Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt középiskolai tanárok?

Vannak itt középiskolai tanárok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 A kérdező kommentje:
Előbb írtam már, hogy holnap írunk olaszból. Van egy része, amelyt nem teljesen értek. Ez az a feladat, amikor a potere, dovere és volere közül kell választani a mondatba (persze ragozott alakban). Hogyan lehet ezt a feladatot könnyen megoldani?
2015. jan. 8. 22:50
 32/89 anonim ***** válasza:
100%

Hát elsősorban ugyebár tudni kell, hogy a "potere" jelentése "tudni(képesnek lenni értelemben)" / "lehet" / "-hat, -het" , a "dovere"-t magyarra úgy lehetne fordítani, hogy "kell", a "volere" pedig "akarni".

Pl.:

Devo andare. = Mennem kell.

Posso andare. = Mehetek. / Tudok menni (mert mondjuk ráérek).

Voglio andare. = Menni akarok.


És úgy tudod egyszerűbben megoldani, hogy először lefordítod magadban a mondatot, és eldöntöd, hogy melyik passzolna leginkább bele. Na és akkor olaszul is azt írod oda a szükséges szám-személyben.


És angolból mit szeretnél?

2015. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 A kérdező kommentje:

Hát igazából most semmilyen kérdésem sincs angolból, de ha problémám vagy kérdésem akadna, akkor írhatok önnek?


A gyakorikérdések.hu oldalon még soha nem találkoztam (írtam) ilyen emberrel, mint ön, aki ennyire gyorsan és ilyen hasznos válaszokat adott volna. Szeretném megköszönni eddigi segítségét is, és arra kérni, hogy a továbbiakban is írhassak önnek. (Nem tudom, hogy melyik lenne a jobb megoldás: privátban folytatni, vagy itt, a kérdés alatt?)

2015. jan. 10. 20:12
 34/89 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit, szívesen segítettem!! :)

Persze, nyugodtan kérdezz bármikor, segítek, ha tudok... És nyugodtan írhatsz privátban is, ahogy gondolod.

2015. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a gyors választ.

Megkérdezhetem, hogy hogy tudott megint közel fél óra alatt válaszolni? Mert én is sűrűn szoktam nézni az oldalt, hogy érkezett-e válasz/komment, de van amikor csak 2 nap után tudok válaszolni. Tehát hogyan tud ilyen gyorsan válaszolni, van valami értesítés az oldalon amiről nem tudok (azt tudom, hogy e-mailt küldenek, ha válasz érkezik)?

2015. jan. 10. 21:45
 36/89 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok semmiféle ilyesmi értesítésről. Azért reagálok gyorsan, mert elég gyakran vagyok netközelben (többször adok az osztályoknak neten kitölthető dolgozatokat/feladatokat, van egy ilyen spéci honlap, így közbe fel-fel tudok jönni pl. ide is vagy egyéb oldalakra). No, meg eleve elég sokat netezem. :)
2015. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 A kérdező kommentje:

Belinkelné annak a jó oldalnak az URL-jét?

Szerintem gyakorlásra szàmomra is jó lenne.

2015. jan. 11. 00:20
 38/89 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz a tanárod kellene, hogy ott gyakorolhass, mert neki kéne megcsinálnia a tesztet, adni egy kódot Neked/nektek, és úgy tudnád kitölteni. Szóval, így magadban sajnos azzal nem mész semmire.

Viszont, ha olaszt vagy angolt szeretnél gyakorolni, akkor ez például egy jó kis oldal: [link]

Át tudod rakni olaszra is a kis zászlóknál, és akkor olasz feladatokat találsz.

2015. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kipróbálom.

Majd írok, hogyha valami kérdésem akad.

2015. jan. 11. 22:53
 40/89 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság, hogy most lenne egy kérdésem olaszból. Íme:

Most azt tanuljuk, hogy pl. a+il=al stb. Úgy érzem, hogy számomra az elég komplikált, hogy pl. a házakban szónál sok mindenre kell figyelni: először is tudni kell, hogy hogy van olaszul az adott szó. Majd meg kell állapítani a többesszámát és ehhez igazodva azt, hogy pl. il, lo, la ...

Hogyha ez megvan, akkor ki kell választani, hogy melyik prepozíciót használjuk, és ha kiválasztottuk, akkor össze kell vonni. Eddig még csak az in, da és a prepozíciókkal vettük ezeket az összevonásokat.

Nem tudom, hogy mindent helyesen írtam-e le, de remélem, hogy igen.


A tanárunk azt mondta, hogy az olaszban két igen nehéz dolog van. Az egyik ez, amit a fentiekben írtam (a másik pedig a két múlt idő közötti nehéz meghatározás, hogy melyiket használjuk).


Egy kissé meg vagyok ijedve (már csak amiatt is, amit a tanárunk mondott), és az lenne a kérdés, hogy van-e erre valami jó stratégia vagy csak az a módszer van, amit fent írtam?

És még azt is meg szeretném kéreezni, hogy igaz-e az amit a tanárunk mondott?

2015. jan. 13. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!