Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Metropolitan...

A budapesti Metropolitan egyetem jó egyetemnek számít? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Előre is köszi

2021. jún. 12. 21:43
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
28%

"Miért?"


Nem tud semmilyen konkrét indokot írni, maximum valami hülye kitalációt, hogy egyszer dolgozott/ismert metust, és nem tudott osztani sem!!

valami kis BGE troll aki azt hiszi mennyivel különb egyetemre jár.


Teljesen rendben van a tervezőgrafika képzése a Metunak szerintem, ha megfelelő portfóliód lesz fel fognak venni, mivel nem az egyetemen fogod normálisan megtanulni (nem, még a MOME-n sem) a programokat. Maximum alapokat ad egy képzés.

2021. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
0%

A PTE a legjobb!!!


[link]

2021. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim válasza:
Én Metu-n tanulok. Az “elsőrangú egyetemek” tanulói szeretik hangoztatni, hogy ők a “Janik”, ezzel is sikerül fenntartani a nevűket. Tévedés ne essék, ezzel nem azt mondom, hogy nincs elismerve a tudás amit kapnak, de szeretik magukat piedesztálra emelni. A metu-n is meg kell dolgozni a kreditekért és ezt úgy mondom, hogy középiskolában igenis jó tanuló voltam. Itt is van kihullás azoknál akik nem bírják. Ami hatalmas pozitívum a Metu mellett, hogy itt aztán tényleg ráfekszenek a kommunikációs készségekre és az abban való fejlődésre rá agy “kötelezve”. Ez igenis jól jön az élet minden területén bármely szakra is jelentkezel. Nekem a 4. szemeszterem és jól érzem magam a Metu-n.
2021. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Ugyan olyan mint bármelyik másik fos magyar egyetem. Minimális különbségek vannak. Corvinuson elég cool, hogy van egy külön bloomberg terem, ettől függetlenül a curriculumok egy külföldi business school-hoz képest még mindig Makó Jeruzsálemtől kb.

Itt még mindig a szopatás a minőség mérőfoka, kint pedig a gyakorlatorientált oktatás (nem csak marketingdumaként), csoportmunkák, esettanulmányok, beadandók, kis létszámú kurzusok, prezentációk...

Elmész például a Chicagói Egyetemre, és körbevesz a jelenlegi pénzügyi akadémiai elit (Fama, Cochrane, Thaler), ilyet egy magyar egyetem soha a büdös életben nem fog tudni megengedni magának.

Aki teheti szerintem külföldet célozza meg, minimum Ausztriát.

2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
prezentációk = Prezentációs készségek fejlesztése. Természetesen nem arra gondoltam, hogy a tanár prezentációkat nyom. Sokan az egyetemről kikerülve egy 20 diás powerpointot nem tudnak összerakni, és kiállni vele, holott az üzleti világban ez az egyik legfontosabb skill. Ja, és a jegyekhez általában nagy arányban hozzájárulnak ezek a gyakorlatorientált feladatok, nem pedig az, hogy mennyire magoltad be az 500 oldalas makro könyvet. Érdemes megnézni egy külföldi egyetemen a tantárgyak adatlapját, hogy hogyan adódik össze egy osztályzat a tantárgyra. Szinte soha sem csak a vizsgák alapján.
2021. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
100%
44/45 Köszi, hogy ezt megírtad, így nem kell leírni mégegyszer: a Metu pontosan olyan, mint amit leírtál az általad becsült külföldi oktatási módszereket tekintve. Gyakorlatorientált, csapatmunkák, prezentációk, beadandó HEGYEK. Nekem van egy barátom aki pl. a sokak által elismert Széchenyi-re jár. Ott a távoktatást is ahogyan megoldották az kész vicc. Konkrétan láttam a felületet és a tematikát (Ráadásul ezt “bevált” módszerként elkönyvelték és bevezették). Volna mit tanulni a Metu-tól mielőtt bárki is megszólná. Az online oktatásban nagyon jól helyt állt, már ami a gazdasági szakokat érinti. Művészeti karról nem tudok nyilatkozni, de kétlem, hogy különb, rosszabb módszereket használtak volna.
2021. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok, kihagytam: a METU egyébként rangos díjakat nyer az elmúlt időszakban, pontosan a forradalmi oktatási módszerei miatt.
2021. szept. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívum, hogy az épületek rendesen karban vannak tartva, szép környezetben van. Az összes emeleten van mellékhelység mindegyik nem számára, - bizonyos épületekben kettő is, amik modernek, tiszták, fertőtlenítős szappan is van bőségesen, míg bizonyos állami intézményekben még a WC papír is luxuscikknek számít, annyira garasoskodnak mindennel.

Viszont ami extrém szembetűnő (és ez csak akkor tűnik fel, amikor már ténylegesen a hallgatójuk vagy), hogy az egyetemeken egyébként TILOS politikai részrehajlás kérdését nem igazán tartják be.

Az ott tanító pedagógusok 90%-a (a művészetiseknél nem tudom, mi a helyzet ilyen téren) elég erős baloldali propagandaszöveget tol, ami kívül zöld, belül vörös, és mindez ügyesen bele van szőve az egész tananyagba.

Amikor bizonyos órák úgy telnek el, hogy a háromnegyede jobboldali politikusok, illetve nyíltan keresztény közszereplők mocskolásáról szól, és “Elk*rtuk bácsi” barátait, a külföldi migrivédő kamu-feminista politikusokat, meg a Greta Thunberg féle “elnyomott” indigógyerekeket kell kvázi istenként tisztelni… na… arra azt mondom, hogy elég para…

Hozzáteszem: mindegyik szélsőségtől rosszul vagyok, ami jelenleg itthon megy, nem arról van szó, hogy bármilyen elvemet ezzel sárga tiporják, vagy kognitív disszonanciába taszítanának a “térítgetéseikkel”. 😂 Viszont az ilyen fokú részrehajlás szerintem már RÉG túllépett egy határt, és messze nem “országos szinten magas színvonalúnak tartott” intézményhez méltó.

2021. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!