Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összejöhet így még az orvosi?

Összejöhet így még az orvosi?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszabb lesz, de ha valaki venné a fáradságot, hogy elolvassa és leírja a véleményét, azért nagyon hálás lennék.

Szóval idén végzek a gimiben. Kisebb koromtól kezdve az orvosiról álmodtam, de az utóbbi 2 évben kicsit eltávolodtam tőle, de így a pályaválasztásnál úgy érzem, hogy megint kezd afelé húzni a szívem. Igaz, hogy biosz-kémia faktos vagyok és a bioszra nagyon rá vagyok állva és imádom is, szóval azzal az emelttel nem lesz baj. De a kémia fakt nálunk az alvóóra, SEMMIT nem csinálunk, néha írunk 1-1 dogát, senkinek nincs róla gőze, és épp ezért mindenki 3-as körül van (én is). De régebben nem emlékszem, hogy gondom lett volna a kémiával, de nem is volt a kedvencem. Szóval a kérdések:

1. Szerintetek az orvosi így még számításba jöhet? És ha igen, akkor magamtól fel tudok készülni, mert nem állunk jól és errefelé van 1 kémia magántanár, aki egy óráért 4000 Ft-ot kér. Számolást pl hogy tudnék gyakorolni?

2. Amúgy jó tanuló vagyok. Kémián kívül mindenből 5-ös. És 7 érettségi tárgyam van(civilből már érettségiztem 100%-ra + májusban kellene angol emelt, biosz és kémia emelt, töri, matek,irodalom). És semmiképp se akarok duplázni. A tanulmányi pontszámoknál ki lehet hagyni a kémiát, mert akkor max. pontom (100) lenne. És ha kémiából nem jön össze a 45% (vagyis nem kapom meg az 50 plusszpontot érte, akkor mondjuk a biosz és angol emelt miatt is megkapom a 100 pontot? Mert ha ezek összejönnek, plusz a jó érettségik, akkor olyan 408-415 pontra saccolok.

3. Abban nem is reménykedek, hogy jó szinte hozom fel magam kémiából, és ez mekkora hátrány lenne orvosin? Mert emiatt nem akarok kibukni... És amúgy szorgalmas vagyok, de ez elég? Úgy értem, hogy félek, hogy nincsenek megfelelő alapjaim.

Légyszi, adjatok tanácsot, mert közeleg a határidő és én nagyon el vagyok keseredve! 19/L



2014. jan. 7. 18:57
1 2
 1/14 reptoid ***** válasza:

Ha nincs meg az elégséges százalék kémiából, akkor nem kapod meg az angol emeltért a pluszpontot.

Én rágyúrnék mindenképp a kémiára, mert jelen esetben legalább minden ötödik megszerezhető pontodat az fogja majd adni a felvételin.

Az egyetemen amúgy már nem lesz gáz, hogy nem vagy toppon kémiából. Csak az első félévben fogsz olyan kémiát tanulni, mint ami gimiben van, de az inkább csak elméleti jellegű lesz. Nekem nem is volt kémia érettségim, mikor oda mentem, semmit nem tudtam, sőt, most sem tudnék még egy 7. osztályos kémiafeladatot sem megoldani, de nincs is rá szükség egyáltalán. Na jó, biokémia szigorlaton majdnem kizavartak, mikor nem nagyon akart összejönni az ammónia lerajzolása :'D


Ezt a 415 pontot nem tudom, mennyire reálisan számoltad, oké, hogy a legutóbbi felvételiben sokat esett a ponthatár, de szerintem ez kevésnek számít, és idén csak azért is még jobban fognak teperni a diákok, hogy alkalmazkodjanak a kötelező 2 emelthez.

Angol emeltet minek csinálsz? Ha a nyelvvizsga miatt csinálod, érhető, de máskülönben szerintem félek sok energiádat leköt majd. Persze ha jól megy, nem kell rá tanulni, akkor nem szóltam.

2014. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha van 3 emeltem , de abból 1 nem jön össze 45%-ra, akkor buktam a 100 pluszpontot. Ez tuti biztos? Mert ha igen, akkor tényleg esélyem sincs. Amúgy még van egy középfokú nyelvvizsgám is.

Angol emeltet azért csinálok, mert kéttannyelvűbe járok és kötelező!

Hidd el, szeretnék jó kémiát írni, de ha reálisan nézzük, erre kicsi az esély! Persze jó lenne kb. 60%-ot összekaparni minimum, de szeretném bekalkulálni a legrosszabbat is...

Amúgy köszi a választ! És a többi kérdésre is szeretnék választ. Ha pl. meglesz mind a 7 érettségim, akkor a tanulmányi eredményeknél és az 5 érettségi tárgy átlagánál is úgy számolnak, hogy a legkedvezőbb legyen?

2014. jan. 7. 19:39
 3/14 reptoid ***** válasza:

Az angol érettségidnek az emelt mivolta teljesen mindegy az orvosi szempontjából. Lehet akár közép, akár emelt, lehet 100%, nem kapsz érte semmilyen pluszpontot. Csak a biosz meg a kémia fog számítani ilyen téren.

Úgy számolnak, hogy neked kedvezőbb legyen, de a kémiát és bioszt mindenképp figyelembe veszik az érettségi pontok számolásakor, mert azok a flvétlei tárgyaid.


A tanulmányi pontjaid, amnek egyik felét adja az iskolai eredményed, a másik felét az érettségi eredményeid átlaga, majd úgy számolják, hogy neked kedvező legyen.


A felvi.hu-n minden le van írva, bár megkeresni elég körülményes. Nem tudom, árulnak-e még felvételi tájékoztatót könyv formában, ha igen, akkor én inkább azt olvasgatnám, abban minden benne van egy helyen, nem 6 millió linkre szétszórva, mint a felvin.

2014. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Szia! :)


Majdnem ugyan abban a helyzetben vagyok, mint te, azzal az eltéréssel, hogy francia kéttannyelvűbe járok, nem angolba, illetve hogy nekem a biológia megy rosszabbul :D

Nekem is az orvosi a cél, bár mostanában elbizonytalanodom, de nem tudok hozzám jobban közelállót kitalálni... Kémiától nagyon féltem, így már vagy egy éve különtanárhoz járok és nagyon hatásos, a kémia emeltem meglesz szerintem.

Gondoltam a biosz majd meglesz a faktból és magamtól is fogok tanulni egész utolsó gimis nyári szünetben... fenét, nem tanultam szünetben, és most se tudom rávenni magam igazából. Nekem nem olyan rossz a biosz fakt, mint a te kémiád, de aggódom azért.

És az angol emelted max a nyelvvizsgás plusz pont miatt számíthatna, de a biosz és kémia emelteddel ott lesz a 100 pont, szal nem fog sehova számítani. Annyi hasznod van vele, hogy majd a diplomához ennyivel kevesebb dolgod lesz.

Szomorú, hogy a faktok ennyire soványak tudnak lenni :/ Sok sikert azért!

2014. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Végre találtam egy sorstársat! Az biztos, hogy ketten együtt összehoznánk az orvosit: a te kémiáddal és az én bioszommal.

Tényleg nagyon szomorú, hogy ilyenek a faktok, és a mi esetünk egyáltalán nem egyedi, nagyon sok helyen van így...

Neked is sok sikert kívánok az orvosihoz! És amúgy melyik egyetem a cél neked?

Egyébként, ha biosszal kapcsolatban elakadsz és nincs kitől segítséget kérned, akkor ha kell én szívesen segítek. :)

2014. jan. 7. 21:10
 6/14 anonim válasza:

:D

Köszönöm szépen a felajánlást :) Részemről is vedd érvényesnek xd

Nekem a SOTE a cél, ha minden igaz :)

2014. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok fiatalok! :D

Jelentkezek, mint újabb sorstárs. Nekem is a SOTE a cél és főleg a biosztól félek. Kémiával kapcsolatban viszont várom a kérdéseket.

18/L

2014. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Te vagy az Kata? :)
2014. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is orvosira szeretnék menni, a kémiám már megvan előrehozottan, 82% lett. Nekem is írhatsz, ha kérdésed van.
2014. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik sok sorstársam van. Hát én nem feltétlenül a SOTE-ra pályázom, de persze az lenne a legjobb.

Amúgy, akik mondták, hogy megy nekik a kémia, azok nem tudnának ajánlani internetes oldalakat elsősorban (de könyveket is mondhattok), amiből számításokat tudok gyakorolni?

Nem Katának hívnak. :D (Most amúgy nem tudom eldönteni, hogy nekem szántad-e ezt a kérdést, vagy valamelyik másik válaszolónak)

2014. jan. 8. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!