Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia felkészülés?

Emelt kémia felkészülés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudnátok segíteni hogyan lehet jól felkészülni emelt kémiára? 11.es vagyok és a kémia tudásom a nulla szintjén van (idéntől van csak kémiám). Gondolom azért 1.5 év bőven elég a felkészülésre viszont fogalmam sincs hogy és miből kezdjek neki. Magántanár nélkül lehet?

2021. okt. 21. 21:53
 1/3 anonim válasza:
48%

Egészen simán.

Mozaik 11-12. egykötetes könyve és az Ötösöm lesz kémiából alapmű, én nem is használtam mást. Rengeteg gyakorlás, számolás orrvérzésig, 12-től emelt érettségi sorok megoldása.

Egyáltalán nem jártam magántanárhoz, 11-12-ben volt csak emelt a kémiám, heti 6 óra. 2021-ben érettségiztem, nem okozott különösebb gondot. Rá kell szánni az időt és leülni csinálni, na meg hallgatni a tanárodra.

2021. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló reálisan vázolta fel a helyzetet, nincs szükséged feltétlenül magántanárra. Az említett könyveket szerezd be és azokat használd. Illetve én még figyelmedbe tudnám ajánlani a mozaikos tankönyvhez készüpt munkafüzetet, illetve a Villányi Attila féle feladatgyűjteményt (az Ötösöm lesz feladatgyűjtekénynek is ő a szerzője, azt is ajánlott beszerezni, ahogy az első válaszoló írta, de van egy feladatgyűjteménye az elméleti részre is, azt is ajánlom figyelmedbe). Ezek azért jók, mert érettségihez hasonló feladatok vannak benne témákhoz kigyűjtve, így le tudod ellenőrizni, hogy a megszerzett elméleti tudás mekkora részét tudod alkalmazni feladatmegoldáskor. Ezek mind ahánlottak, de a legfontosabb a kellő mennyiségű tanulás (nem magolás, mert értened is kell amiről beszélsz, próbálj a logikai összefüggésekre rájönni, úgy könnyebben meg tudod jegyezni) és kitartás. Sok sikert!
2021. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Villányi Attila kémia I-II-III.


Veszprémi Tamás - Általános kémia


Villányi Attila

Ötösöm ​lesz kémiából – Példatár és Megoldások c. könyv


A jelenlegi követelményrendszerhez viszonyítva, az előző évek érettségi feladatainak megoldása.


/Látásmód/


Alapjába véve szar az oktatás látásmódja. Nem típusfeladatokban kell gondolkodni.


Akkor melyik a helyes látásmód?


Tantárgyak felépítését a logika tudományára kell szigorúan felépíteni.

Valójában a megértés kulcsa a pontos fogalmi meghatározás, konkretizálás, általánosítás, jellemzés, bizonyítás, cáfolás, esetkizárás, műveletek szakszerű végzése, stb.


Az összefüggésekre és a következmények meglátására kell helyezni a hangsúlyt.


A tételek közötti kapcsolódási pontokat meg kell mutatnia a tanárnak az általános szemléletmód kialakítása (látni a fáktól az erdőt) érdekében, hogy ne váljék sablonossá a gondolkodásunk.


Sőt!

Nagyon lényeges a modellalkotás, a feltételek megismerése, kikötése.

Egy gondolatmenet csak így lehet teljes.

Aki csak típusfeladatokra készül (ezt tanítják jelenleg), nyílván szóhoz sem jut, ha egy szinttel komplexebb példát kap, mivel nem ismeri, hogy egy-egy modellnek hol vannak az érvényességi határai, esetleg hogyan, milyen feltételek mellett, mely korrekciókkal terjeszthetők ki. A távolabbi használhatóságra is ki kell térni.

2021. okt. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!