Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irodalom érettségiben kiktől...

Irodalom érettségiben kiktől szoktak novellák lenni? Általában tanult vagy nem tanult az író?

Figyelt kérdés
Mert nekem így most csak Mikszáth és Móricz jut eszembe akit vettünk. de ugye van esély h ismeretlen író lesz?
2013. máj. 4. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:

jaj te, akkor én nem mondok egy szót sem. de ha nagyon nehéz volt a matek, akkor végülis mindenki ront annyit - és ez majd a pontokon is meglátszik szerintem továbbtanulásnál.


én el sem olvastam a másik két feladatot magyaron, őrült módjára lapozgattam, hogy meglássam, hogy van-e hosszú szöveg, vagy nincs :D láttam, hogy van, és megnyugodtam :D


én közepeztem matekból, nem vagyok zseni sajnos, így csak egy négyes lesz. de az igazat megvallva nem is készültem rá egy percet sem. vicces volt érettségin ismerkedni a függvénytáblámmal :D

2013. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
szövegértésnél nekem a kezdeti sokk okozot gondot, hogy IGEN, ÉRETTSÉGI VAN. aztán mire ezt felfogtam, láttam hogy már csak fél óra van hátra. mindent kitöltöttem ugyan, de pontatlanul, szerintem veszítek ott 10-12 pontot.
2013. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
nem volt fura az emelt, hogy nem ismersz senkit magad körül? :S én jövőhéten szerdán emeltezek földrajzból, kicsit félek tőle. nekem még csak abból volt előrehozottam.
2013. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:

énis örültem, de nem novella, hanem elbeszélés volt :S

meg jól lehetett befejezésbe írni saját véleményt :D bár szívem szerint azt írtam volna, hogy milyen értelmetlen fos ez :D

ja amúgy a specmatosoknak se ment, úgyhogy én nyugodt vagyok:D

törire? mit tanulsz?:D

2013. máj. 7. 14:58
 35/80 A kérdező kommentje:

nagyon sok embert ismertem, matekos osztály, sokan mentünk emeltre a névsor végéből is :D

de majd pénteken a német :D ott aztán tényleg senki:D

2013. máj. 7. 14:59
 36/80 anonim ***** válasza:
én épp most nyomtatom a 2007-es feladatsort, és letesztelem az új mozaik atlaszomat, amiért komolyan mondom, küzdeni kellett a boltban matek után. kb 20an álltak előttem, és mindenki mozaik töri atlaszt akart érettségi előtt egy nappal :DD olvasgatom majd még a töriesszék nagy könyvét, de a törivel aztán tényleg nincsen semmi célom, szóval szarok rá :DD mindig csak 4-es voltam belőle, a szóbeli jó sokat ér, szóban jó vagyok, majd azzal felharcolom a holnapi rossz teljesítményemet.
2013. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:
van piros atlaszod???? rohadj meg :D mi is akarunk, de pénzt nem adok ki érte, máshonnan meg nem kapok :(
2013. máj. 7. 15:14
 38/80 anonim ***** válasza:

vaan ám :D de annyit mentem utána, hogy felhívtam az összes pedagógus boltot, magát a mozaik kiadót, ők megsúgták nekem, hogy melyik boltba rendeltek 100 darabot (mert komolyan mondom sehol nem volt bp-n töriatlasz), és egyből odasprinteltem érte matek után.


2800 ft volt, sajnáltam rá a pénzt eléggé, de a másik tönkrement. egyébként ez a legjobb atlasz a piacon, és néztem, hogy a nemzeti tankönyvkiadósoknak van pofájuk elkérni érte majdnem 4 rongyot..

2013. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 A kérdező kommentje:

basszus, hallottam, h elvileg abban van a legtöbb minden :D

á, nemár :D ez nem ér :D itt a isten háta mögött meg úgysincs sehol

2013. máj. 7. 15:20
 40/80 anonim ***** válasza:
a kronológiához hátul kisregények vannak írva, nem ám 1-2 sorok :DD
2013. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!