Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a Matematikának...

Mi értelme van a Matematikának?! Miért tanítják iskolában?

Figyelt kérdés

Minden évben megbukok belőle és pótvizsgáznom kell. Csak ebből. Utalom. Miért kell ezzel terhelni az agyam? Sinus Cosinus ki érti ezt? Trigonometrikus egyenletekkel is gondjaim vannak.. Ezt a fogalmat is 8 hónap kellett mire megtanultam, nemhogy magát az egyenletet. Vagy elszámolom, vagy rosszat szamolok, persze idiótak nme adnak rá pontot. Összeadni, kivonni szorozni osztani tudok pont elég. Nem értem miért kell ennyire melyen beasni magunkat e idióta tudományba, hát elmennek a 3,14csába!


Mit tegyek h jövőre ne bukjak meg?



#matematika, matek, sinus, cosinus, számolás, házi feladat, iskola, pótvizsga, coca cola, hamburger
2021. aug. 3. 00:45
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
97%
a matek egy nagyon jo tantargy. en is sokaig utaltam, amig nem talaltam egy nagyon jo tanart. logikara epul az egesz, meg csak tanulni sem kell ra sokat, mert gyakorlati alapu. DE! nagyon sok mulik azon, hogy a tanarod hogyan magyaraz. ha szarul, akkor nagyon rabsztal
2021. aug. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
66%
Szerintem csak a logikátlan emberek nem értik a matekot.
2021. aug. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

1.-es köszi!


Kettes! Szerintem meg stréberek vagytok!

2021. aug. 3. 00:54
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért van értelme, meg azért tanítják, hogy ne b@ssz@nak át a boltban.
2021. aug. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
4! Köszi, van számológépem!
2021. aug. 3. 01:04
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod... de nem mindig lesz ott az a számológép...
2021. aug. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
DE a csini pénztaros igen! Aki remélem nem hibázik! Most mondtam el, hogy tudok összeadni kivonni ezzel nincs gond! Te nem figyelsz?! Ébresztő!
2021. aug. 3. 01:10
 8/36 A kérdező kommentje:
sin. cos. és stb vel van gondom
2021. aug. 3. 01:11
 9/36 anonim ***** válasza:
97%
Nem én bukok matekból, ébresztőkém! Vegyél magadból egy picit vissza! Ha ennyire hadilábon állsz a matekkal, akkor keress fel egy magántanárt. Youtube-on vannak olyan videók, amik elmagyaráznak egy csomó mindent.
2021. aug. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
97%

Azért tanítják a suliban mert gyakorlatilag matekra épül a világunk.

Mellesleg ez az egyik legértelmesebb tantárgy, noha azt én sem értettem, miért mennek bele ilyen mélyen (nem a sin, cos, meg egyebek ennél voltak rosszabbak). Ha valakinek az álma ehhez kapcsolódik oda a sima gimi amúgy sem elég szóval tovább megy, nem kéne egyszerre szívatni a gyengébbeket.

Érdekes a matek, de nem az énvilágom. Hálistennek már nem tanulom.

2021. aug. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!