Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Metropolitan...

A budapesti Metropolitan egyetem jó egyetemnek számít? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Előre is köszi

2021. jún. 12. 21:43
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy London Business School mindig ott van a ranglisták élén, szóval elégge el vagy tájolva.
2021. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

"A nagy ranglisták nem rangsorolják a klasszikus college-okat egyik országban sem."


"Azért egy London Business School mindig ott van a ranglisták élén"


Sikerült saját magad megcáfolnod.


"Egyrészt college-ok is bekerülhetnek a listába, csak általában nem ütik meg az egyetemek szintjét. Egy-kettő azért így is bekerült, meg lehet őket találni ott."


Engem viszont nem. Nem véletlenül használtam az "általában" szót, illetve emeltem ki külön, hogy vannak, akik bekerültek.

2021. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
82%
29-es, köszönöm szépen a kifejtést!
2021. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
70%

Ti miről beszéltek? Külföldön még annyi jelentősége sincs a college és a university elnevezésnek, mint itthon. Konkrétan a friss QS listán már a 7. helyen egy college van: Imperial College London

Szerintem ti keveritek a graduate school-okkal, amiket direkt nem tesznek fel ezekre a ranglistákra (ilyen volt a CEU), viszont szakmai vagy mesterszakos listákon általában ezek vannak a legelöl, ilyen például az LBS, Insead, HEC, Amerikában a nagy egyetemek business school-ja: HBS, Sloan School, Judge Business School stb..

2021. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
0%

34. Arról beszélünk, hogy a “college” az amerikai angolban a főiskolákat jelölte eredetileg, de a köznyelvben mára az “I go to college” azt jelenti, hogy egyetemre fogok járni. Brit/ír stb. nyelvterületen a College valóban egyetemet jelöl (University College Dublin, Trinity College stb.).


32. Igen. A Corvinus, ELTE és BME, meg még a PTE is messze jobbak, színvonalasabbak, mint a BGE. És mindezek együtt sokkal gyengébbek, mint a CEU. Az egész BCE vs BGE vita meg kábé olyan külföldi szemmel nézve, mint az, hogy a Szarvasi vagy a Szombathelyi Egyetem-e a jobb. Nevetséges faxméregetés. 🤣

2021. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

"A BGE konkrétan az ország legjobbja a maga műfajában, és bár a foximaxinak van klasszikus közgazdasági képzése, a gazdasági képzésekben (psz, marketing stb.) ugyanaz a liga mindkettő."


"A Corvinus, ELTE és BME, meg még a PTE is messze jobbak, színvonalasabbak, mint a BGE."


Megint saját magadnak mondasz ellent.

2021. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
29%

"Sikerült saját magad megcáfolnod."


Nem zavar, hogy 2 különböző felhasználó szövegét idézgeted vissza????

2021. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy itt ilyen magasröptű eszmecseréket folytattok, de a METU-ról alig esett 10 mondat a többi 120 000 mellett.


Megtennétek, hogy nem itt kakaskodtok, légyszi? A METU-ról írjatok infókat, ha erről meg nem tudtok nyilatkozni, akkor lapozzatok tovább! Köszönöm!

2021. jún. 14. 20:56
 39/48 anonim ***** válasza:
53%
METU-ról röviden: kerüld el messziről
2021. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Miért? Ugyanilyen hosszan kifejthetnétek, mint a többit xd Bezzeg a többinél ment a szófosás :D
2021. jún. 14. 21:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!