat féltik és nem a gyerekeket. Azt hittem az eddigi pedagógus tettektől nincs lejjebb de mindig meg tudnak lepni.

2021. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/155 anonim ***** válasza:
67%

@44

Meg is látszik, hogy nem olvastad, így ismét bemutathattad az ostoba

és témában teljesen inkompetens, de azért pofázó emberkék típusát.

Gratula, ügyes volt.

2021. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/155 anonim ***** válasza:
11%

#45 most értem a végére, elolvastam a hozzászólásokat. Ettől függetlenül is ugyanúgy gondolom ahogy az előző 44es kommentemben írtam. Ki tehet róla, hogy nem ismerik a tanárok a digitális világot? Tanulják meg azt is és ne csak a szájukat jártasság hogy ennyire meg annyira nem vagyok megbecsülve meg ilyen olyan keveset keresek. Más többet kap? Én is azt tapasztaltam hogy az online oktatás alatt nem csinálnak semmit és ezt a lustaságot húzni akarják a nyári szünetig lassan. Tisztelet a kivételnek! Ha a nem pedagógusnak normálisan, tisztességesen dolgoznia kell akkor a pedagógusok is csinálják ami a dolguk.

#45, te meg biztos ugyanilyen fotelharcos pedagógus lehetsz ha ennyire véded őket.

2021. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/155 anonim ***** válasza:
79%
45, autószerelő vagyok, elküldöm neked az elméletet majd otthon szépen tanuld meg és vírus után megmutathatod gyakorlatban hogy tudod megjavítani a kocsit a tanultak alapján. Viccvagy
2021. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/155 anonim ***** válasza:
79%

Azért vagy ostoba és a témában teljesen inkompetens, de azért pofázó,

mert nem tudod felfogni, hogy mennyi munkájába kerül a tanároknak a digitális oktatás (is). Nem "tisztelet a kivételnek", mert a ritkább kivétel az, aki "nem csinál semmit", és őket nem illeti tisztelet.

Én nem pedagógus vagyok, hanem egy egyszerű, normális ember.

Az ilyenek fizetését, mint te, kéne megnyirbálni, és egy szép százalékát odaadni a tanároknak.

2021. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/155 anonim ***** válasza:
12%
Én meg az elégedetlen tanároktól venném vissza a bér egy részét. Tudod mit? A tanároknak is illene bemutatni hogy tanítanak, számon kellene őket kérni nemcsak a diákokat. Ha nem megfelelő az oktatás, akkor meg szankció. Mert így a kutya nem figyel rájuk és az van hogy ők ebben a nehéz helyzetben is oktatnak, tanítják a diákokat. Egy frászt. Soha jobb dolguk nem volt. A szülőknek meg a gyerekeknek nem kerülsokba ez az egész?őket nem viseli meg a járvány helyzet? Hagyjuk már hogy csak a pedagógust kell sajnálni. Miért is?
2021. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/155 anonim ***** válasza:
12%
Nem minden szülő pedagógus, így a munkájuk után még rájuk marad a pedagógus munkája is. A pedagógus meg mit csinál? Olvasd vissza és megtudod! Úgy tanít hogy sehogysem tanít. Ez pedig a több. Mert nem egy elégedetlen szülővel találkoztam már. Úgyhogy vita részemről lezárva. Kérdező, örülök hogy ezt ki merted végre írni. Továbbra is jogos amiket írtál.
2021. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!