Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koleszos egyetemisták, mennyit...

Koleszos egyetemisták, mennyit költözök havonta kajára?

Figyelt kérdés

Miket esztek, mennyit, hozol otthonról? H vásárolsz?

Én 50 ezret :( magamra főzök, sok gyümölcs, zöldség, nem hozok otthonról. Minden olyan drága



2022. nov. 6. 14:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Költötök, csak elirtam
2022. nov. 6. 14:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok egészségesen enni, de nagyobb a hangsúly azon, hogy olyat egyek, amit szeretek, élvezzem az étkezést.

Reggelire általában valamilyen pékárut szoktam enni, mellé tea. Igaz nem sokat, mert reggel nem vagyok úgy éhes és nem akarom "kényszerből" lenyomni a torkomon. Szóval mondjuk 1 kakaóscsiga, ha olyan, akkor viszek magammal még zabrudit.

Ebédre próbálok főtt ételt enni, valamikor hozok koliból vagy bent eszek/veszek. Szerencsére van nálunk menza, ahol egész jó adagokat adnak, nem is olyan drágán és finom, vagy pedig kíniast, tésztázóst választva gyorsan kiugrunk venni valamit.

Vacsira megint próbálok enni meleget, itt néha beköszön a munch, mert jó dolgokra lehet lecsapni és 1500ftból is kijött akár több adag étel is.

Otthonról nem hozok úgy semmit, max ha ott vásárolok be esetleg kis nasikat (zabrudi, keksz, rágó) mindent magamnak veszek, próbálok akciókra is lecsapni, ha van olyan.

KB 30 ezer megy rá, de ez függ attól is, hogy mennyit veszek készen és mennyit nem. Ha gyakrabban ülök barátnőkkel ki enni, akkor 40 körül lehet.

Nem követek semmilyen divatdiétát és nincs semmilyen ismert érzékenységem, így nálam sok zöldség van, tésztával-rizzsel és hasonló társaival. Gyümölcsből próbálok minél többet szerezni, húst fogyasztok kb a legkevesebbet. Kávézni nem kávézok, így arra nem megy el sok, max 1-1 energiaital/hét de azokat is úgy szoktam venni, hogyha le van akciózva (most pl aldiban volt) aztán most vettem hatot, amit beosztok jobban.

Mivel csütörtök-pénteken gyakorlatom van, így az ebéd olyankor necces, akkor is próbálom magam tartani a fentiekhez, hogy ne legyek rosszul.

Egyedül még egy maradt ki, hogy mostani félévben összesen egyszer mentem el barátnőkkel inni, nem is bulizni, így én most azt érzem, hogy ott fogok meg több pénzt.

2022. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Te mennyit eszel? Mert én kb normálisan adagokat, de én piát meg éttermet nem veszek, mégis 50 k körül jön ki :/
2022. nov. 6. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Én albérletes vagyok, de nincs különbség attól ugyan úgy eszek :D

35ezer ft körül kapok, fogalmam sincs honnan veszi, hogy ez elég. Persze amikor szólok az csak azért van, mert sminkekre meg hülyeségekre akarom költeni...

Párommal közös kasszán vagyunk ő 50 körül kap és közösen főzünk. Nem veszünk húst, ritkán gyümölcsöt, nem veszünk csipszet, üdítőket csak akciósan...

Igazából mindent csak akciósan és mindenből a legolcsóbbat. Hónap végén meg körülnézünk van-e valami a szekrényben/ fagyasztóban.

2022. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én válaszom nem lesz annyira releváns, mert én hetente csak 3 napot vagyok koliban, csütörtök, pénteken ingázok egyetemre, mert szerencsére "csak" két óra távolságra lakom tőle, de azért így is leírom.

Evészavaros vagyok, sosem volt jó viszonyom az ételekkel, evéssel, és sajnos a kolis élet nem segít ezen. Én a szemeszter első hetén, mikor egy hetet fullba lenyomtam koliban, jöttem rá, hogy a koli az nem az hely és időszak, ahol finomakat fogok enni, majd sokat rendelünk kaját, stb. Nyilván az emberek, akik koliban laknak, nem milliomosok gyerekei, tehát senkinek nem lesz 100k pluszban csak evésre, kajákra. Én nem szeretek enni, pénzt kiadni kajákra meg egyenesen utálok, ezért tényleg próbálok nagyon odafigyelni, hogy mire és mennyit adok ki. Ruhákra, cipőkre nem sajnálok semennyit, ezért inkább az evésnél nagyon megnézek minden forintot és a pénzem 95%-át elvásárolom.

Én vasárnap este, mikor felmegyek koliba, viszek fel otthonról kaját, általában csirkét rizzsel, ez a lehető legjobb opció. Hétfő délután el szoktam menni vagy a Pennybe vagy a Lidlbe, ez a kettő legolcsóbb bolt jelenleg szerintem és hétfő estére és kedd egész napra veszek pár dolgot, szerdán még néha el szoktam menni boltba, de az ritka. Általában csirkesonkát, francia baguettet, rizstallért vagy kakóscsigát és ha éppen olyanom van, valami olcsóbb gyümölcsöt, almát vagy banánt. Több karton vizet vittünk fel beköltözéskor, ezért arra nem költök. Próbálok egy vásárlás során 1500-nál nem többet költeni. Reggelizni nem szoktam, kimondottan ebédelni sem, akkor szoktam elsőnek enni aznap, amikor hazaérek az óráimról, ami valamikor 11 óra, valamikor 2. Estefele nehezebb megállnom az evést, de próbálom magam lekötni feladatokkal, és akkor nem az evésen jár az agyam.

Lehetne nálunk sütni, főzni a koliban, de fizikálisan olyan undorító az egész konyha, hogy egyszer tettem be oda lábam, azóta se többet. Nyilván olcsóbb lenne, ha valaki otthon főzne és akkor nem kéne mindig hideg kajákat enni, de ez sajnos a mi kolinkban nem kivitelezhető. Egy hónapban általában 6-8 alkalommal szoktam menni boltba és 1500-nél nem többet költeni. Ha 8 alkalommal beszorozzuk az 1500-öt, az 12k, néha ennél 2-3 ezerrel kevesebbet szoktam költeni, mert van, hogy csak 5-6 alkalommal vásároltam.

Kérdező, ha spórolni akarsz, akkor tényleg próbálj meg otthonról hozni kaját, nyilván anyagilag neked az éri meg a legjobban. Egyébként meg próbálj meg csak akciós termékeket venni, ha tudsz. Kettő jó tipp, egyszer vásárolj be több napra, akár egy hétre is és igyekezz minél kevesebbet menni boltba, mert minél többet jársz boltba, mindig meglátsz majd valami olyat, amire nincs is szükséged és a másik, hogy fejben gondold előre össze, hogy miket akarsz venni és célirányosan menj a boltban, ne ott nézelődj, mert akkor megint olyasmiket meg fogsz venni, amit egyébként nem vettél volna.

2022. nov. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tente vásárolok be, nem járok haza
2022. nov. 13. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!