Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem és nem értem a fizikát?

Figyelt kérdés
Szóval ugye én most vagyok 9.es és egyszerűen utálom a fizikát. Általánosban a tanár nem tanított nekünk semmit és most gimiben megkaptuk a suli legkeményebb tanárát. Félek tőle, őszintén elmondom. Félévkor 1.67-re kaptam kettest, most 1,80-ra állok és holnap dogát írunk, nem tudok semmit. Igazából ide csak végső elkeseredettségemben írok, fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Nem lesz a dolgozatban elmélet, csak feladatok. Utálom, nem tudom, hogy mi értelme van, 20 év múlva senki sem fog megállítani az utcán, hogy vagy elmondom a forgási energia összes képletét, vagy lelő. (ez nagyon abszurd lettxd) Szóval én járok külön tanárhoz. Ott minden fasza, tudok mindent. De van, hogy a különtanár ad fel házit, na van hogy azt sem tudom megcsinálni. Akármennyire érteni akarom annyira nem megy. Most is, van házi, 6 feladat, abból annyi megy, hogy felírom az adatokat. De tényleg. Ennyi az összes tudásom. 2 órája ülök felette, csak annyit értem el, hogy migrénes fejfájásom lett és átbőgtem a lapot. Utálom a fizikát, mert nem értem, és nem tudom sehogy sem megérteni. Nekem a továbbtanulásban egyáltalán semmi szükségem nem lesz rá, mégis minek kell tanulnom??

2023. ápr. 16. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem kívánság műsor. Azért kell, hogy megszokd, hogy képezni kell magad még akkor is ha nehezen megy. De ha neked ez nem megy akkor sincs baj, szeretettel várnak a közmunka programban.
2023. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
megtanulod az alap dolgokat es kepleteket pl. tomeg, sebesseg stb. betujele. nem bonyolult ird ki osszegezd. akkor utana az alap kepleteket megtanulod(ez sajnos elkerulhetetlen) onnantol a feladatbol behelyettesited a kepletbe es kesz nem kell erteni. az sem kell feltetlen,hogy kijojjon a feladat megoldasa, kapsz mar pontot arra is hogy tudod az egyenletet
2023. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
63%

A fizika a világ megértését segíti elő. Ha nem akarsz a valóságban élni, tényleg nem lesz szükséged rá, a felvetésed pedig súlyosan hibás.

Gondold végig a feladatban, hogy miről van szó. Próbáld elképzelni, mint folyamatot, az sokat segíthet. Vajon mitől függhet az adott folyamat? Mi befolyásolja? A hatás hogyan jelentkezik?

2023. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!