Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme így belekezdeni...

Van a szobámban kérdése:

Van értelme így belekezdeni az orvosiba?

Figyelt kérdés

Jelenleg gazdasági egyetemre járok, soha életemben nem tanultam emelten sem bioszt sem kémiát, sőt középiskolás koromban teljesen hidegen hagytak. Azonban most első éves egyetemistaként elkezdett érdekelni mindkettő, neki kezdtem szabadidőmben tanulni, olvasgatni és rájöttem, hogy engem ez még jobban is foglalkoztat mint a gazdaság. Maga az orvos szakma, mint hivatás is egyre jobban érdekel és nagyon szívesen szereznék inkább ebből diplomát.


Szerintetek megéri kilépni 1 év után a gazdasági egyetemről, kihagyni minimum 2 évet (1 év felkészülés a 2 tárgyból, 1 év érettségi meg jelentkezés) és neki kezdeni a 6 éves osztatlan szaknak csak azért mert ez jobban érdekel? Valami tanácsok esetleg tapasztaltabbaktól, hogy mennyire kivitelezhető 2 év alatt felzárkózni ezekből annyira hogy elég legyen egy orvosira és bent maradni orvosin egy támogatotton?


Tényleg nehéznek találom a döntést, mert a gazdasági egyetemet élem nagyon, érdekel a gazdaság, viszonylag kevés tanulással 4,5 feletti átlag, jó barátságok, sok szabadidő stb. ugyanakkor nem tudom megérné e ezt úgymond felrúgni és belevágni egy olyanba amiben viszont nagy a kockázatb(pl nem vesznek fel és még egy év kihagyás vagy a szakon átesni fizetősbe).



márc. 20. 00:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
van, gazdasági szart sem ér
márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem akarlak lelombozni, de ha az orvosi tanulmányok kapcsán a "jobban is foglalkoztat mint a gazdaság", "nagyon szívesen szereznék inkább ebből diplomát", "megérné" kifejezések merülnek fel benned a "gyógyítani", "emberek", "betegek javára" kifejezések helyett, talán nem erre kellene keresgélni. Mit szólnál inkább a joghoz?
márc. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha szereted, ahol vagy és jó vagy benne, akkor nem váltanék. Ha mégis akarsz, 1 év felkészülés a nulláról is elég (ha nem mész el 4 óránál többet dolgozni kozben). (Én anno szeptemberben kezdtem neki és simán felvettek.)
márc. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezt az orvosis temat jard jobban korbe.

Attol, hogy erdekel a kozepiskolas biosz, meg nem biztos, hogy az orvosin tanultak is fognak erdekelni. Tok mas.

Ajanlok egy youtube csatornat, ez a csaj vegtelen mennyiseget tud beszelni az orvosirol, nagyon realisan.

[link]

márc. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem alulértékeled az orvosi pályát. 2 év alatt felkészülni a nulláról emelt biosz/kémiára +szóbeli is van már az orvosin, elég irreális. Faktosok/tagozatosok 4 évig tanulják emelt óraszámban, és még úgy se sikerül mindenkinek elsőre. Az új rendszerrel meg csak nehezebb lett.

Én is a Sotera jártam, és Merkely az egyik beszédében mondott egy olyat, hogy a medikusok két hét alatt el tudnának végezni egy gazdasági szakot. Nyilván túlzás, és nem túl kedves kijelentés, de azért érzékelteti hogy elég nagy a különbség.

Én nem vágnék bele a helyedben. Ha teljesen hidegen hagyott a biosz-kémia gimiben, akkor az már egy jel. Lehet hogy érdekel valamennyire, de az orvosihoz nagyon nagy elhivatottság és motiváció kell. Szóbelin sem lenne előny a te történeted, habár nem ismerjük még a rendszert a gyakorlatban. De nyilván egy olyat részesítetének előnyben veled szemben, aki mindig is orvos akart lenni, és rendesen arra készült gimitől kezdve.

Szóval nem rosszindulatból, hanem a saját érdekedben nem ajánlom.

márc. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#1 Van alapja annak amit mondasz, a legtöbb gazdasági gyűjtőszakra mint gazdmen vagy kermark ez tényleg igaz. Én jelenleg azonban egy elemzős gazdasági szakra járok elég sok matekkal, programozással és pémzügyekkel. Az ilyen képzés elég keresett a piacon, nagyon magas fizetésekkel. Ha egy random gyűjtőszakra járnék a kérdésre a válasz egyértelműbb lenne számomra is.


#2 Teljesen igazad van, a szóhasználat rossz. Tényleg az jön le a kérdésemből, hogy csak a pénz vagy a presztízs érdekel. Azonban amikor azt írtam, hogy az orvos szakma mint hivatás egyre jobban érdekel arra céloztam, hogy az emberek gyógyítása, életek mentése az ami érdekel, sőt ez érdekel leginkább. Amiatt tettem fel ilyen anyagias kifejezésekkel a kéedést, mert ha belekezdenék és a tudás vagy a pénz hiánya miatt félbe kellene hagynom, akkor mindegy lenne mennyire is érdekel a gyógyítás, sajnos hiába való lett volna az egész döntés.


#3 Köszönöm a választ!


#4 Köszi az ajánlást, rá fogok nézni mindenképpen

márc. 20. 08:09
 7/22 A kérdező kommentje:

#5 Nem nézem le az orvosokat, nyilván nem látom kívülről mennyire nehéz a szak, de tudom hogy nagyon és tisztelem is őket nagyon. Mint fentebb írtam bár később ahogy válaszoltál: én jelenleg egy matekos és elemzős gazdasági szakra járok, többek szerint ez a legnehezebb gazdasági szak az országban, de legalább a 3 legnehezebben ott van mindenképp. Itt sokan 100%os emelt matekot írtak (köztük én is) és így is sokan buknak linalgból vagy analízisből. Ez azért nem az a tipikus gazdasági szak amit egy őszi szünetben könnyen el lehet végezni. Azonban mint írtam, én itt tartom a 4,5 feletti átlagot és sok szabadidővel. Azaz ezt nekem még lehetne bőven terhelni és nyitott is vagyok rá.


Plusz úgy gondolom nem kell ehhez feltétlen 4 év ha az ember csak ezt tanulja 0-24. Sok helyen olvastam, hogy orvosin az egyetemen 2-3 nap alatt kell ennyit tanulni és már csak emiatt is teljesíthető.


Azonban igazad lehet, ha ennyire hidegen hagyott gimiben az jelenthet valamit, ezért is gondolkodok ezen ennyit hogy még ide is írtam kérdést. Köszönöm hogy válaszoltál és megosztottad a véleményed.

márc. 20. 08:26
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Hat ha elemzo kozgazdasz leszel, es jol megy, ahogy irod, en nem valtanek a helyedben.
márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

#5 vagyok kérdező, ezeket nem tudtam amikor megírtam neked a választ. Nem arra céloztam hogy lenéznéd az orvosokat, hanem arra, hogy az orvosi mentálisan nagyon igénybe veszi az embert. Csak akkor éri meg, ha nagyon elhivatott vagy és nem tudsz mást elképzelni magadnak. Nagyon sok lemondással és áldozottal jár.

Még az új információk fényében is inkább azt mondanám hogy ne kezdj bele, mert a leírtak alapján szerintem ez nem a te utad.

márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Van értelme.


Egyébként 1 év alatt is fel lehet készülni a két emeltre... Nem abból kell kiindulni, hogy tagozatos gimiben 4 évig emelt óraszámban nyomják. Humános gimikből is vesznek fel elsőre embereket.


Ismerek többeket, akik elvégzett bsc után vágtak bele az orvosiba, szóval soha, semmisem lehetetlen. Egyedül azt kell eldönteni, hogy csak a téma érdekel, vagy a hivatás is. Rengeteg embert érdekel maga az orvostudomány, de ez nem jelenti azt, hogy maga az orvoslás, és a velejáró lelki, mentális és fizikai terhelés is kell nekik belőle. Ezt elég nehéz eldönteni, mert az emberek nem látnak bele egy orvos mindennapjaiba, sőt, már maga a képzés is egészen más élmény, mint egy átlag egyetem.


Úgyhogy nem hülyeség belevágni, de át kell gondolni mindenképpen, hogy NEKED, mi lenne a legjobb.

márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!