Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszak? Mit csináljak?...

Vizsgaidőszak? Mit csináljak? Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

Ez inkább egy ventillálós kérdés, de nagyon szívesen veszem, ha valakinek lenne észrevétele vagy tanácsa. Kérlek legyetek kedvesek.


Angol.magyar tanárin vagyok Pesten, a szüleim Győrben élnek.

Nagyon kevés, annál igazabb barátom van, párom nincsen.


8-10 vizsgám van, ezekre fél-egy napot szoktam maximum tanulni. Úgy érzem, hogy a vizsgaidőszak alatt csak unatkozom és nem tudok magammal mit kezdeni.


A következő vizsgaidőszak gyakorlatban május végétől szeptember 11-ig tart, ami 3,5 hónap.


Tudom, hogy erre az a válasz, hogy menjek dolgozni, természetesen. Gimnázium alatt végig dolgoztam, hetente 20+ órát KFC-ben, azt hiszem emiatt elment a kedvem mnden munkától, ami nem tanítás. Iszonyatosan lefárasztott, undorodtam a végén már a dologtól.


Pesten nagyon egyedül érzem magam, egy nagyon kicsike sötét szobát vettem ki. Pesten és Győrben is nagyon egyedül érzem magam, szüleimmel elég felszínes a kapcsolatom, így az itthon lét is nagyon magányos sajnos.


Más egyetemeken is 3,5 hónapos egy vizsgaidőszak? Az évente 7 hónap, alig kell bejárni. Több amikor nem kell bejárni, mint amikor igen...

Igen, valamiért a nyári szünetet is utáltam már a végén és untam magamat.



2023. febr. 19. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

miről beszélsz.. értelmesen oda van írva, hogy május 29-július 15 a vizsgaidőszak. magyarosként azért kemény, hogy ezt nem értelmezed rendesen. az pedig elég bátor hogy tanárin 1 napokat tanulsz vizsgákra, én ismerősöm majd belefullad a sok tanulnivalóba, mind szorgalmi, mind vizsgaidőszak alatt.

ha ennyire unatkozol nyári szünetben, szerezz barátokat, csinálj programokat stb stb. senkinek sem hullanak a barátok csak úgy az ölükbe, ha normális kapcsolatokat akarsz fenntartani, akkor azért dolgozni kell.

2023. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt még megértem, ha van 1-2 könnyebb tárgy, amire elég 1 nap, de hogy más, nehezebbre is, azt nehezen hiszem, mégha tanultál szorgalmi időszakban, akkor sem.
2023. máj. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég könnyű lehet az az egyetem, ahova elég a vizsgánként egy-két nap tanulás. Akkor az a diploma is annyit ér.

Szerintem is fura vizsgaidőszaknak nevezni a nyári szünetet. A kérdés is fura, mit gondolt a kérdező, hogy másutt nincs nyári szünet?

Ha pedig nem ez volt a kérdés lényege, miért nem fogalmazott pontosan? Egy leendő magyartanártól ez alap lenne.

2023. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!