Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a Matematikának...

Mi értelme van a Matematikának?! Miért tanítják iskolában?

Figyelt kérdés

Minden évben megbukok belőle és pótvizsgáznom kell. Csak ebből. Utalom. Miért kell ezzel terhelni az agyam? Sinus Cosinus ki érti ezt? Trigonometrikus egyenletekkel is gondjaim vannak.. Ezt a fogalmat is 8 hónap kellett mire megtanultam, nemhogy magát az egyenletet. Vagy elszámolom, vagy rosszat szamolok, persze idiótak nme adnak rá pontot. Összeadni, kivonni szorozni osztani tudok pont elég. Nem értem miért kell ennyire melyen beasni magunkat e idióta tudományba, hát elmennek a 3,14csába!


Mit tegyek h jövőre ne bukjak meg?



#matematika, matek, sinus, cosinus, számolás, házi feladat, iskola, pótvizsga, coca cola, hamburger
2021. aug. 3. 00:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%

"kulonora nem hulyeseg, de meg a suli órák is sok matekbol, nem hogy még fizessek"

Ebben igazat adok neki, azért van az iskola, hogy megtanítsák, miért a szülő fizessen abban az esetben, ha a tanár nem tanít jók*

*Jóindulatúan feltételezem, hogy nem az egyetlen diák az osztályban akinek nem megy.


Lényegében én azt mondom, ha tudsz összeadni/kivonni/szorozni/osztani/százalékot számolni az bőven elég.


Szerencsére már én sem járok matekra, de szerintem szuper fontos tárgy.

2021. aug. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

1. A jól fizető állások nagyrészéhez rohadtul kell a matek. A sinus cosinus ahhoz képest semmi. És ha szétnézel a világban, minden ház matekkal épült, a telefonod, számítógéped matek nélkül nem létezne. De kb. semmi elektronika.


2. Lehet, hogy neked nem jön be a metk, de ezt minden tantárgyról kérdezhetnéd, hogy minek tanuljuk. Mindenkinek más nem tetszik. Én a törit utáltam. Meg az irodalomnak szerintem még sokkal kevesebb értelme van, a verselemzésnek meg hasonlóknak.


3. Szerintem azért kell kicsit mélyebben tanítani a matekot, mert a felületes számolás az nem az igazi matek. Azok akik komoly szinten foglalkoznak a matekkal a általában nem szeretnek számolni. Ég és föld a kettő. Számomra a sinus cosinus sokkal kényelmesebb és izgalmasabb mint két számot összeadni, az inkább csak szükséges rossz. Egyébként nem csak fizetésnél kell a matek, életedben bármikor kellhet pl. edény térfogatát számolnod vagy vagy anyagmennyiséget ruhához, vagy százalékszámítást.

2021. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem a matekkal van a baj.

A fő gond az (és itt tényleg tisztelet a kivételnek), hogy a tanárok többségem SEM érti a matekot, legalábbis az általuk megtanítandó anyagrészt nem tudják 100%-osan, ezért van az, hogy tanítani sem tudnak rendesen. Ami kitelik tőlük, hogy a jól begyakorolt típusfeladatokat meg tudják oldani, és azt a sémát be tudják gyakoroltatni. A fő gond akkor jön elő, amikor egy feladat vagy csak több séma egyidejű felhasználásal, vagy egy új gondolatmenettel oldható csak meg, viszont azt már nem tanítják meg, hogy ezekre hogy lehet rájönni.


Fun fact: egyik csoporttársam az egyetemen biosz+kémia érettségivel jelentkezett matek+biológia tanári szakra, de egy szimpla trigonometrikus egyenlet is kihívást jelentett neki. Úgy volt vele, hogy majd megtanítják az egyetemen, és valahol én is azt reméltem, hogy az egyetemen nagyobb hangsúlyt kapnak a középiskolai anyagok (mindamellett, hogy nekem egyik témakörrel sem volt problémám), pedig egyáltalán nem így van; ugyanúgy a felsőbb matematikát tanítják, amiket biztos, hogy nem kell tanítani általánosban vagy középiskolában. Én ebben látom a matematikaoktatás fő problémáját, vagyis már a tanárképzés sem úgy zajlik, ahogyan annak zajlania kellene.


Hogy az értelmét nem látod a matematikának, az ugyancsak az inkompetens tanárok miatt van.

2021. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
96%

"a matek az eletben sehova nem kell"


Ez nagyon nem igaz. te sme gondolod ezt komolyan, ugye?

2021. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező, hogyan képzeled el a jövődet matek nélkül? Melyik szakmában?
2021. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
87%
Legyél csöves oda nem kell matek
2021. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
25 ügyvéd leszek.
2021. aug. 3. 15:39
 28/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem leszel. Ha minden évben buksz matekból, akkor nem vesznek fel jogra.
2021. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Még jó h ide a magyar számít!
2021. aug. 3. 17:12
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

De úgy értjük, hogy nem lesz elég a pontod.


Oda olyan magas a ponthatár, hogy egy darab kettest sem engedhetsz meg magadnak.

2021. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!