Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt középiskolai tanárok?

Vannak itt középiskolai tanárok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 A kérdező kommentje:

Viszont van egy olyan kérdésem, amihez mindegy, hogy az adott tanár milyen szakos. Az pedig ez lenne:

Miért ennyire tanárfüggő, hogy milyen jegyet kap egy diák?

2015. jan. 4. 18:14
 12/89 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... hát én erre azt mondanám, hogy azért, mivel minden tanár más és más. Ergo, mindenkinek mások az elvárásai, arról nem is beszélve, hogy mindenkinek mások a tanítási módszerei. Tehát, hogy érthetőbb legyen:

Adott egy diák, aki XY tanárnál 5-ös töriből, mert számára teljesen érthető, ahogy a tanár magyaráz, és mondjuk az elvárásai sem annyira nagyon szigorúak. Ezt a tanárt leváltják, és lesz helyette egy sokkal szigorúbb, nagyobb elvárásokkal, más módszerekkel, stb. Ez annak a diáknak lehet, hogy sokkal nehezebben érthetőbb, nem fekszik úgy neki, tehát nem is tudja olyan jól megtanulni. Plusz, ha még az elvárások is nagyobbak, akkor végképp rosszabbak lesznek a jegyek, és simán lehet 5-ös helyett 2-es/3-as is.


Ez így érthető volt?

Vagy nem erre gondoltál?

2015. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
100%
És milyen tantárggyal kapcsolatos dolog érdekelne még, egyébként?
2015. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
87%

Vannak szigorú és kevésbé szigorú tanárok -

(A szigorúnál majdnem mindig nehezebb jó jegyet szerezni

sajnos)

2015. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
100%

De nem érdemes evvel foglalkozni

Tanulni kell és ennyi - Készülni a dolgozatokra, meg azokat jól megírni. De rajzból nyilván könnyebb jó jegyet szerezni, mint mondjuk kémiából

2015. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 A kérdező kommentje:

Hát igazából a törivel. A mi tanárunk egész fél év alatt 2 jegyből akar minket leosztályozni. 2 témazáróról van szó. Mivel minimum 3 jegyből kell félévi jegyet adni íratni fog velünk egy röpdogát.

Ezzel a dologgal eddig nincs is baj, de ha leírom a további részleteket akkor már igenis van. Nekem az első témazáróm 0,5 PONT HÍJÁN 5-ÖS LETT, DE NEM ADTA MEG, ÚGYHOGY CSAK 4 LETT. Ez a 4-es nem is lenne rossz jegy, de a következő tz 3-as lett és így 3,5-re állok. A sorsdöntő dolgozat (3-as vagy 4-es leszek) így eléggé kellemetlenül nagy nyomás alatt kell majd megírnom. Ha viszont az első dolgozatra megadja az 5-öst (mert szerintem 0,5 pont híján 20-ból 18 tanár megadta volna), akkor nincsen ez a problémám, plusz az sem ártott volna, ha egy kicsit több dolgozatot íratott volna (nem mintha szeretnék dolgozatokat írni, de azért ebben az esetben jobb lett volna).

Az egész történethez azt is hozzáteszem, hogy általános iskolában mindig 5-ös voltam töriből (csak 8. osztály évvégén nem, amikor ugye köztudottam mindegy, hogy milyen jegyet kapunk).

Azt szeretném megkérdezni, hogy erről az egészről mi a véleménye?

2015. jan. 4. 19:38
 17/89 anonim ***** válasza:
100%

Számos olyan kolléga van, akik ilyen esetben fél pont miatt sem adnak jobb jegyet, mert egyszerűen úgy állnak hozzá, hogy adottak a ponthatárok és senki kedvéért/érdekében nem fognak jobb jegyet adni még ilyen esetben sem. Én, ha csak fél ponton múlik, akkor biztosan kerekítek és megadom, de hát mint mondtam, minden tanár más.

Viszont most már ezen nincs mit rágódni, ez történt, ehhez kell alkalmazkodni. Annyit tudsz tenni, hogy a lehető legtöbbet kihozod magadból. Tanuld meg alaposan az anyagot, viszont a dogánál ne az stresszeljen, hogy jól kell sikerülnie, mert akkor elizgulod, az nem jó! Inkább koncentrálj a témára, a feladatokra, így ki tudod hozni magadból a legjobbat. Ha viszont mégse sikerülne annyira jól, akkor se dől össze a világ, ez csak félév, van még egy egész másik féléved kijavítani, hogy év végére jobb legyen. De hidd el, ha akkorra se menne véletlenül, nem ezen a kilencedikes (ha jól asszociáltam az előző kommentedből) jegyen fog múlni a jövőd. :)

2015. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
100%
Így van. 9. félévkor mindenki ront, én is rontottam annak idején 8 tizedet. Nem kell a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani a jegyeknek, pláne nem a félévinek, ami nem bizonyítvány, csak egy tájékoztatás arról, hogy pillanatnyilag hogy állsz. Amit tudsz tenni, bár nem tudom, milyen módszerrel dolgozik a tanárotok, hogy nagyon aktív vagy órán, folyamatosan megtanulod az adott anyagot, akkor is, ha épp nincs dolgozat, hogy ha föltesz egy kérdést, arra tudd a választ. Ha van rá lehetőség, vállalhatsz kiselőadást is.
2015. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy csak fél pont. Miért ne adhatna jobbat? Ja, akkor a következő fél ponttal lemaradó is kaphatna eggyel jobb, és így tovább a végtelenségig. Valahol meg kell húzni a határt.

Bocs, de pont az ilyenektől kapok hülyét: látom, hogy nem olyan jó az osztályátlag, vagy éppen a jobb tanulók most nem teljesítettek jól, erre én jó szívűségből, és/ vagy mert hülye vagyok már a bányászbéka segge alá viszem a ponthatárokat. Aztán jönnek nekem, hogy milyen igazságtalan, hogy csak 1 ponton múlt a... persze nem biztos, hogy adott tanárnáé is hasonló dolog játszódott le, de nem is zárható ki. És azért jó tudnod, a tanárok hogyan élik meg ugyanezt.


Ami téged illet: hányszor jelentkeztél javítási lehetőségért?

2015. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 A kérdező kommentje:
Javítási lehetőségért nem jelentkeztem, és ez tudom, hogy nagy hiba volt.
2015. jan. 4. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!