Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell felkérni egy...

Hogyan kell felkérni egy tanárt konzulensnek?

Figyelt kérdés

Kedves Tanár Úr!

Szeretném felkérni konzulensnek?

Vagy segítőnek?

Nekem olyan idegen ez a "konzulens" szó.

Egyáltalán használják-e ezt így hogy szeretném felkérni "konzulensnek"?

Sokan szóban szokták úgy mondani, hogy "nála írom " a szakdogát. De e-mailben csak nem kérhetem fel úgy, hogy "Önnél szeretném írni"

Találtam egy listát, hogy milyen témakörök vannak nála.

Írjam bele konkrétan, hogy ezt szeretném választani/kidolgozni?

Vagy csak annyit, hogy szeretném ha ő lenne a segítő és személyesen a továbbiakban mikor kereshetem meg?


2023. szept. 7. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tisztelt Professzor Úr / Tisztelt Prof. Dr. Nagy István!


Kis István vagyok, a ____ kar ____ éves hallgatója. A szakdolgozatomat szeretném ___________ című témából írni. Kérem tájékoztasson az elsődleges teendőimről!


Üdvözlettel,

Kis István

2023. szept. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Mondom sem kell, a Professzor csak példa. Nézz utána a rangjának! Ha nincs, vagy nem tudod, akkor a kar honlapján található teljes nevén (ami a titulusokat is tartalmazza). A "tanár úr" megfogalmazást magasabb rangú oktatók nem szokták kedvelni, mivel a napközis Kati néni a 2/A-ból is tanárod volt, az egyetemi tanársegéd is tanárod, és a professzor is tanárod.
2023. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de nekem ez így egyáltalán nem tetszik!

1. A tisztelt és az üdvözlettel az egyáltalán nem fér össze!

Vagy azt írom hogy kedves és üdvözlettel vagy tisztelt és tisztelettel de ez még csak hagynán.

2."Kérem tájékoztasson az elsődleges teendőimről!"

Talán nem a teendőkre lennék kíváncsi első körben, hanem szeretném felkérni témavezetőnek vagy nem tudom, hogy kell szólítani. Egyáltalán elvállal-e itt az a kérdés. Nem, az hogy mi a teendőm és letámadni, hogy ő tájékoztasson.

Mestertanár a rangja megnéztem. De gondolom nem kell úgy megszólítanom, hogy Kedves Mestertanár Úr!

2023. szept. 7. 12:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Ismer téged a tanár? A tisztelt és az üdvözlettel amúgy megfér egymás mellett.


Ahogy látom túl akarod bonyolítani ezt az egészet.


Én úgy írnám, hogy


Tisztelt Tanár Úr! (eddig mindenkinek így írtam, nem volt vele gond),


Xy vagyok, végzős hallgató az x szakon. (Ha ismer kihagyható.) Ebben a félévben írom a szakdolgozatomat, erre és erre a témára gondoltam. Az lenne a kérdésem, hogy el tudná-e vállalni mint konzulens.


Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Xy

2023. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem ebben a félévben kell leadnom, nekünk 1 év van rá.

" az lenne a kérdésem" -> szerintem ez egyáltalán nem szép e-mailben.

Nem szeretném túlbonyolítani, de szépen, jó benyomást keltően szeretném megírni.


Volt már vele órám, de nem ebben a félévben, fogalmam nincs hogy név alapján emlékszik e rám.

2023. szept. 7. 12:44
 6/17 anonim ***** válasza:

Akkor ne azt írd, hogy ebben a félévben, hanem amikor kell.


Akkor írd, hogy ezúton szeretném megkérdezni...

2023. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"ezúton szeretném megkérdezni..." -> így már szimpatikusabb.

De azt sem tudom, hogy ilyenkor az e-mailbe bele kell írni a témát, vagy csak, hogy őt szeretném felkérni és személyesen beszéljük meg a témát. Én gondoltam 1-re de ahhoz hogy elválaljon nyilván kell tudnia a témát.


Igazából nem értem miért kell 1 évvel előtte elkezdeni, de következő félévben kell tudtommal leadni viszont ezt is jó lenne személyesen megtudni, mert én nem ebben a félévben gondoltam leadni de a neptunban már a tárgyat mint szakdolgozat1 fel kellett venni

2023. szept. 7. 12:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Én beleírnám a témát, azért, mert ha túl tágnak tartja tud segíteni leszűkíteni. Én is a konzulensnek egy kb. - t mondtam (bár én személyesen) és ő segített abban, hogy miről írjak pontosan.


Szerintem jó hamarabb elkezdeni, mert így nem kell vele rohanni. Bár én szeretek mindent szép lassan és alaposan csinálni.

2023. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Értem, csak nem tudom hogy ő tudja e ha most felkérem hogy nem ebben hanem a következő félévben tervezem leadni. Ezért nem tudom, hogy bele kell e írni a félévet.

A témakört nem én találtam ki, hanem a honlapon van fent úgyhogy nem gondolnám hogy szűkítene rajta.

2023. szept. 7. 13:12
 10/17 anonim ***** válasza:
Ezekre ő tudja a választ. Én (nyolcas vagyok) konkrétan egy évvel leadás előtt találtam ki a témát (nem a leadás előtti félévben, hanem azelőtt) és simán segített benne. De ezeket vele kell megbeszélned, találgatni nem érdemes. A témát azért kell beleírni, hogy el tudja dönteni, hogy vállalja-e a magát témát. Ha most fel kell venni a szakdolgozat 1-et akkor gondolom más is lesz, aki a következő félévben adja le.
2023. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!