Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Tóth Árpád Gimnázium vagy a...

A Tóth Árpád Gimnázium vagy a Fazekas Mihály Gimnázium jobb?

Figyelt kérdés

Debrecen

Biológia tagozat


2010. nov. 12. 19:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
A Fazekas szuper oktatás terén és most újítják fel az épületet. Biztos szép lesz. Egy biztos: oda a legnehezebb bekerülni és a kitűnő bizonyítvány alap.
2012. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 fhenrir ***** válasza:

Általában a Fazék-TÁG-Kossuth között változik a sorrend, és amikor éppen valamelyik a top kategóriába esik, akkor elárasztják a sulit a gazdag szülők gyerekei, ilyenkor pedig leesik a színvonal. Mikor én jelentkeztem (pár éve végeztem), akkor az előttünk lévő évben a kossuth volt a top az érettségizettek és egyetemre felvettek között, aztán oda mentek a gazdag arcok, mi mentünk a tágba. Az tény, hogy amikor én végeztem, a TÁGban születtek a legjobb eredmények (és ezt az egyetemeken is tartjuk), szóval valószínű, hogy oda most egy ideig nem érdemes menni. Drogozásról nem hallottam, az viszont biztos, hogy a TÁG-bálokon nagymértékű alkoholfogyasztás történik kérem szépen (amikor mi voltunk elsősök, az egyik srác lehányt a galériáról a táncolók nyakába, fincsi volt). Régi szép idők...

Visszatérve a dolgokra, a társaság mindenképp változó, a tanárok viszont köztudottan a Tóth Árpádban a legjobbak (nem véletlenül születik reál vonalon sok oktv továbbjutás/győzelem, bár ez a kiemelkedő felszereltségnek is köszönhető). Egyébként ha a társaságot eltalálod, akkor majdnem mindegy hogy hova mész, egyetemre mindenhonnan bejutsz ha nagyon akarsz, ott meg már úgyis lesznek volt Kossuthos, Fazekasos és TÁG-os ismerősök is, és még a régi ellentétek is megszűnnek :)

2012. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
Hello! Én a Fazekasba járok 6osztályos matematikára. Nagyon jó gimnázium a tanárok sokat adnak és természetesen sokat várnak is vissza nagyon lazák ( de nem a számonkérésben). Mostanában a Fazekas a TÁG és a Kossuth előtt szerepel az országos ranglistán. A vidéki gimnáziumok között a 6. Kossuth a 14. a TÁG a 19. A TÁG-ba mindenkit felvesznek mivel nagyon sok osztály van. Most víz sincs a suliban, mert kiderült, hogy szennyezett. A számlákkal most el vannak csúszva. A Fazekast most újították fel ( eddig azok jöttek akik valamit szerettek volna tanulni, most már sok olyan aki egy szép iskolába szeretne járni :( ) A Kossuthban a diákok is , de legjobban a tanárok lenéznek ha nincs pénzed.
2012. nov. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:

Azért ez nem pont így van ahogy mondod.

1. a TÁGba nem vesznek fel mindenkit,biosz-kémiára pl. sokkal nehezebb a TÁGba bekerülni mint a Fazekasba,az meg hogy sok tagozat van csak annyit jelent hogy sokféle dolgot lehet tanulni,nem azt hogy mindenkit felvesznek.

2.Az országos lista nem sok mindent jelent mivel elég szubjektív,de ha te 6 osztályosba jársz gondolom nem nagyon tudod mi az az OKTV stb. Ha mégis akkor a Fazekasnak azért van annyi OKTV pontja mert spanyolból,franciából jó helyeken végeznek,de ilyen iskolák ahol ezeket oktatják magas szinten nagyon kevés van,ezért sokkal könnyebb jó helyen végezni mint pl. matekból.A másik a nyelvvizsga ugyanezen okokból,de ami igazán fontos,az érettségi eredményekben nem marad le a TÁG a Fazekastól.

3.Víz van a suliban,annyi hogy nem lehet belőle inni,de ezt is hamarosan megjavítják,a számlákkal pedig nem hiszem hogy el lennének csúszva,mert akkor spórolnának nagyon,én ezt nem vettem észre(nem tudom te honnan gondoltad ezt)

4.A Fazekas csak kívülről szép(már akinek tetszik ez a régies stílus,nekem nem)belülről nem.A TÁG kívülről-belülről Debrecen legújabb iskolája és talán a legszebb is.Nagyon jól fel van szerelve,minden teremben van tv,majdnem mindegyikben projektor és néhányban légkondi is.

Abban egyetértek hogy a Kossuthban lenéznek ha nincs pénzed.Én a TÁGba járok,felvettek a Fazekasba is de végül ide jöttem és nem bántam meg.

2012. nov. 19. 16:39
 65/80 anonim ***** válasza:

1. "Hogy sok tagozat van csak annyit jelent hogy sokféle dolgot lehet tanulni,nem azt hogy mindenkit felvesznek."

Ezt te sem gondolhatod komolyan. 8 osztály indul minden évben, nagyon nehéz lenne csupa okos emberrel megtölteni ezeket.

2. 6 osztályosba járok, de 11.-es vagyok. Miért ne tudnám hogy mi az az OKTV??? A nyelvekből sok pont jön össze (miközben itt 1 osztály specializálódott) de nem csak abból! Csak a tavalyi ballagók között(tavaly és tavalyelőtt voltak OKTV-n) a nyelveken kívül volt Fizika OKTV 2. Matek OKTV 6. 7. 9. 10.... Földrajz nemzetközi 1. Filozófia OKTV 7. helyezésű ( csak ami nem nyelvi).

Általában spanyolból az első 10-ben 7 Fazekasos van. A TÁG-ban nem egy nyelvi osztály van, miért nem jobb az eredményetek?

3. Igen valóban nagyon jól el vagytok látva vízzel!

Csak meg kell nézni a medencét ;)

A 2. és a 3. rész kicsit magyarázkodósra sikerült ( a te válaszodban), de mit lehet tenni, amikor nincs más eszköz.

4. Lehet, hogy nem tetszik a Fazekas , sokan vannak így ezzel. De nem csak a külsejét újították fel( máskor egy kicsit nézz utána mielőtt leírod...) A szépség elég relatív, szerintem a Kossuthnak van a legszebb külseje a nagy udvarral és a sok fával, szerintem jobban fel is van szerelve mint a TÁG. (ha számomra ez lett volna fontos akkor oda megyek)

2012. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 A kérdező kommentje:

Azt nem írtad hanyadikos vagy,csak annyit hogy 6 osztályosba jársz,ebből arra következtettem hogy még 7.es vagy 8.os vagy.

Azt nem is írtam,hogy tele van okos emberrel,de nincs is tele rossz tanulókkal,és van legalább annyi okos gyerek,mint mondjuk a Kossuthban vagy a Fazekasban.

TÁGnak nem a nyelv az erőssége,mint ahogy a Fazekasnak sem az informatika.Ez reálgimnáziumnak is lett alapítva,a matek-fizika és a biológia-kémia volt mindig is a két legjobb tagozat.A másik hogy ez nem kéttannyelvű,nem heti 20 órában tanulják,hanem nyelvi előkészítő ami csak heti 9 óra.Igen,a TÁGban nem 1 nyelvtagozat van,hanem 1,5.Kicsit jobban utána nézhetnél te is a dolgoknak.

Versenyeredményekben pedig a TÁGnak sem kell szégyenkeznie: [link]

Az meg hogy a medencében nincs víz,egy pillanatnyi állapot.Nem tudom miért nincs,de biztosan hamarosan feltöltik.A vízről nem tehet az iskola,a vízmű rontotta el még a nyáron és most nem tudja megcsinálni.Vicces hogy ezt hozza fel mindenki.Amúgy itt VAN medence.

A magyarázkodós rész meg azért lett olyan,mert azt hittem még kisebb vagy.Voltam már bent sokszor a Fazekasban,és szerintem nem túl szép belül az épület,elég régi.

A felszereltség szerintem nagyon nem mindegy,hogy ha mondjuk informatika szakra jársz,milyen gépeken tanulsz vagy ha biológiára akkor hányszor van laborórátok,ha fizikára,hányszor kísérleteztek.

2012. nov. 19. 19:39
 67/80 anonim ***** válasza:
A Fazekas egy tipikus reál gimnázium. Egyébként erőssége az informatika épp úgy mint a matematika ( a régióban az informatika versenyeket nagy részben nyeri ). A medence ebben az évben biztos nem lesz "megjavítva". A felszereltség nagyobb nálatok, de itt sincs hiány semmiből ( pl. a könyvtár sokkal nagyobb).
2012. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem lesz megjavítva,de mondom,nálunk legalább van medence.Könyvtárban meg nem hinném hogy voltál nálunk,mert oda nem nagyon engednek be külsősöket.
2012. nov. 19. 20:36
 69/80 anonim ***** válasza:

Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy aki a külsőségek miatt választja a TÁG-ot és folyamatosan az iskola szépségével és felszereltségével vág fel, nagyon felszínes lehet.

Számomra fontosabb a tanári kar hozzáállása, felkészültsége és a jó társaság, értem ez alatt, hogy nem sznobok, nem felvágósak.

Érdekes módon még senkivel se beszéltem aki megbánta volna hogy a Fazékba ment, viszont nem egy olyannal találkoztam aki megbánta a TÁG-ot, a többség pont a társaság miatt nem szerette, nem érezte valami miatt odavalónak magát...

2012. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 A kérdező kommentje:

Rendben,én sem a külsőségek miatt választottam a TÁGot(nem mintha te nem úgy kezdted volna az első hozzászólást hogy milyen szép lett az iskola és hogy mostantól majd sokan ezért mennek oda,ez hülyeség). Te viszont úgy csinálsz,mintha a Fazekas lenne Debrecen legjobb iskolája,mintha csak ez az egy iskola létezne itt.A tanári kar nálunk is nagyon jó,én igazából panaszt a tanárokra TÁGostól még nem nagyon hallottam.Az meg,hogy a többi iskola diákjai mit mondanak,nem érdekel.A társasággal pedig nagyon meg vagyok elégedve,igaz,hogy van 1-2 nem idevaló ember,de hol nincs?Az már régen nem igaz hogy mindenki sznob,nem is stréberek,ha jól megválasztod a tagozatot akkor nem lehet gond,az én osztályomban pl. 4,6 az osztályátlag,ennek ellenére mindenki nagyon jófej.

Nem tudom,miért jön mindenki azzal,hogy sznobok járnak a TÁGba,az ilyenek inkább a Kossuthba mennek.

A TÁGba 1200 gyerek jár.Lehetetlen mindenkinek megfelelni,valakinek úgy sem fog tetszeni,de ez általában azért van mert a felvételi még sikerül neki,de utána kibukik és elmondja mindenkinek hogy milyen szar ez az iskola.Így van ez azzal is akit nem vettek fel.Egyébként gyanítom nem sok TÁGossal beszéltél életed során,szóval nem tudom honnan veszed ezeket a dolgokat.Talán ha megkérdeznénk több 10(több 100)embert különböző tagozatokról(mert tagozatonként is változnak a tanárok/emberek,de egyik tagozaton sem kiemelkedően rosszak)akkor talán le lehetne vonni valami következtetést.

Mint már írtam ennél a kérdésnél,egyáltalán nem bántam meg hogy a TÁGba jöttem.Nálam a döntő szempont talán az volt a Fazekassal szemben(mindkettőbe felvettek),hogy a TÁG biológia szakáról 98%os a felvételi arány egyetemre.Ráadásul majdnem mindenkit első helyen vesznek fel.

2012. nov. 20. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!