Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg igaz az a pletyka,...

Tényleg igaz az a pletyka, hogy télre bezárnak az iskolák és onlinera állnak át, mert drága lenne fűteni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 23:53
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

"20. Vannak tanári továbbképzések,mivel ez a munkájukhoz szükséges, nyilván kötelezővé kellett volna tenni."

7 évente 120 óra kötelező. Eltartott volna egy ideig a kötelező továbbképzések keretében kiképezni őket... Egyébként meg ahogy egyre inkább elöregszik a tanári gárda, egyre többen nem kötelezhetőek továbbképzésekre az életkoruk miatt.


"Ha az ostoba portfólióírást és minősítő vizsgát nem vezették volna be feleslegesen a tanároknak lett volna idejük digitális oktatásra kiképeződni."

Ezzel viszont nagyon egyetértek!

2022. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
21. A digitális oktatásra legalább 10 év felkészülési idő volt. Meg tudták volna tanulni.
2022. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
11%

"A digitális oktatásra legalább 10 év felkészülési idő volt."

Mire gondolsz? Én úgy vettem észre, hogy egyetlen hétvége volt rá...

A továbbképzések nem csak digitális témájúak. Eleve azért sem, mert (még mindig!) nincs elég digitális tananyag sem, meg eszközök sem (amivel a tanárokat is meg a diákokat is el kéne látni, ha valóban digitális oktatást akarunk, nem csak olyan emberkísérletet, mint amit a járvány beindított).

2022. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
80%
23. Az Eu már legalább 10 éve biztosította a forrásokat e célra.
2022. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
22%

"Az Eu már legalább 10 éve biztosította a forrásokat e célra."

Nem csak pénzügyi források kellenek ahhoz, hogy az ország minden részét ellásd a szükséges eszközökkel. Nem mellesleg meg 10 év alatt enyhén szólva elavulhattak, tönkremehettek azok az eszközök, amiket akkoriban beszereztek az EU-s pénzekből.

Egyébként kb. akkortájt lehetett, hogy olyasmi arányokról hallottam, hogy a legszegényebb iskolákat a legkisebb településeken ellátták okostáblákkal úgy, hogy szinte minden egyes tanterembe jutott, nekünk meg fővárosi középiskola létünkre egyáltalán nem volt egyetlenegy sem, mert az EU-s pénzeket muszáj volt a leszakadt településekre irányítani.

2022. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos igen, nem zörög a haraszt!


Már most azt hallottam az egyik ismerősömtől, hogy online oktatásra készülnek, mert számításaik szerint nem fogják tudni kifizetni a rezsit.

2022. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
40%

"Már most azt hallottam az egyik ismerősömtől, hogy online oktatásra készülnek"

Ez az ismerősöd diák, szülő, iskolagondnok, iskolaigazgató vagy a KLIK feje? Kicsit nem mindegy...

2022. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
63%

Tavaly augusztusban is ez ment. Mindig volt egy megmondóember akinek az ismerőse parlamenti képviselő/főorvos/virológus volt és esküdözött, hogy szeptembertől online oktatás lesz az covid miatt. Aztán valahogy mégsem lett.

Kíváncsian várom a szeptembert.

2022. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
14%
Nálunk az egyetemen tavaly ősszel valóban online oktatás lett, idén se látom ezt elképzelhetetlennek.
2022. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos nem tudni mi várható, de bármi előfordulhat.


Én az miatt sokkal szomorúbb vagyok, hogy ha a sulik netán online lesznek, mert a suli nem tudja fizetni a fűtést, rezsit, a szülőnek miért kell hogy tudja fizetni egész teljes nap? Mert ha a suliban vannak a gyerekek és a szülők dolgoznak, akkor többnyire reggel kicsit feljebb veszik, meg délután, de azért a nap felében nem megy a fűtés melegen. Nem mindegy, hogy egész nap megy ezerrel vagy csak fél nap.

Szóval én nagyon szomorú vagyok az miatt, hogy az senkit nem fog érdekelni, hogy ha szegény suli nem tudja fizetni a fűtést, világítást, akkor a szülők hogyan fogják. Itt már nem csak arról van szó, hogy online oktatás, hogy lesz laptopja, hogy oldják meg egy géppel hárman stb stb (kinél mi a nehézség), hanem hogy netán a megemelkedett rezsi mellett hogyan tud majd tizenöt fokban ott ülni egész nap a laptop, számítógép mellett nap mint nap. Ha kicsi akkor anyuka vagy valaki nemt tud majd dolgozni mert felügyelet kell a gyerek mellé, stb stb.

Tehát itt már nemcsak szimplán azok adnak okot aggodalomra, ami a vírus idején egy online oktatás okozott az összes nehézségével minden szülőnek, pedagógusnak, netán pedagógus szülőnek, nagyon sok mindenkinek. Hanem ennél sokkal nehezebb lesz sajnos ha bekövetkezik. :(

Biztos lesznek akik összébb tudják húzni a nadrágszíjat, mert ezek szerint eddig azért még volt egy kis ráhagyás, de lesz aki már nem tudja hová húzni. :(

Én nagyon elkeseredett vagyok minden miatt jelenleg és nem tudom minek hol lesz a vége.

2022. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!