Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme így belekezdeni...

Van a szobámban kérdése:

Van értelme így belekezdeni az orvosiba?

Figyelt kérdés

Jelenleg gazdasági egyetemre járok, soha életemben nem tanultam emelten sem bioszt sem kémiát, sőt középiskolás koromban teljesen hidegen hagytak. Azonban most első éves egyetemistaként elkezdett érdekelni mindkettő, neki kezdtem szabadidőmben tanulni, olvasgatni és rájöttem, hogy engem ez még jobban is foglalkoztat mint a gazdaság. Maga az orvos szakma, mint hivatás is egyre jobban érdekel és nagyon szívesen szereznék inkább ebből diplomát.


Szerintetek megéri kilépni 1 év után a gazdasági egyetemről, kihagyni minimum 2 évet (1 év felkészülés a 2 tárgyból, 1 év érettségi meg jelentkezés) és neki kezdeni a 6 éves osztatlan szaknak csak azért mert ez jobban érdekel? Valami tanácsok esetleg tapasztaltabbaktól, hogy mennyire kivitelezhető 2 év alatt felzárkózni ezekből annyira hogy elég legyen egy orvosira és bent maradni orvosin egy támogatotton?


Tényleg nehéznek találom a döntést, mert a gazdasági egyetemet élem nagyon, érdekel a gazdaság, viszonylag kevés tanulással 4,5 feletti átlag, jó barátságok, sok szabadidő stb. ugyanakkor nem tudom megérné e ezt úgymond felrúgni és belevágni egy olyanba amiben viszont nagy a kockázatb(pl nem vesznek fel és még egy év kihagyás vagy a szakon átesni fizetősbe).



márc. 20. 00:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10 Igazad lehet. Tényleg jobban bele kellene látnom magába a hivatásba is mert csak magát az orvostudomány részét látom valamennyire a biosz és kémia miatt, a hivatás részéről pedig jóval kevesebb info jut el hozzám arányosan. Lehet 1-1 ismerősnél utána kéne kérdeznem jobban a dolgoknak, akik tényleg orvosok.


Amúgy gondolkodtam rajta, hogy diploma után ugorjak neki mert akkor legrosszabb esetben is ott hagyom 1 év után az orvosit ha nagyon nem megy és tudok mivel munkába állni. Csak az a gond a gazdelemzős szakom is osztatlan, pontosabban 5 év. Tehát lennék 25 mire elvégzem. Utána bele kezdeni az orvosiba, még 6 év és az alatt úgy tudom kb dolgozni sem lehet. Lennék 31 mire munkába állnék ténylegesen, de lehet még több is ha hagynék ki évet. Ez meg így már elég soknak látszik.

márc. 20. 11:56
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt is számold ki, hogy van-e pénzed arra, miután elfogytak a támogatott féléveid.


1 félév, ha jól tudom itt is 1,450,000 körül van

márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%

#10 te felkészültél egy év alatt két emeltre?:)

Kiváncsi lennék arra az emberre akinek ez nulláról sikerül.

márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#12 1.350.000Ft jelenleg egy önköltséges fél év. Én eddig nem használtam el egy államis fél évemet sem mert jelenleg alapítványi egyetemre járok. Ha elkezdeném az orvosit, kapnék 12+2 fél év állami támogatást, vagyis annyi lenne a max amit kaphatok. Ez alatt elvégezhető az egész, de tudom, utána jön a rezidens képzés meg a szakosodás ami plisz évek. Ezt kérdezem tőled is és bárkitől aki esetleg tudja: ott mekkora az önköltség összege, és kapok-e plusz fél éveket államiból ha oda felvételt nyerek? Vagy úgy van vele az állam hogy az uccsó pár évét a szakosodásnak azt fizessem én átlagtól függetlenül?
márc. 20. 13:35
 15/22 A kérdező kommentje:
#13 Szerintem azért lehetséges ez. Nem kerek 1 évem lenne, hanem kicsit több mint másfél ha úgy csinálom ahogy írtam. A kémia az elvileg letudható, pláne hogy a matek az nagyon megy. Nálunk a gimibe is 2 évesben indult az emelt kémiából, mert elvileg 2 év alatt mindent meg lehet belőle tanulni ami az emelt érettségi része. A biosz kicsit aggasztóbb mert ott elég terjedelmes a tananyag, azt mindenhol 4 éves emeltes felkészítőben indítják, a szóbelin vagy 100 téma van megadva amiből kérdezhetnek stb. Az tényleg kicsit kétséges, de én magam is ismerek olyat meg hallottam is jó pár emberről aki ennyi idő alatt felhúzta 80% fölé.
márc. 20. 13:39
 16/22 anonim ***** válasza:
60%
Hát jó, én elmondtam amit gondolok erről. A rezidensképzés ingyenes.
márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%
De ne haragudj, ha ezekkel sem vagy tisztában, és nem is veszed a fáradtságot hogy utánanézz, akkor nem biztos hogy ezt erőltetni kéne.
márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"2 év alatt felkészülni a nulláról emelt biosz/kémiára +szóbeli is van már az orvosin, elég irreális" - hát, valóban az. Aki eldönti, hogy ezt akarja, és nincs más dolga, ráér csak ezzel foglalkozni, az minek t*kölne ennyit???

3-as válaszoló vagyok, a kémiát szeptember végén kezdtem, a bioszt csak januárban, áprilisban már csak ismételtem, a biosz 90% felett lett, a kémia "csak" 75% felett, hozott pontokkal 450 felett voltam. És a gimiben nyelvszakos voltam, a bioszt mondjuk ennek ellenére jól tanították (de akkor nem érdekelt), a kémiatanárainkat viszont hagyjuk (az érdekelt volna). Ja, és nem vagyok egy zseni...

márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
28%
#18 akkor te erősen átlag feletti képességekkel rendelkezel, de ne csináljunk már úgy, mintha ez lenne az általános...
márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

19-es bocsi, de orvosira, nem is az átlag képességű emberek jelentkeznek.


Aki kérdezte, hogy 1 év alatt nekem sikerült-e: válaszolom hogy nem. Már általánosban is érdekelt a kémia+biosz, gimiben meg az elejétől fogva komolyan vettem, mert tudtam, hogy ez az irány érdekel. Szóval nem lennék erre jó alany.


De ki lehet számolni, 3 év alatt 2 évig közép szint (heti 2*45p), és 2 évig emelt szint (heti 3*45) volt a két tárgyból, amit az iskola nyújtani tudott. Otthoni tanulásra nem igen volt szükségem, maximum TZ előtt átnéztem az anyagot, magántanárhoz nem jártam.


Ha valaki 1 évet, csak erre szán és megvannak a képességei hozzá, akkor nyugodt tempóban fel tud készülni mindkét emelt érettségire.

márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!