Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Belevágnátok a helyemben?

Belevágnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Biztos volt már sok ilyen kérdés, de sebaj. 26 leszek nyáron, közgazdasági középbe jártam, azután is ilyen területen tanultam tovább és helyezkedtem el.

Mióta az eszemet tudom orvos akartam lenni. Emelt kémiám, bioszom nincs, nem is tanultam ezeket.

Adódott egy olyan lehetőségem a szüleim által, hogy tudnának támogatni anyagilag, ha felvennének az orvosira. Mert ugye főallásban dolgozni nem tudnék mellette. A pénz pedig kell, mert albérletben élünk a párommal. A két emelttel a pontom meglenne.


Nyilván az első akadály az emelt érettségik letétele, ez nemtudom mennyire lehet problémás alap kémia és biosz tudás nélkül.

Eltökélt vagyok, de nem akarok elvakultan és elhamarkodottan dönteni, mert tudom, hogy az orvosi nem gyerekjáték, nehéz végigvinni csúszás nélkül. Ti belevágnátok? (Feltéve, hogy titeket is érdekel az orvosi szakma)


Esetleg egyéb vélemény, ötlet, gondolat?



2023. febr. 1. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
2024-től megváltozik a felvételi rendszer, egyetemenként más feltételek lesznek. Persze a két emelt mindenhol kell. Legalább 1 év kell, hogy emeltre felkészülj 2 tárgyból, ez nagyon nehéz lesz és tanár nélkül nem is fog menni.
2023. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Most jövök kicsot a negatívitással, amit sokan nem szeretnek, és sok ezzel kapcsolatos kérdésnél megírtam, mert valamiért ezekről mindenki szeret elfeledkezni, pedig sajnos tényezők:


6 évig kemény biológia és kémia tudás kell majd egyetemen, nem lesz sok szabadidőd, különösen vizsgaidőszakban, max nyáron, ha épp nem gyakorlatozol valahol, kicsit szusszanni tudsz majd. Ezen túl azt is érdemes megfontolni, hogyha otthahyod pl. 2 év után, mert esetleg ott megakadsz valamin, és elfáradsz, eleged lesz, vissza kell fizetni az elhasznált állami féléveidet, vagyis félévi kb 1,2 millió forintot, és továbmegyek, ha korábban voltak állami féléveid elhasználva egyetemre, akkor szintén nem fog 6 év kitelni orvosin, így ha végig is csinálod kitartással, utolsó néhány félév fizetős lesz. Ezeket érdemes belekalkulálni, csak azért írtam le, hogy tisztában legyél vele, mert ezek lényeges kérdések.

2023. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vágnék bele, nem azt mondom hogy neked sem kéne de szerintem necces.
2023. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván az első akadály az emelt érettségik letétele, ez nemtudom mennyire lehet problémás alap kémia és biosz tudás nélkül."

Hát, eléggé. Én nem érettségiztem egyikből sem, de volt pár közeli barátom, aki orvosira ment tovább. Az nem elég gimiben sem, hogy 2-3 évig elvagy órán. Faktra kell járni plusz 2 évig, sokaknak külön tanárt kell fizetnie, és csomó embernek még így sem lesz olyan az érettségije, hogy felvegyék. Nekem is volt 3 évig biosz órám, négyes-ötös voltam belőle, de az emelt érettségin úgy megbuktam volna, mint a fene. A kémiáról nem is beszélve... Nem tudom, mennyi idő intenzív tempóban, (ha jól értem) közel a nulláról felkészülni erre a két emeltre, de nem néhány hónap, az tuti. És nem fog menni egyedül.

Ezt amúgy nem ilyen provokatív kérdésnek szánom, de megkérdezhetem, mi vonz/vonzott mindig az orvosiban úgy, hogy nem tanultad azokat a tantárgyakat, amik az egész alapját képezik?

2023. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Az anyagi része jelenállás szerint megoldott lenne. Bár igen, nincs 12 félévem már.

Ami miatt vacilálok az tényleg inkább a boisz, kémia. Főleg a kémia, mert míg a biosz nagyon érdekel, a kémia nem annyira..

2023. febr. 1. 22:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire jók az anyagi körülményeid, akkor sokat nem vesztesz azzal, hogy magántanárral felkészülsz az emelt biológia és kémia érettségire. Felfoghatod ezt egyfajta szellemi kalandként is. Ha sikerül és felvesznek, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem iratkozol be; illetve ha az első félév után abbahagyod az egyetemet, akkor nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged. Egyszóval a hosszú távra kiható döntést csak később kell meghoznod.
2023. febr. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez így korrekt, köszönöm!
2023. febr. 2. 07:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornász, dietetikai, tehát etk-s szak? Gytk-n végeztem. Egyébként én 1 év alatt készültem fel egyedül (kb 7,8 alkalommal mentem tanárhoz, bár fölösleges volt) 0ról emelt kémiára, 80 sz. lett, de kb fel se álltam az asztaltól. Bioszt középről vittem emeletre, 80 körüli lett. Mennyire szeretnéd ezt csinálni, sztem csak ha nagyon, akkor érdemes belevágni.
2023. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ahogy említettem, eltökélt vagyok, nagyon prózaian és romantikusan kifejezve ez az álmom, de természetesen elérhetetlen álmot nem kergetünk. A biosztól nem félek, de a kémia problémás. Te milyen forrásokból készültél fel?
2023. febr. 2. 09:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld meg, én is eltökélt voltam. Majd megírom a nap folyamán :)
2023. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!