Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összejöhet így még az orvosi?

Összejöhet így még az orvosi?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszabb lesz, de ha valaki venné a fáradságot, hogy elolvassa és leírja a véleményét, azért nagyon hálás lennék.

Szóval idén végzek a gimiben. Kisebb koromtól kezdve az orvosiról álmodtam, de az utóbbi 2 évben kicsit eltávolodtam tőle, de így a pályaválasztásnál úgy érzem, hogy megint kezd afelé húzni a szívem. Igaz, hogy biosz-kémia faktos vagyok és a bioszra nagyon rá vagyok állva és imádom is, szóval azzal az emelttel nem lesz baj. De a kémia fakt nálunk az alvóóra, SEMMIT nem csinálunk, néha írunk 1-1 dogát, senkinek nincs róla gőze, és épp ezért mindenki 3-as körül van (én is). De régebben nem emlékszem, hogy gondom lett volna a kémiával, de nem is volt a kedvencem. Szóval a kérdések:

1. Szerintetek az orvosi így még számításba jöhet? És ha igen, akkor magamtól fel tudok készülni, mert nem állunk jól és errefelé van 1 kémia magántanár, aki egy óráért 4000 Ft-ot kér. Számolást pl hogy tudnék gyakorolni?

2. Amúgy jó tanuló vagyok. Kémián kívül mindenből 5-ös. És 7 érettségi tárgyam van(civilből már érettségiztem 100%-ra + májusban kellene angol emelt, biosz és kémia emelt, töri, matek,irodalom). És semmiképp se akarok duplázni. A tanulmányi pontszámoknál ki lehet hagyni a kémiát, mert akkor max. pontom (100) lenne. És ha kémiából nem jön össze a 45% (vagyis nem kapom meg az 50 plusszpontot érte, akkor mondjuk a biosz és angol emelt miatt is megkapom a 100 pontot? Mert ha ezek összejönnek, plusz a jó érettségik, akkor olyan 408-415 pontra saccolok.

3. Abban nem is reménykedek, hogy jó szinte hozom fel magam kémiából, és ez mekkora hátrány lenne orvosin? Mert emiatt nem akarok kibukni... És amúgy szorgalmas vagyok, de ez elég? Úgy értem, hogy félek, hogy nincsenek megfelelő alapjaim.

Légyszi, adjatok tanácsot, mert közeleg a határidő és én nagyon el vagyok keseredve! 19/L



2014. jan. 7. 18:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt szerintem egész jól le van írva a számolás menete. Mindenképp vedd meg az ötösöm lesz kémiábólt, kezd az elején. De lehet jó lenne egy tanár segítsége, mert a számolási feladatokat nem lehet beseggelni. :/

2014. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mozaikos könyveink vannak kémiából fakton. És amúgy a Villányi könyvekről mi a véleményed? Mert én pont azokon gondolkoztam.
2014. jan. 8. 21:13
 13/14 anonim válasza:

Az ötösöm lesz-t is Villányi írta, és nélkülözhetetlen :/ :)

Tőle pedig ugyan úgy nagyon kellene a "Kémia a kétszintű érettségire" elméleti könyv, illetve a hozzá tartozó feladatgyűjtemény is. Most nem kifejezetten számolós feladatokra értem, hanem úgy általában, ha érettségizni akarsz. A mozaikos könyvekkel az a baj, hogy kicsit kevés, nem teljesen elég, ami annak a munkafüzetében van az meg mégannyira nem elég.

Van egy nagyon jó összefoglaló könyve is Villányinak amúgy, amiben vázlatosan leír mindent, összefoglalja őket táblázatban, stb.

Mozaikból úgy emlékszem van egy ugyan úgy A5-méretű kb de vastag összefoglaló könyv, az is jó.

A villányi-féle könyvek azért nagyon jók (az ötösöm lesz és a feladatgyűjtemény is), mert rendesen típusfeladatokra készít fel.

Hála istennek mondjuk idén már nem lesz relációanalízis, az olyan öröm az ürömben xd


4-es voltam

2014. jan. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Villányi kétszíntűs könyve kötelező darab emelt esetén. Mindenképp vedd meg, és az elejétől a végéig tanuld meg. A feladatgyűjteményes könyve jó lesz gyakorlásnak. Aztán jöhetnek az érettségi feladatok.
2014. jan. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!