Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti, belvárosi gyerekkén...

Budapesti, belvárosi gyerekként van értelme Szegedre menni egyetemre?

Figyelt kérdés

Tizedikes gimnazista vagyok, és gyógyszerészetet szeretnék tanulni. Tudom, hogy a SOTE lenne a leglogikusabb választás, mivel itt lakom Pesten, ráadásul a belvárosban, szóval minden közel van. Mégis a szívem Szegedre húz, legalábbis el innen, szeretnék kollégiumban vagy albérletben lakni. Úgy érzem, hogy ha nem teszem, akkor kimarad egy fontos szakasz az életemből. Különben nem lennék önálló és unalmas lenne még 5 évet tölteni abban a lakásban, ahol 15-öt már töltöttem. Tisztában vagyok vele, hogy az SZTE és a SOTE összehasonlítása nehéz ügy (én egyenlően jónak tartom mindkettőt), meg hogy a SOTE diplomájával többre megyek, de szerintetek Szegeden is lesz annyira könnyű lehetőségem munkára? Megéri itthagyni a fővárost? Segítsetek! (2017-ben érettségizem)

Egyébként bármilyen a témához kapcsolódó választ szívesen elfogadok (pl. nehéz a fizika a GYTK-n? vagy bármi! :D) :)



2015. márc. 8. 01:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok én is, és a SOTE-re járok (ÁOK-ra). Sokszor gondolkodtam rajta, milyen lett volna Szegedre menni, utólag kicsit bánom, hogy nem azt írtam be első helyre. Sok szempontból jobb lett volna, a koli engem is vonz. Még sok időd van dönteni, de a helyedben megpróbálnám Szegedet, mert teljesen más kötetlenül, szülők nélkül élni egy másik városban.
2015. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Pécs nem volna jó még?
2015. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Pécs is jó hely

(meg Debrecen)

2015. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves x-dik válaszoló, mi az, hogy ha a SOTE túl nehéz? Szerinted a vidékiek könnyebbek? Nem hinném, hogy bármiféle eltérés is lenne, ha esetleg egy tárgyatok nehezebb, akkor itt meg a másik. Csak és kizárólag azért kell több pont Pestre, mert főváros! Bocs az offért.

Kedves kérdező, én gytk-s vagyok és sztem az évfolyamom 25%-a pesti, mert szerintük jobb a szegedi, de mind1 is, nem ez a lényeg. Ha ide szeretnél jönni, gyere! Igazából nem hinném, hogy TE magad nem tudod eldönteni, csak játsz el a gondolatával, és már tudod is a választ

2015. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sote nehezebb. Csak hogy konkrét példát mondjak van olyan szigorlat ami vidéken fel van bontva részekre, míg sotén egyszerre kell letenned az egészet.
2015. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Ha az ELTE-re, vagy a BME-re felvesznek, rendes szakokra, akkor NEM!


Ha orvos akarsz lenni, jöhetsz, van egy új klinika.


Igazából azt is vedd figyelembe, hogy Szegeden nagyon gyér az ipar.

2015. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt :)

Utolsó: GYÓGYSZERÉSZ szakra szeretnék menni, tehát BME és ELTE szóba sem jöhet.

Sajnos még mindig nagy a dilemma, felmerült egy lehetőség hogy gimi után az egyik barátnőmnél lakhatnék, így itt, Budapesten is élhetnék önálló életet. Ugyanakkor ha nem a SOTE-t teszem első helyre, akkor oda nincs esély hogy felvegyenek, ezért gondolom azt, hogy beírom elsőnek, és másodikra a szegedit.

Bármilyen infót a szakkal kapcsolatban elfogadok, nagyon megköszönném ha írna valaki akinek van tapasztalata :)

2015. szept. 4. 18:14
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha majd végzel, és kezedben a diplomád, akkor nem hiszem hogy lesz olyan hely a világon, ahol ezt fogják mondani: "Nézze, kedves kolléga!

Ön egy szimpatikus, nagytudású fiatal szakember, és fel is venném azonnal, ha a SOTE-n végzett volna, de így, hogy csak Szegeden (Debrecenben, Pécsett) így nem tudok Önnek státuszt biztosítani".

A határtól 100 kilométerre azt sem tudják, hogy melyik-melyik...

2016. jan. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!