Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Ciki" orvosnak tanulni/rezide...

"Ciki" orvosnak tanulni/rezidensnek lenni ennyi idősen?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, és rezidens időszakom első évét taposom. Nemrég egy harmad éves, SZTE ÁOK-ra járó fiatal lánnyal beszéltem (22), és teljesen ledöbbent, amikor elmondtam hány évesen is kezdtem neki valójában az orvosinak. Későbbi diskurzusunk során megtudtam, a csoporttársainak is elmesélte, és ők is "döbbenten" fogadták a történetet. Tudok önállóan dönteni és a saját utam értékelni, így nem tulajdonítok a történetnek sem negatív, sem pozitív minősítést rám nézve.


Viszont ha már így alakult, bátorkodom ezen az oldalon is megkérdezni, mi a véleményetek erről, találkoztatok-e már más "későn kelővel", vagy annak hírével/történetével, és egyáltalán mi a véleményetek erről?

Bízom benne, hogy nagy látogatottsága van az oldalnak, így átfogó, és a nagy számok törvénye alapján hitelesebb képet kaphatok az emberekben ilyen esetekben kialakult képről. Ez nekem fontos, úgy hiszem, hogy ezzel egy kicsit ahhoz is közelebb kerülök, amit a betegek éreznek/gondolnak, amikor megismernek.


2011. máj. 17. 14:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond ezzel. Valahogy az ember alapvetően jobban megbízik egy idősebb emberben, tapasztalattól függetlenül, érzésre. Ahogy előttem is írták, itt már megvan a megfelelő érettség, küldetéstudat, egy kiforrott személyiség. Ezek a legtöbb munkában legalább olyan fontosak, mint a valódi tudás. Néha még fontosabbak is.


Szóval szerintem a külvilág szempontjából semmi gátló tényező nincs. Igazából tényleg azon múlik, hogy az adott illető el bírja-e végezni ezt a hosszúra nyúló képzést, és közben képes-e teljesíteni a további kötelességeit, mert ilyenkorra már akad. És te már túl vagy a nehezén, szóval ezt az egészet neked találták ki.


Személy szerint engem biztos nem zavarna, ha tudnám, hogy "kezdő vagy". Ha az ember látja az elhivatottságot és a kellő fanatizmust a szakma iránt, biztos bizakodni fog. Valahol el kell kezdeni.

2011. máj. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen az ember még azt hiszi, hogy megváltja a világot, pedig nem látott belőle semmit. Ezért döbbent le a lány és csoporttársai. Amikor a második diplomámat szereztem (TTK), az évfolyam 1/3-a nem frissen érettségizett volt. Szóval, szerintem nem ciki és jó, hogy sem negatívan, sem pozitívan nem befolyásol ez téged.
2011. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni SOHA nem ciki.
2011. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nekem idén sajnos nem fog össze jönni,majd remélem jövőre,úgyhogy 20 évesen fogom elkezdeni ha jövő sikerül.Ti mit csináltok eben az egy évben ,mert nekem szüleim azt mondták mindenképpen dolgozzak csak nem tudom,hogy érettségivel hol fogok munkát kapni?
2011. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Szerintem egyáltalán nem baj ,hogy kicsit idősebb vagy,sohasem késő elkezdeni az egyetemet.
2011. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 éves vagyok és ha anyagilag megtehetném most így érett fejjel tuti elmennék az orvosira. De család és 2 gyerek mellett ez már csak egy megvalósíthatatlan álom marad. Viszont úgy döntöttem, hogy szülésznő leszek! És közel 29 évesen beülök az iskolapadba és megtanulom a szakmát! Kb. 33 éves leszek mire elvégzem, de egyáltalán nem érdekel! Nem a kor számít, hanem az, hogy végre tudom mit szeretnék csinálni, mi az amit el szeretnék érni az életben. Szerintem nem késő és nem ciki, hogy most vagy rezidens, sőt, még büszke is lehetsz rá! :)A betegeket pedig nem az fogja érdekelni, hogy hány éves vagy. ;)
2011. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem ciki soha tanulni. Nekem is van olyan csoporttársam, akinek 2 gyermeke, jól fizető állása van. De remekül elvagyunk a szünetben csapatostul.

Számomra amit leírtál nem ciki, de valahol meg tudom érteni a lány megdöbbenését. Jó esetben x egyetemen végzel 5 év alatt, azzal nagyjából tudsz valamit kezdeni. Ez alól pont az orvosi a kivétel, ahol van 6év alap utána meg szakosodsz egyet-kettőt, alapjáraton min 10év. Tehát 40 felett leszel, mire igazán bele tudsz vágni. Ami alapvetően nem baj, csak kevesebb szakmában töltött időért tanulsz ugyanannyit.

Remélem érted, mire gondolok :)

2011. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

szia

Az én véleményem a következő : "A sok idő elhivatott (!) embereknek nem építhet gátat" :)


Én sem tartom furcsának. Tulajdonképpen azt furcsállom ,hogy ez most jött elő és nem az egyetem alatt.

2011. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem is gondolkoztam azon, hogy miért csak most jött elő, de jogos felvetés. Biztos vagyok benne, hogy volt szó erről a 6 évem alatt, de úgyszólván a jelenlegi "kibukós" történethez hasonlóra nem emlékszem, és ha lett volna, akkor arra emlékeznék. :)
2011. máj. 20. 18:06
 20/23 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi lett a vége. Köszönöm mindenkinek, aki néhány perccel is akár, de időt fordított rá. :)
2011. máj. 26. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!