Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utálom az új matematika...

Utálom az új matematika tanárom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok a gimiben, tehát idén megyek érettségizni. 9-11.-ik egy szuper fiatal matektanárom volt, akinél mindent értettem és a számonkéréseknél is jól teljesítettem. Tavaly év végén bejelentette, hogy szülni fog ezért utolsó évre új tanárt kapunk.

Na én most megismertem ezt az új tanárt, hát egy öreg p*csa. 60 éves és kib*szott nagyképű is. Semmi magyarázat. Kiad pár feladatot, aztán random irat. Nem is mondja meg mikorra kell készülni, emellett nem is magyaráz. Jó lenne, ha valaki megb*szná, mert ideges minden órán. El fogja robtani az érettségimet.



2023. szept. 17. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Járj magántanárhoz, vagy előkészítő csoportba.
2023. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerezd be a zöld-sárga feladatgyűjteményt antikváriumból, és készülj fegyelmezetten.
2023. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

"Semmi magyarázat. Kiad pár feladatot, aztán random irat. Nem is mondja meg mikorra kell készülni, emellett nem is magyaráz."

Szép felismerés 2 hét alatt.

Fel kell nőni a feladathoz, a felső oktatásban még ennyire sem magyaráznak.

2023. szept. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
72%
Szokd meg. Jobbat nem tudsz, egy évet ki lehet bekkelni. Fogod a feligyüliket, szépen, sorban végigmész rajtuk, legalább megszokod, hogy a kérdéseidre is választ keresel. Plusz a folytonos feladatterhelés esetén nem lesz váratlan a dolgozat sem.
2023. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es : az a feladatgyűjtemény ma már egy rémálom, a feladatok nagy része abszolúte nem kapható reálisan egy érettségin és nem olyan stílusú feladatok vannak benne, ami igazán segíthetne a felkészülésben. Nekem is itt van az asztalon, azok miatt a tanárok miatt, akik 20+ éve ugyanazt tanítják, függetlenül a követelmények változásaitól.


Kérdező : a diákjaim révén találkozom nem kevés rosszindulatú matektanárral, a bejegyzésed stílusa viszont számomra minimum kérdésessé teszi, hogy csak vele van-e baj, vagy a te hozzáállásoddal is.

Az érettségi felkészülést pedig első körben azzal tudod kezdeni, hogy az elmúlt pár év feladatait megnézed, illetve utánajársz annak, hogy májustól mit kell és mit nem kell már tudnod az elmúlt 6 év érettségi követelményeiből. Hogy nehezített pályán vagy (amennyiben tényleg a tanároddal van a baj), az nem jelenti azt, hogy ő fogja elrontani az érettségidet.

2023. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyél jobb matekból, a tanár csak azt osztályozza amit nem tudsz.

Járj előtte, tanulj többet, tanulj külön, ne a kifogást keresd!

Később se visz előre eza hozzáállás.

2023. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tambi3 ***** válasza:
54%

Kedves fiatal Fórumtárs!


Teljesen egyetértek az előttem ötösként szóló tanárral, de azért írnék néhány gondolatot:


Nem vagy könnyű helyzetben; "a nagybetűs ÉLET küszöbén" (utálom ezt az elcsépelt mondatot!), mögötted és előtted az első szerelmekkel, ráadásul az első komoly megmérettetéssel, melyről sokan hiszik, hogy meghatározza további sorsukat. Egy ifjú embernél kifejezetten szimpatikus, ha ebben a korban végérvényesen tudja, hogy mivel szeretne foglalkozni. Általában azt hisszük, hogy ez számít leginkább, pedig sokkal fontosabb, hogy boldog, de legalább nyugodt, kiegyensúlyozott életed legyen.


Mit ronthat ezen egy -bocsánat- nem odavaló matektanár? Elég sokat: "kicsi a pénz, de legalább lehet szívatni a kölyköket..."(Aranyosi Péter humorista népművelő és történelem tanár). Ahogy az orvosképző egyetemeken, úgy a tanárin sem kell pályaalkalmassági vizsgát tenni, mondjuk emberségből, emberszeretetből, elég, ha tudod a matekot, biológiát, stb., stb....


Ne azért legyél jeles matekból mert könnyű, hanem azért, mert nehéz. Nézz bele a tükörbe, és látni fogod, hogy menni fog! Minden a rendelkezésedre áll a neten! Megítélésem szerint a teljes 12. évet képes vagy megtanulni néhány hét alatt, a felsőbb oktatásban ennek a többszörösét kell majd elsajátítanod. Egyébként akár még vissza is "szívathatod", bár ezt semmiképpen nem javaslom... A TE eszeddel és a jó alapokkal a matek némi tudás, és "csupán" rengeteg gyakorlás.


Ha felmész a Gellért-hegyre az is szép, de nem egy nagy durranás. Menj fel a Mount Everest-re, az már valami...


Jó utat, érd el a csillagokat!

2023. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy ez a tanár is jó, csak mêg nem állt rá az agyad, nem szoktál hozzá az ő stílusához. Azaz lehet, hogy csak azért vagy felindulva, mert az előző tanárodat keresed benne, akit persze nem találsz, mert ez más. Gyakori ez a viselkedés ilyenkor... A fejedben az van, hogy a matek tanár egyenlő azzal, aki elment, akinek hozzászoktál a dolgaihoz. Ezt nem tudod az új tanárral megfeltetni, és ez elutasítást, dühöt szül...


Ettől még az új tanár is lehet jó, csak türelmesnek kell lenni. Ki kell tapasztalni, hogy tanít, hogyan kér számon, mik a hangsúlyok. Én higgattságot javaslok, és hogy az új tanárra ne haragudj azért, mert nem olyan, mint a régi. Egyébként sem nagyon van más választásod, csak hozzászokni az újhoz, elfogadni.

2023. szept. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!