Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt középiskolai tanárok?

Vannak itt középiskolai tanárok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:
Holnap írunk abból a nehéz prepozíciós részből dogát. Majd leírom, hogy hanyas lett. :)
2015. jan. 21. 23:10
 52/89 A kérdező kommentje:

Ma ki is kaptuk, és 5-ös lett!!! ;-)

Igaz, hogy ponthatáron voltam (-1 pont és 4-es), de ez is teljes értékű 5-ös. Igazából most szerencsém volt, de ez nem mindig van így, sőt inkább ellenkezőleg. Általában 1 ponton múlik az 5-ös, vagy a 4-es.

Szerencsére már néhány tanár alkalmazza azt a megoldást, hogy nem egy jegyet ad, egy ponthatáron lévő dolgozatra, hanem mondjuk 4/5-öt. Szerintem ez sokkal jobb megoldás, persze hátránya is van, pl. az, hogy akinek 5-ös lett volna, de ponthatáron van, csak 4/5-öt kap.

Számszerűleg most sajnos csak egy ilyen tanárunk van, de nekem sok múlt ezen az osztályozási technikán. Így most 5-öst kaptam kémiából, de kb. 4 dolgozatom sikerült ponthatárosra és mindegyiknél megadta a 4/5-öt (és persze értelemszerűen mindig egy 4-est és egy 5-öst írt be a diginaplóba). 4,55-re állok, de ha nincs ez, akkor rosszabb lenne az arányom, és nem is kaphattam volna 5-öst.


Két kérdésem lenne:

Abban az iskolában, ahol ön tanít hagyományos ellenőrzőkönyvbe, vagy diginaplóba rögzítik a jegyeket?


Ön alkalmazza-e ezt az osztályozási technikát?

2015. jan. 23. 15:22
 53/89 anonim ***** válasza:
63%
Magánbeszélgetéseket ne itt folytass, ez nem arra való. Kérdezd akkor privátban. És ugyan nem én vagyok a kérdezett, de ez az önözés és ez patetikus stílus nagyon zavaró. Egy közösségi oldalon mindenki tegez mindenkit, a gyerek is a tanárt. Itt nincs rangsor, itt mindenki egyenrangú.
2015. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 A kérdező kommentje:

Először is:

Nem érdekel, hogy ki kit nem tegez, én megadom a tiszteletet még itt is.


Másodszor:

Ha nem tetszik ez a "patetikus" stílus, akkor egyszerűen ne vedd figyelembe, én sem szoktam figyelembe venni mások kérdéseit olvasva. De pláne ne okítsál senkit se, mert mindenki azt kérdez, amit csak akar!

(Magyarul: tartsd meg magadnak a véleményedet!)

2015. jan. 23. 21:30
 55/89 anonim ***** válasza:
17%
Hát, nem tartom meg a véleményemet, kölyök! Nekem nem adtad meg a tiszteletet.
2015. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom, hogy ki vagy!
2015. jan. 24. 11:29
 57/89 anonim ***** válasza:
63%

#53-55, nem kellene itt piszkálódni, ez az oldal nem arra van! Ha valakinek tényleg nem tetszik valami, akkor nem "beszólogatni" kell, hanem egyszerűen csak túltenni magunkat rajta, ennyi. :) Én se szeretnék - nem is fogok - itt veszekedni, csak ezt írtam ki ezzel kapcsolatban, és végeztem is...


Kérdező, nálunk nincsen (egyelőre) diginapló, úgyhogy hagyományosan megy minden, de nekem tökéletes így, hogy őszinte legyek. És igen, szerintem is nagyon jó módszer, ha nem kerek jegyet ad a tanár, hanem törtet, ha valaki ponthatáron van. (Persze, ha csak fél ponton múlik valami, akkor inkább felfelé kerekítek.) De vannak egyébként olyan sulik, ahol meg van tiltva a tanároknak, hogy törtjegyet adhassanak, de a miénk hál'Istennek nem olyan.

2015. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
45%
Ja, hát és Kérdező, gratulálok az ötöshöz!!!!
2015. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. jan. 25. 23:28
 60/89 A kérdező kommentje:

Szeretnék kérdezni valamit angolból:

Teljesen ködös számomra, hogy hogy is van ez a Simple Present és Simple Past active és passive. Sokat segítene, ha elmagyarázná (szerintem, ha példákat is írna jobban megérteném). Előre is köszönöm!


Az előbbi alkalommal, amikor kiállt mellettem egy másik válaszolóval szemben jól esett, ezt is köszönöm.

2015. jan. 29. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!