Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a Matematikának...

Mi értelme van a Matematikának?! Miért tanítják iskolában?

Figyelt kérdés

Minden évben megbukok belőle és pótvizsgáznom kell. Csak ebből. Utalom. Miért kell ezzel terhelni az agyam? Sinus Cosinus ki érti ezt? Trigonometrikus egyenletekkel is gondjaim vannak.. Ezt a fogalmat is 8 hónap kellett mire megtanultam, nemhogy magát az egyenletet. Vagy elszámolom, vagy rosszat szamolok, persze idiótak nme adnak rá pontot. Összeadni, kivonni szorozni osztani tudok pont elég. Nem értem miért kell ennyire melyen beasni magunkat e idióta tudományba, hát elmennek a 3,14csába!


Mit tegyek h jövőre ne bukjak meg?



#matematika, matek, sinus, cosinus, számolás, házi feladat, iskola, pótvizsga, coca cola, hamburger
2021. aug. 3. 00:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%

Szóval azért szídsz egy olyan alap dolgot, mint a matek (ami nélkül autó, idő meghatározás vagy tető a fejed felett sem lenne), mert TE rossz vagy belőle és megbuksz. Értem.

És mit teszel azért, hogy ne bukj meg? Jársz magántanárhoz? Gyakorolsz? Kihasználod az internet adta lehetőségeket a tanulásra?

2021. aug. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Mongyá fel az iskolába
2021. aug. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
68%
Általános iskolában még nincs sin, cos, utána meg tanulhatsz fodrásznak is, ahhoz nem kell ennyire a matek.
2021. aug. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
52%
Utáltam én is, bár hálistennek engem felmentettek belőle az utolsó két évben gimiben.
2021. aug. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
97%
A matek arra jó, hogy gondolkodni megtanulj, ennyi :)
2021. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
85%
Neharagudj, de én kiégtem rajtad. Én személy szerint, utálom a matekot, de mégis nagyon fontos tantárgy. Valóban, vannak olyan ismeretek, amiket talán nem fogunk mindennap használni, de később, mégis fontos része lehet az életünknek. Én félévkor 3-as voltam, év végére feljavítottam négyesre- na de hogyan? -Egyszerű. Talán ilyen esetekben javasolt különórákra járni, ahol egy tanár korrepetál téged. En is jártam, mindent sokkal jobban erted. És csak gondolj bele, mennyire gáz lesz 32 évesen számológéppel számolni a boltba vagy akárhol. Szerintem, és valószínűleg még sok ember szerint elég ciki. Vagy, ha a magántanár valamilyen okból nem működik, akkor figyelj órákon, ne beszélgess, tanulj délutánonként, és helyette ne a barátaiddal gangelj. Hidd el, megéri megtanulni, ha azt szeretnéd, hogy esetleg utcaseprőn kívül lehess valami. :)
2021. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%

A MATEK az egyetlen tantárgy, ami számít.


Nekem van egy ilyen feliratos pólom. :)


Ha valami nem megy neked akkor már értelmetlen? Négyszer buktam a rutinvizsgán akkor nincs értelme a jogosítványnak?


Ha nem megy a matek akkor menj el diszkalkulia vizsgálatra, vagy válts iskolát és ezzel matektanárt!

2021. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be egy iskolatársat vagy bárki mást, aki hajlandó türelmesen veled tanulni ill. téged megtanítani tanulni. A legtöbb tanulási probléma hátterében az áll, hogy a tanulási folyamat egészen pitiáner apróságokon elcsúszik, megakad, nem a helyes irányba megy. Ezen pedig csak segítséggel lehet túljutni.
2021. aug. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ;) s kulonora nem hulyeseg, de meg a suli órák is sok matekbol, nem hogy még fizessek, hogy valaki fárasszon. Amúgy a matek az eletben sehova nem kell, autot tetőt megtervezi majd aki ert hozza összeadni kivonni stb tudok és kész.
2021. aug. 3. 08:05
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
A logikai készséget fejleszti.
2021. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!