Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rettentően béna vagyok matekbó...

Rettentően béna vagyok matekból, és attól félek, hogy a későbiekben meg fogok bukni. Szerintetek nekem lesz normális életem, ha továbbra is ilyen buta leszek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 00:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
33%
Azért igaza van abban az előttem jópárral szóló embernek,hogy a matek nem arra épül,hogy használni fogod azokat az életben,mert tényleg nagyon sokan csak a fizetésük számolására használja kb a matekot,de ez nem azt jelenti,hogy felesleges. Ha valaki megérti teljesen amit leadnak középiskolában matekból,akkor van egy jó gondolkodásmódja, logikusan gondolkozik. Nem egy olyan emberrel találkoztam,akik matekból tényleg sík hülyék voltak: pl volt egy egyenletrendszer és nem tudták hogy kell megoldani,mert mondjuk amit órán vettek,ott hozzáadtak a dolgokhoz,de a háziban már ki kéne vonni belőle. És nem fogták fel,hogy nincs ilyen szabály,hogy mindenféleképpen összeadással vagy kivonással kell kezdeni ,hanem ahogy kijön. Na az később az életben is előjön,mert betanítanak nekik valami munkát és semmi másra nem lesznek képesek,nem lesz egy saját gondolatuk,hogy gyorsabb lenne ha máshogy csinálnák vagy hasonló.
2014. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Bármilyen ipari szakmát ha tanulsz, a matek ott lesz mindig.


A mindennapi életben az összeadás, kivonás, szorzás, osztás csak akkor elegendő, ha nem ipari szakmát tanulsz.


Az a kedves válaszoló, aki irta, hogy a négy alapművelet elég, az sem tanult ipari szakmát.


Matek nélkül azok vannak meg jól, akik humán területen dolgoznak.

2014. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Tom Benko ***** válasza:

Aztán a négy alapműveletes kislányt átvágják a bolti akciókkal, az árcsökkentésekkel, a kamtaokkal (vajon hogyan is lett annyi devizahiteles?), a gázszámlákkal, a piacon... A négy alapművelet messze, nagyon messze nem elég. Ha kíváncsi vagy rá, akkor nézzél meg egy szakmai számítás tankönyvet.

Hm. Esetleg bölcsészeknek tényleg elég, de ott semmi gyakorlati alkalmazást vagy logikát nem kell keresni.

Ui.: Gratulálok annak a tehetséges embernek, aki gondosan lepontozta az összes választ...

2014. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!