Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most mi az igazság a központi...

Most mi az igazság a központi ponthatárról? Orvosira mennék,380 pont kell, ha elérem, akkor bejutok vagy még úgy sem biztos?

Figyelt kérdés
Nézegettem az eddigi központi ponthatáros szakokat, és nem igazán változtattak a július 24.-ei kihirdetéskor, vagyis ugyanannyi volt, mint amit központilag meghatároztak.

2014. dec. 26. 16:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerészetire simán felvettek, nem?

Szerintem a következő félévedet mindenképp passziváld, és készülj az érettségire. Ha nem sikerül az orvosi, folytathatod jövőre a gyógyszerészetit... Ha ennyire félsz attól, hogy nem sikerül.

De semmiképp se menj tovább, ha az orvosi a cél.

2014. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
De akkkor csúszik a gyógyszerészetivel is..
2014. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Időben csúszik, de a félévei nem fogynak attól, ha passzivál. És ha az orvosi a cél mégis mit keres egyáltalán a gyokon??? (Már ha komolyan becélozod az orvosit... Szerintem akkor az álmodért nem nagy "ár" egy kis kockáztatás, hogy max 1 évvel később végzed el a gyokot ha nem sikerül. De a legtöbb ember eleve nem megy el másik helyre tanulni, 1 évig otthon marad, felkészül, ír két nagyon jó érettségit és hipp hopp ott van a sotén. Nem értem mi ez a halálos félelem az otthonmaradástól, a szüleid is megértik, max valamit dolgozol addig....)
2014. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
Ugyanabban a cipőben járok, mint te. Nem passziválom a következő félévemet, folytatom tovább. Év végén szigorlat lesz általános és szervetlen kémiából, ami kell az érettségihez. Tehát egyúttal készülünk is az érettségire. Bioszból kell átnézni pár dolgot, de nem a molekuláris részt. Azt megtanuljuk szintén vizsgára, mint most félévkor is. Hajrá nekünk, megcsináljuk.
2015. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy tényleg nem értem előző, ennek mi értelme van? Ha felvesznek orvosira együtt fogod csinálni a két egyetemet? (Ez kb lehetetlen sztem..Már úgy, hogy még életed is legyen mellette..) Vagy otthagyod a gyokot, és ha orvosin majd csúszol fogod a fejed h fel kell venned az 1 misi diákhitelt?....

Mármint persze te tudod de sose láttam ebben mi a ráció.

2015. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
El lehet végezni az orvosit 6 év alatt. És az sem mindegy, hogy milyen orvosiról beszélünk. Fog, vagy általános.
2015. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

ÁOK-ra járok. Persze, el lehet. De bármikor közbejöhet vmi rajtad kívülálló dolog.. Haláleset, szakítás, vagy egyszerűen csak egy betegség... volt csoporttársam pl mononukleózisos lett vizsgaidőszak közepén, két hétig ki nem tudott kelni az ágyból, enni nem tudott, fogyott 10 kilót, és nyilván tanulni se tudott, a vizsgái se lettek meg.

Szóval még mindig nem értem, mi a ráció abban, hogy egy olyan egyetemre jársz és pazarlod a féléveid, amit valójában el sem akarsz végezni. Na mindegy.

2015. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
0%
Persze, közbejöhet bármi.. De sosem lehet tudni, hogy a rendszer milyen szabályokat hoz a jövőben. És lehet, hogy egy élethelyzet pont úgy hozza, hogy el kell kezdeni az egyetemet..
2015. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát ti tudjátok. Én hat év alatt végzem el úgy tűnik az egyetemet, idén fogok végezni, de még mindig közbe jöhet olyan dolog, hogy csúszok. Egyetem alatt szinte minden elsőre sikerült, csak kettő B vizsgám volt, de még így is iszonyatos szerencsejátéknak és ostobaságnak tartom ezt a szemeszter pazarlást. Tényleg bármi közbe jöhet. Betegség, szakítás, haláleset, vagy szimplán pech. Ráadásul ti még ki se tudtok szállni belőle úgy, mint mi... Könnyen bele lehet kerülni olyan szituációba, hogy diplomád se lesz, meg tejelni is kell. Az orvosi manapság nagyon nem játék és baromira észnél kell lenni.
2015. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%
csináljátok csak, ha van egy milliótok félévente. Ekkora butaságot. Meg lehet csinálni, de a csúszáshoz az is elég ha nem vagy szimpatikus a tanárnak. Én így jártam.
2015. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!