Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt középiskolai tanárok?

Vannak itt középiskolai tanárok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:

A csoportokhoz visszatérve:

Sajnos az a faramuci helyzet állt elő, hogy tavaly év végén bejelentették az angoltanáraink (mert kettő van, egyikőjük az egyik héten, másikójuk a másik héten tanítja az egyik, majd a másik csoportot, szerintem ez a rendszer is egy nagy rakás ..., dehát ők a tanárok, ők biztos jól tudják...), hogy a csoportok között nem lesz átjárás. (Ez a tanulók, sőt a szülők között is értetlenkedéshez vezetett, hogy miért nem lehet átjárás, dehát még mindig csak ők a tanárok, ők tudják...)


Az angol nyelvtanra térve:

Igen, így már sokkal világosabb, de egy dolgot még mindig nem értek. Pl. a Present Perfect Simple-t vagy a Past Perfect Progressive-et, hogyan kell Passive Voice-ba tenni?

2015. szept. 13. 00:18
 82/89 A kérdező kommentje:
Illetve még azt a részét sem értem, amikor valami részes eset van.
2015. szept. 13. 00:22
 83/89 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy az előző kommentemben (#82) nem jól írtam, de így emlékszem...
2015. szept. 14. 22:10
 84/89 A kérdező kommentje:
?
2015. szept. 26. 13:11
 85/89 A kérdező kommentje:
Van valami probléma?
2015. okt. 9. 18:50
 86/89 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, csak most elég sok minden rám szakadt, szóval nincs igazán időm idejárni.

Ami a "present perfect"-et és a "past perfect continuous"-t (vagy "progressive"-et) illeti....


PRESENT PERFECT:

The letter HAS BEEN WRITTEN. - A levél "meg lett írva". ---> Tehát mindig a "to be" létigét teszed "present perfect"-be, és utána írod az eredeti mondat igéjét múlt harmadik alakba.


PAST PERFECT CONTINUOUS:

The letter HAD BEEN BEING WRITTEN. ---> Szóval a "be" van "past perfect continuous"-ben, aztán pedig a "past participle" (a múlt 3. alak).



A részes esetes dologról meg tudnál írni egy példát? Szóval pontosan mire gondolsz, mi nem megy benne?

2015. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:
Találtam egy kiváló oldalt, ahonnan megértettem a részes esetet is. A többi nagy segítség volt!
2015. okt. 14. 23:45
 88/89 anonim ***** válasza:
100%

Rendben! :)

Ha bármi kell még, írj nyugodtan. Most nem tudom megígérni, hogy gyors választ tudok rá adni, de próbálkozom majd...

2015. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2015. okt. 15. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!