Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy indul a középiskola első...

Hogy indul a középiskola első éve?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most megyek középiskolába (szakközép) és lenne pár kérdésem.

1, Kezdjek készülni valamelyik tantárgyra még most a nyáron?

2, Év elején még mielőtt kezdenénk a tananyagot vannak ilyen szintfelmérők?

3, Igaz, hogy a felsőbb évfolyamra járók megszivatnak minket? (nincs gólyatábor)

4, Hogy nézzek ki az első hetekben? Tehát legyek ugyanolyan mint szoktam lenni (zselézett haj, kényelmes de jól kinéző ruha) vagy legyek visszafogottabb?

5, Hogy viselkedjek? Persze magamat adom és a tanárokkal is udvarias leszek, de mégis, hogy? Olyan visszafogott megfigyelő típus vagy közvetlen ahogy én mondom "nyomulós" típus?

Előre is köszönöm!14/f



2013. aug. 22. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagyd már ezeket menj be úgy mint ahogy az általánosba mentél és nem lesz gond!Egyesek utálni mások szeretni fognak akármit csinálsz!
2013. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogyan viselkedj?

Légy szorgalmas. Ne a külsőségekre adj elsősorban.

Azért vagy ott, hogy tanulj.

2013. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg egy-két "barátot" szerezni

(aki mellé ülsz)

Már ha van, aki szimpatikus lesz

2013. aug. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tanulni kell és fogok is csak nem szeretnék valami olyat csinálni ami a tanároknak nem tetszik úgy, hogy nem is tudok arról, hogy ezt nem kellene.pl hajviselet, stb. valaki leírhatná a tapasztalatait.
2013. aug. 22. 00:19
 5/12 piriiiiii ***** válasza:
Ahogy a többi.
2013. aug. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg "természetes" lenni maradni.
2013. aug. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na szóval én megpróbálok valami olyat is írni, ami a segítségedre lehet, bár sokat nem biztos, hogy tudsz vele kezdeni, mert majdnem minden iskolafüggő.

A tantárgyakra nem kell már most készülnöd, mások sem fognak és a tanárnak az osztályhoz igazodva kell tanítania, nem pedig egy emberhez. Az alap dolgokat tudni kell, de egyébként 0-ról indultok, így csak azt kell megtanulnod, amit ott tanítanak. Szintfelmérő nekünk csak suli előtt volt és csak angolból, ez alapján dőlt el, hogy melyik osztályba kerültünk, de egyébként másból nem volt. Ha nincs gólyatábor, akkor szivatni nem nagyon lesz esélyük, lehet persze, hogy fognak szívózni néha a gólyákkal a folyosón, de ne nyugi, nem valószínű, hogy lesz bármi szörnyűség, hacsak nem valami diliház suliba mész:D

az első hetekben szerintem legyél visszafogottabb kinézetben, akkor fel tudod mérni a terepet, hogy mi a megengedett és mi nem viselésügyileg.

viselkedés: add magad, próbálj minél több dologban részt venni, beszélgess minél több emberrel, tehát légy aktív tagja a közösségnek, aztán úgyis alakulnak a dolgok.

nagyjából én ennyit tudnék javasolni az új sulidhoz, sok sikert mindenben! :) 19/l

2013. aug. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. Nem kell.

2. Tanárfüggő, nekünk csak magyarból volt.

3. A mi iskolánkban ilyen sose volt, mondjuk itt van gólya hét. De ott sincs semmi extra.

4. Ahogy mindig.

5. Add önmagad, ne játssz semmilyen szerepet.


17/F

2013. aug. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 delusion ***** válasza:

1. A kérdés ott értelmét veszti, hogy a "nyárból" kábé két hét van. Ez - bár adott esetben tanulásra elég sok idő - szerintem feleslegessé teszi az egészet. De igazából mai, húszéves fejjel, mégegyszer átgondolva a dolgokat, biztosan nem tanulnék előre középsuliban - főleg kilencedikben, illetve azt megelőzően. Van benne ráció, de nem létfontosságú. A legtöbb osztálytársadban ez a kérdés meg sem fogalmazódik.


2. Tanár- és intézményfüggő. Nekem egy tárgyból volt, lehet hogy neked egyből sem lesz, de az is lehet, hogy mindenből. Érdemesebb lenne olyan emberektől kérdezni, akik a sulidba járnak (persze lehet, hogy nincs ilyen ismerősöd).


3. Szintúgy sulija válogatja. De a megszívatás szó azért picit erős. Semmi megalázóban nem lesz részed, és ha nagyon zavar is ez a kérdéskör, talán ki tudod húzni magad belőle.


4. A dress code szerintem hasonló a felső tagozathoz, de 14 felett azért már illik komolyabban öltözködni szerintem (ez csak egy vélemény). De ne foglalkozz ezzel sem, öltözz úgy, ahogy szoktál, erre aztán abszolút felesleges ráparázni.


5. Add magad.


P.S. ahogy válaszoltam a kérdésre, be-be villantak képek az első középsulis napjaimról, és én is paráztam, és egyébként is antiszocális vagyok eléggé. De ezek a dolgok kb. két hétig fognak kísérteni, utána megszokod a középsulis atmoszférát, ami szerintem egész jó (volt) egyébként. Továbbá a második válaszoló szavait kiemelném: azért jársz szakközépbe, hogy tanulj. Ez 14 évesen elcsépeltnek tűnik, vagy felesleges papolásnak, de 4-5 év múlva meg fogod köszönni magadnak, ha tartalmat adsz neki és tényleg komolyan veszed...

2013. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1 ne készülj, mert úgyis átvesztek mindent gyorsan ami kelleni fog, és hogyha máshogy tanultad úgy nem biztos hogy jó lesz


2 no



3 nem nagyon szívatnak, csak évvégén a bolond ballagáson ha nem vigyázol akkor nagyon rábaxol, de poén


4 ahogy szoktál


5 tanárokkal feltétlen udvarias, ha valami bajod van kérdezd őket nyugodtan, máshogy nem is fogsz tudni a meglepődőttségtől

2013. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!