Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Ciki" orvosnak tanulni/rezide...

"Ciki" orvosnak tanulni/rezidensnek lenni ennyi idősen?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, és rezidens időszakom első évét taposom. Nemrég egy harmad éves, SZTE ÁOK-ra járó fiatal lánnyal beszéltem (22), és teljesen ledöbbent, amikor elmondtam hány évesen is kezdtem neki valójában az orvosinak. Későbbi diskurzusunk során megtudtam, a csoporttársainak is elmesélte, és ők is "döbbenten" fogadták a történetet. Tudok önállóan dönteni és a saját utam értékelni, így nem tulajdonítok a történetnek sem negatív, sem pozitív minősítést rám nézve.


Viszont ha már így alakult, bátorkodom ezen az oldalon is megkérdezni, mi a véleményetek erről, találkoztatok-e már más "későn kelővel", vagy annak hírével/történetével, és egyáltalán mi a véleményetek erről?

Bízom benne, hogy nagy látogatottsága van az oldalnak, így átfogó, és a nagy számok törvénye alapján hitelesebb képet kaphatok az emberekben ilyen esetekben kialakult képről. Ez nekem fontos, úgy hiszem, hogy ezzel egy kicsit ahhoz is közelebb kerülök, amit a betegek éreznek/gondolnak, amikor megismernek.


2011. máj. 17. 14:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

szia:)Nem ciki,inkább becsülendő,hogy képes voltál ilyen komoly tanulmányokba belevágni 29 évesen:)

Milyen orvos leszel?

2011. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Nikol.T. válasza:
78%
Szia! ...Te jó ég! A kérdésed okán most én is frusztrálódni kezdtem!... 32 éves vagyok és jövőre teszem le az emelt szintű érettségit biológiából és kémiából, hogy egyúttal azonnal felvételizzek is az orvosira! Már van két diplomám, de most jutottam odáig, hogy az utolsó utáni pillanatban belevágjak a 20 éves álmomba.(Még 12 évesen tettem le a voksom a sebészet vagy az állatorvoslás mellett.) Tudom, hogy mindenestől 10-11 évem megy majd rá a képzésre - ami azt jelenti, hogy 42-43 éves leszek (ha jövőre azonnal felvesznek), mire befejezem -, de olyan elszánt vagyok, mint eddigi tanulmányaim alatt még soha. Talán a kor teszi... Mostanra lett merszem és hitem, valamint teljes meggyőződésem afelől, hogy mit is szeretnék majd csinálni a fennmaradó 40 évben. ...Ugyanakkor nagyon örülök, hogy más is van hasonló cipőben. Erőt adsz és pozitív példát mutatsz. Köszönöm! Kitartást és sok sikert, valamint a legjobbakat kívánom a továbbiakra nézve!
2011. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
én is aggódok, mert szerintem min. 22 leszek mire elkezdem, és nem nagyon ismerek senkit, aki ilyen idősen elkezdte! :(
2013. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!