Ez így működhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Idén jogász levelezőire vettek fel, viszont gyógyszerészi lett volna a célom. Tudom, hogy hiába osztatlan-osztatlan, nem tudok átjelentkezni, ezért újra fogok érettségizni, viszont lett egy ötletem, amivel esetleg bebiztosíthatnám magam..

Most megkezdeném az egyetemet, újraérettségizek biosz-kémiából októberben, és keresztfélévkor pedig felvételiznék a Semmelweis-re, valamelyik orvosi képzésre.. Ezt meg is kezdeném, és ha ne adj’ Isten ne vennének fel a júniusi felvételin gyógyszerészire, akkor mivel orvosi képzés, valamennyi esélyem lenne szakváltásra..Mivel tudtommal orvosi képzésről orvosi képzésre szabad hely függvényében át lehet jelentkezni.

Ti mit gondoltok erről? Van értelme?



2023. aug. 11. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem ilyen egyszerű.


"keresztfélévkor pedig felvételiznék a Semmelweis-re, valamelyik orvosi képzésre"


Olyankor nem tudsz, nem indul, csak szeptemberben.


Hagyj ki egy évet akkor inkább és készülj az érettségire, ne pazarold az államilag támogatott féléveket.

2023. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az orvosi diagnosztikai analitikust néztem, és az indul akkor.. meg ugyanúgy orvosi kategóriában van.
2023. aug. 11. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de ha azt gondolod, hogy azért, mert az analitikus nevében ott van az orvosi, attól ez orvosi kategória (amúgy mi az az orvosi kategória?).

Még az áok-ról sem vesznek át gyógyszerésznek, nem analitikáról...


Nagyon meglepne, ha ezt a tervet olyan agy szülte volna, aminek a gazdája egyetemre megy. Ez kb egy 15 éves gyerek álmodozása.

2023. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ennyire hülye nem vagyok.

Ez konkrétan a debreceni egyetem, de ha megnézed, az orvosi, és a diagnosztikai mellett is ott van, hogy orvosi, tehát egy szak alá tartoznak:


[link]

2023. aug. 11. 17:03
 5/10 A kérdező kommentje:

Az átvétel történhet intézményen belül - szak, munkarend vagy a képzés nyelve közötti váltással - , illetve intézmények között. Mindkét esetben feltétel, hogy a két szak ugyanahhoz a képzési területhez tartozzon, tehát egy műszaki képzésről csak egy másik műszaki képzésre mehettek át. Az is feltétel, hogy az átvételig a jogviszonyotok folyamatos legyen.


[link]


Mindkettő ugyanahhoz a képzési területhez tartozik, ami az orvosi.

2023. aug. 11. 17:07
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Az nem orvosi kategória, hanem egyszerűen a képzési terület. Az eü szervező is ide tartozik, ugye nem gondolod, hogy akár onnan is mehetsz? Ennyi erővel lehetne a neve eü is az orvosi helyett.

Esélyed nincs innen átjelentkezni.


Mondjuk ez ott a honlapján a gytk-nak.

Ismerek olyat, akinek csak érettségije van, mégis mérnökök mellett dolgozik

2023. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
2023. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, olvasd már végig a cikket amit linkeltél. Azt is írja, "az átvétel csak azonos képzési szinten történhet, de osztatlan képzésről válthattok alapképzésre, illetve osztatlan vagy alapszakról felsőoktatási szakképzésre". Tehát orvosi diagnosztikai analitikus szakról (alapképzés) nem fogsz tudni általános orvosira (osztatlan mesterképzés) dobbantani. Ezt engedd el.
2023. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Lehetséges átjelentkezés más szakról például általános orvosiról, vegyészmérnökiről?


A DE-GYTK, mint átvevő nem engedélyez átlépést: más képzési irányú karokról, felsőoktatási intézményekből, valamint ÁOK-ról és FOK-ról GYTK-ra, ill. egészségügyi főiskolai szakokról. Röviden, a fent említett karok szakjairól nincs átvétel szakunkra, kizárólag felvételi eljárás keretében lehet bekerülni. Más egyetem Gyógyszerésztudományi Karáról az a hallgató kérheti átvételét, aki legalább két érvényesen lezárt félévvel rendelkezik, azon a képzőhelyen ahová felvételt nyert.

2023. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ennél a kérdésnél az 5. és 7. válasz miatt támadt ez az ötletem. De ezek szerint akkor ez is fals:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2023. aug. 11. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!