Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell felkérni egy...

Hogyan kell felkérni egy tanárt konzulensnek?

Figyelt kérdés

Kedves Tanár Úr!

Szeretném felkérni konzulensnek?

Vagy segítőnek?

Nekem olyan idegen ez a "konzulens" szó.

Egyáltalán használják-e ezt így hogy szeretném felkérni "konzulensnek"?

Sokan szóban szokták úgy mondani, hogy "nála írom " a szakdogát. De e-mailben csak nem kérhetem fel úgy, hogy "Önnél szeretném írni"

Találtam egy listát, hogy milyen témakörök vannak nála.

Írjam bele konkrétan, hogy ezt szeretném választani/kidolgozni?

Vagy csak annyit, hogy szeretném ha ő lenne a segítő és személyesen a továbbiakban mikor kereshetem meg?


2023. szept. 7. 11:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Miért ne vállalná el a témát, ha ő adta meg?

Az ő neve szerepel a témakör mellett.

Tudtommal akkor nem szoktak elvállani, ha már túl sokan jelentkeztek hozzá

2023. szept. 7. 13:51
 12/17 anonim ***** válasza:
Ezt előbb nem írtad, hogy ott van a neve. De a lényeg, hogy írj neki, úgyis akkor fog kiderülni, hogy vállal-e.
2023. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy máshol nincs ott a nevük.

Gondoltam ez evidens. Bocsánat

2023. szept. 7. 13:59
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálunk még témák sem voltak megadva, hanem nekünk kellett kitalálni miről írjunk, emiatt sem tudtam, hogy nálatok már ott vannak a tanárok nevei. Ebben az esetben viszont írj neki minél hamarabb.
2023. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nehéz ügy ez.

Jó döntést is hozzon az ember, de siessen is le na maradjon

2023. szept. 7. 14:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Én anno annyit írtam, hogy X vagyok, Y szakra járok, 2022. májusában kell leadni a szakdolgozatomat (így tudja, hogy melyik évfolyamhoz tartozol), Z téma érdekel, és láttam, hogy ez az ő területe, ezért őt szeretném felkérni konzulensnek. Nem kell túlbonyolítani, ha esetleg van már konkrét kérdésed vagy ötleted valamivel kapcsolatban, akkor azt nyugodtan le lehet írni, de egyébként nem kell hosszú e-mailt írni, nem azon fog múlni, hogy elvállal-e :)


És igen, ebben a kontextusban használjuk a konzulens/témavezető szót, szóval így hivatkozz rá, ne segítőként.

2023. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Egyenlőre nem kérdezek semmit, csak a témát, meg hogy elvállal e.

A kérdések ráérnek utána ha elvállal.

2023. szept. 7. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!