Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulás miatti dühkitörések?...

Tanulás miatti dühkitörések? 13 éves lányom

Figyelt kérdés
Igazából mi is a dükitörés? Van mikor órák óta tanul megpróbálja felmondani de nem sikerül neki. Sokat tanul,valmibe gyengébb valamiben kifejezetten jobb az átlagnál. De ha egy fizikát,kémiát vagy történelmet kell tanulni akkor már minden baja van. Tanulja elkezd sírni egyre jobban és jobban. És mondja,hogy ő nem fog iskolába menni mert,hogy ilyen nincs,hogy nincs idő tanulni nagyobb dolgozatokra mert napont 3-4 dolgozatot írnak. Multkor az volt,hogy este tanult valamennyire felmondta de nem tudott egy két oldalt sírva elment,hogy márpedig ő nem fog iskolába menni. Reggel 5 órakkor felket,hogy tanuljon tanult egy 30-40 percet és 7 óráig folyamatosan sírt,hogy nem akar rossz jegyet kapni. Bezárta a szoba ajtót és sírt. Próbálta elfolytani de nem sikerült neki. Mit csináljak? Miért van ez?

2015. nov. 30. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Szeritnem az a baj, hogy magol. Próbálj meg segíteni neki, hogy először olvassa el az adott részt, aztán jegyzetelje ki a lényeget, ne pedig szórol-szóra próbálja betanulni.

Náunk is voltak általánosban, akik magolni próbáltak, de az nem vezet semmire.

2015. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg agyonnyomod a teljesítménykényszerrel. Vagy eddig megtetted... attól van. Mondanám hogy vidd pszichológushoz, de semmit nem ér. Ezekben sikertelen lesz. Ha felnőtt fejjel felismeri, és hajlandó tudomásul venni mi történt, talán képes lesz magában megoldani.

Meg kellene tanítani tanulni. Neked is meg kellene tanulni írni, mert ilyen helyesírással marhára nem leszel a segítségére. Nincs ennek a gyereknek apja?

2015. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Jol mondjak: tul nagyok az elvarasok. A naponta 3-4 dolgozat az marhasag.


Fogadd el hogy a lanyod nem kituno tanulo, esetleg jo kozepes. A napi tobb ora tanulasnak 13 evesen semmi ertelme.

2015. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Magolos, emellett nagyok az elvarasok, aminek nem tud megfelelni.

A tehetetlenseg dühiti fel.


Elöször meg kell tanitani tanulni, jegyzetelni, egy adott temabol a lenyeget kiszürni.


Erdekes modon, arra, amit altalanos iskolaban tanultünk jobban megmaradt bennem, es felnöttkent is barmikor visszahivhato az emlekezetembe, mint azt, amit gimnaziumban tanultunk.

2015. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kémia, fizika tipikusan azok a tárgyak, amiket meg KELL érteni. Nem lehet a szavakat egymás után megtanulni, érteni kell, látni kell az összefüggéseket. A leírtak alapján valóban magol, nem pedig megtanulja.
2015. dec. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkell tanulnia tanulni. Ez amúgy még pont időben jött. Válasszatok más tanulási technikát
2015. dec. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes példája annak, ahogy a mai oktatási rendszer egy tájékozatlan szülővel kombinálva lassan és módszeres tönkreteszi egy ember életét.


Soha nem hagynám, hogy a körülmények így kínozzák a gyerekem. Ez senki érdekét nem szolgálja. Ha már mindenáron teljesítményelvű iskolába járatod, legalább mondd meg neki, hogy semmi nem múlik a jegyeken. Se több se kevesebb nem lesz, ha 4es avgy 3as lesz valamiből. Semmit sem ér az egész. N31

2015. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amit leírtak előttem azokkal egyetértek.

A gyerkőcnek biztos, hogy megfelelési kényszere van, valószínűsítem, hogy neked akar megfelelni.

Ne tégy rá ennyi terhet.

Illetve visszakérdeznék, teljesen egyedül tanul, segítesz neki?

Lehet érdemes lenne egy (jó) fizikatanárhoz "pót" órára elvinni.

Rendszerezné a meglévő tudását.

2015. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nem tudom, hogy Nálatok hogy van, de én azt nagyon szeretem, ha mindenki egyedül hagy és magamban tudok tanulni szünetekkel. A TK-ben lévő anyagban megpróbálom kiemelni a lényeget (aláhúzva vagy kiemelőkkel) és úgy megtanulni értelmezve, nem magolva. A töri személy szerint nekem sem valami fényesen megy. Szerintem próbáld biztatni, hogy nem fog rossz jegyet kapni, és fontos, hogy aludjon (én is ha keveset alszok vannak kitöréseim...). Remélem tudtam valamit segíteni:) 13/l
2015. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tom Benko ***** válasza:
Valamire nagyon rágörcsölt szegény. Oldjátok benne, kicsit hagyjátok magára, ne erőltessétek a tanulást, engedjétek szabadon cselekedni. És a legfontosabb: engedjetek a szintből, de szépen lassan, hogy úgy érezze, hogy halad előre, fejlődik - és akkor tényleg fog.
2015. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!