Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek meg fog oldódni a...

Szerintetek meg fog oldódni a tanárhiány problémája?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 16:10
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
89%

Viszont adj fel egy magyar egy töri egy művtört egy ének-zene egy rajz tanári hirdetést. 10en jönnének egy helyre.


kémiás matekos égen földön sincs. de mindenki csak ezt pofázza. azt nem, hogy töris magyaros 10en egy helyre is van.

2021. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
9es, fogadjunk nő vagy, és van melletted egy mérnök/közgazdász férj aki milliókat keres. Ja, úgy érthető ha neked nem számít a pénz :)
2021. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
68%

Férfi vagyok és se nő se férfi nincs mellettem.

Na? Most mi lesz? Összedőlt a prekoncepció?


(Ja és magánórákat tartani, nyári táboroztatást vinni, szakvizsgáztatni napidíjért nem tilos...)

2021. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
67%

Megismétlem: lassan 10 éve a pályán diplomával nem kapok annyit amennyit egy lidl pénztáros. Semmi pénzért nem hagynám itt a pályát. Nem létezik az a pénz, amiért én akármi mást csinálnék (tartósan).

Szedtem már gyümölcsöt külföldön idénymunkában. 1 hónap nyáron, belefér.... de tartósan nem létezik az a munka a földön, amit én végzeni lennék hajlandó, csak a tanárság. Mindegy mit fizet.

Legfeljebb élek üres kenyéren.

2021. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

"Egy kémia oktatáshoz, vagy fizika oktatáshoz nem csak a szaktudomány kell, hanem kell pszichológia- pedagógia-szakmódszertan is, és egy megfoghatatlan valami, amit nevezhetnénk diákközpontúságnak- diákszeretetnek stb, szóval vigyázni kell, hogy minden jöttment, akinek papírja van az gyerek közelébe menjen ( a tanárképzésnél is ez fontos kellene, hogy legyen)."


Ez igaz. De melyik a jobb? Egy Fizika BA-s tanít fizikát valahogy, vagy az, hogy egyáltalán nincs fizika óra?

2021. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

"Tanár vagyok. A tanári gárda jó fele de inkább 2/3 része friss az egyetemről most vagy 1-2 éve jöttekből áll, akik érdekes módon eljönnek 5 év egyetem után 150 nettóért és nem létezik az a pénz amiért más munkát végeznének."


És ennek hány %-a fizika,kémia,biológia,informatika tanár?

2021. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%

"Ez igaz. De melyik a jobb? Egy Fizika BA-s tanít fizikát valahogy, vagy az, hogy egyáltalán nincs fizika óra?"


Értem és elfogadom a dilemmát. De, kell egy határ. Ne legyen csak elegendő egy BA diploma, legyen támogatva (fizetve azt neki)- és egyben kötelezve egy tanáridiploma letételére, adott időn belül. Persze azért az bizakodásra adna okot, ha valaki tanítani akarna!

2021. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
86%

"támogatva (fizetve azt neki)- és egyben kötelezve egy tanáridiploma letételére,“


És ki az a hülye barom, aki egy tanári bérért majd még több éves elkötelezettséget vesz a nyakába? annyi pénzért amennyiért egy faluvégi alkesz se menne el segédmunkásnak?

2021. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

#11

Rendben, és hányan élnek a piacon magyarból, történelemből, művészettörténetből, ének-zenéből vagy rajzból? Elenyészően kevesen azokhoz képest, akik fizikából, kémiából, biológiából, matematikából vagy informatikából élnek (mindkét kategóriába beleértve az azokra épülő foglalkozásokat is)? Ez a hatalmas tragédia, hogy pont a piacképesebb tudást adó tárgyakat tanító tanárok hiányoznak, mert ők a tanári bér sokszorosáért dolgoznak a piacon.

2021. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

Tulajdonképpen mondjuk egy fizika-infó tanár megtanulja mind a két "Ba"-t sallangok (közgáz,marketing stb) nélkül + pedagógiai ismereteket.


Ezekkel a szakokkal kezdőként nagyon minimum 3-400 körül lehet kapni, pár év tapasztalattal nem ritka a 7 számjegyű nettó fizetés sem. Mégis a hivatástudaton kívül mi motiválná az embereket, hogy tanárnak menjenek?

2021. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!