Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kémia vagy biosz emelt a...

A kémia vagy biosz emelt a nehezebb?

Figyelt kérdés

2022. dec. 29. 23:56
 1/5 A kérdező kommentje:
kémia is emelt szinten*
2022. dec. 29. 23:56
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az ének! B+! (Idiota kérdés! Az egyiknek ez, a másiknak az.)
2022. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémiát azért szokták nehezebbnek mondani, mert sok számolós feladat van benne, amit meg is kell érteni, nem lehet “csak” bemagolni. De mindkettőre sokat kell tanulni.

Egyébként, ahogy nekem is szokták mondani, “minden könnyű annak, aki tudja, hogy kell csinálni”.

2022. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémia országos átlaga már sok éve a biológiáé alatt van (volt már úgy, hogy nagyon: 45% körül (vagy alatta!) a kémia, és 65% körül a biológia). Pedig ezeket a tárgyakat ritkán választják emelt szinten csak azért, hogy meglegyen az 5. tárgy.

Míg a biológia megírására 4 óra kényelmesen elég (általában 2-3 óra is az), addig a kémiánál gyakran nem tudják befejezni a számolásokat a 4. óra végére.

A számításos feladatokból nagyon könnyen lehet "fogósat", bonyolultat, nagyon számolásigényeset adni - és szoktak is.

A kémia elmélete viszont kb. fel (vagy annyi se) a biológiáénak.

Ezek miatt mondható, hogy az emelt kémia érettségi nehezebb.

2022. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a biosz nehezebb volt.De csak mert imádom a kémiát.És jobbat is írtam belöle!
2023. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!