Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme így belekezdeni...

Van a szobámban kérdése:

Van értelme így belekezdeni az orvosiba?

Figyelt kérdés

Jelenleg gazdasági egyetemre járok, soha életemben nem tanultam emelten sem bioszt sem kémiát, sőt középiskolás koromban teljesen hidegen hagytak. Azonban most első éves egyetemistaként elkezdett érdekelni mindkettő, neki kezdtem szabadidőmben tanulni, olvasgatni és rájöttem, hogy engem ez még jobban is foglalkoztat mint a gazdaság. Maga az orvos szakma, mint hivatás is egyre jobban érdekel és nagyon szívesen szereznék inkább ebből diplomát.


Szerintetek megéri kilépni 1 év után a gazdasági egyetemről, kihagyni minimum 2 évet (1 év felkészülés a 2 tárgyból, 1 év érettségi meg jelentkezés) és neki kezdeni a 6 éves osztatlan szaknak csak azért mert ez jobban érdekel? Valami tanácsok esetleg tapasztaltabbaktól, hogy mennyire kivitelezhető 2 év alatt felzárkózni ezekből annyira hogy elég legyen egy orvosira és bent maradni orvosin egy támogatotton?


Tényleg nehéznek találom a döntést, mert a gazdasági egyetemet élem nagyon, érdekel a gazdaság, viszonylag kevés tanulással 4,5 feletti átlag, jó barátságok, sok szabadidő stb. ugyanakkor nem tudom megérné e ezt úgymond felrúgni és belevágni egy olyanba amiben viszont nagy a kockázatb(pl nem vesznek fel és még egy év kihagyás vagy a szakon átesni fizetősbe).



márc. 20. 00:19
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

#17 ,,Ha ezekkel sem vagy tisztában" mikkel? A te fejedben mik azok az ezek? Egy kérdést tettem fel. Eddig alapítványi iskolában tanultam, az állami fél évekkel csak annyira voltam tisztában, hogy 12+2 fél év az osztatlan orvosi, és nem tudtam az azután lévő rezidens képzés feltételeit. Lehet ez a tudás veled született és te már életed első napjától tudtad, de én soha nem hallottam erről, és a neten sem nagyon találtam erre vonatkozóan infókat. De persze, ha ezt én nem tudtam akkor hagyjuk az egészet.


#18 Gratulálok, ez nagyon szép eredmény!


És a többieknek is köszönöm a válaszokat! Úgy gondolom azért az a 2 emelt tényleg hozható legalább másfél év alatt ha nyomja az ember, és az itteni tapasztalatokból látszik is, hogy sokaknak sikerül.

márc. 20. 20:19
 22/22 anonim ***** válasza:
62%

Zavart érzek az űrben 1-2 embernél, de hatalmasat, szerintem orvosi egyetem közelében nem jártak még.


Az emelt biológia és kémia érettségi nem könnyű terep, VISZONT az orvosi egyetem nehézségéhez képest kb semminek mondható mindkettő. Anyagmennyiségben és nehézségben is. Őszintén, egy jó képességű, motivált diák fel tud készülni 1 év alatt, ha ezzel foglalkozik kizárólag. Gimiben sok más óra van emelett, valamint csoportos oktatás van, nem személyre szabott. Ne hasonlítsuk össze a kettőt! Aki az orvosira jár, az tudja, hogy az érettségiig elsajátított tudás kb pár hétig elegendő az egyetemen, de lehet sokat mondtam.


Azért válassza valaki az orvosi pályát, mert “gyógyítani” vagy “segíteni szeretne”? Aki ezt a választ írta biztosan nem orvosis, de nem is végzett kollega. Ha valakit ez motivál, az pillanatok alatt elillan. Nem szeretnék senkit letörni, de ez a szakma nem erről szól. A betegek egy része arrogáns, lekezelő, mindent jobb tud. Az ember lelkileg teljesen kiég. Azok kevésbé égnek ki tapasztalatom szerint akik imádják a szakmájukat, érdekli őket a tudomány és szorult beléjük empátia. Teljesen mindegy mi xy motivációja, ha tisztességesen elvégzi a munkáját. Te miért dolgozol? Nem azért, hogy legyen kenyér otthon vacsorára? Legyünk már őszinték magunkkal, senki sem jókedvében dolgozik.


A kérdésedre válaszolva:

Gondold át, hogy van-e annyira erős és szilárd a motivációd ahhoz, hogy végigjárd ezt az utat. Ha úgy érzed, hogy végig szeretnéd csinálni, akkor pedig ne hallgass senkire! Váltani, elkezdeni sosem késő, maximum a sírban. Rengeteg olyan évfolyamtársam volt, akik más szakmáról/egyetemről váltottak. Ha esetleg bármilyen információra lenne szükséged írj üzenetet! :)

márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!